Põhisisu juurde
EURES
Artikkel15. juuli 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas korraldada edukaid töövestlusi

COVID-19 sunnib paljusid tööandjaid korraldama töövestlusi veebis. Neid, kes ei ole protsessiga tuttavad, võivad heidutada sellega seotud sotsiaalsed ja tehnoloogilised aspektid. Siin on meie nõuanded eduka veebipõhise töövestluse korraldamiseks.

How to organise a successful online job interview
Unsplash

1.Looge vastav kord ja andke selle kohta selget teavet

Hoolitsege selle eest, et oleks loodud veebipõhiste vestluste kord ning et teie värbamismeeskonna liikmed ja kandidaadid saaksid selle kohta selget teavet. Selleks võib olla töötajatele jagatud dokument, mis kirjeldab üksikasjalikult, kuidas viia vestlused üle veebi, või töökuulutustele lisatud märkust, et töökohaga seotud vestlused toimuvad digitaalselt. Selgitada tuleks ka vestlustega seotud parimaid tavasid, näiteks telefoni ja arvuti teavituste lülitamine vaikrežiimile ning suhtluse mitteverbaalsete osade meelespidamine (silmside kaameras, näoilmed jne). Vastava korra dokumenteerimine ja selle kohta teabe jagamine aitab vähendada segadust ja häireid nii vestluse korraldajate kui ka selles osalejate jaoks.

2.Saatke kandidaatidele etapiviisilised juhised

Saatke kandidaatidele aegsasti etapiviisilised juhised veebipõhiste vestluste korra kohta. Erinevaid videokonverentsiplatvorme on arvukalt, mistõttu võib teie valitud platvorm olla mõne kandidaadi jaoks tundmatu. Lisage märkus tarkvara kohta, mis tuleks alla laadida, ning kasutajanime ja parooliga seotud nõuded. Samuti võiksite kirjeldada oma meeskonna ootusi kandidaatidega toimuvate vestluste kohta. Kas vestluses on vaja tuua näiteid tehtud tööst või palutakse kandidaadil teha kirjalik test? Mis kell vestlus algab ja lõpeb ning kes seda korraldab?

Kaaluge võimalust paluda kandidaadil liituda vestlusega mõni minut varem, et kontrollida, et kõik töötaks õigesti. Ettevaatusabinõuna võite anda talle telefoninumbri, mille kaudu kandidaadid saavad teiega ühendust võtta, ja soovitage neil teha sama.

3.Harjutage

Julgustage vestluse korraldajaid tegema enne kandidaatidega toimuvaid vestlusi harjutusvestlusi kolleegidega. Ühenduse probleemid võivad näidata teie ettevõtet halvas valguses, mistõttu peaksid vestluse korraldajad eelnevalt veenduma, et nad on kasutatava tehnoloogiaga tuttavad, et jääks aega võimalike probleemide lahendamiseks. Seejuures tuleks kontrollida, et arvuti mikrofon, veebikaamera, heli ja internetiühendus toimivad korralikult.

4.Edasine suhtlus

Pärast veebipõhist vestlust saatke kandidaadile kiri, milles tänate teda kulutatud aja eest. Samuti võite paluda tagasisidet vestluse kohta: mis toimis hästi ja mis oleks võinud paremini olla? Nii saate seda kogemust tulevikus teiste kandidaatide jaoks paremaks muuta.

Kui see on asjakohane, teavitage kandidaati järgmistest sammudest, näiteks millal ta saab teada, kas ta osutus valituks, ning kas viiakse läbi lisavestlusi, hindamisi või taustakontrolle.

Loodame, et need nõuanded aitavad teil korraldada eduka veebipõhise töövestluse!

Lisanõu, kuidas tulla toime pandeemia mõjuga tööelule, saab meie artiklist „Seitse parimat nõuannet, kuidas vähendada kontorisse naasmise ärevust“.

 

Seotud lingid

Seitse parimat nõuannet, kuidas vähendada kontorisse naasmise ärevust

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendid
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.