Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel1. september 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas motiveerida pärast COVID-19 pandeemiat tööle naasvaid töötajaid

Pandeemia on olnud raske eelkõige ettevõtetele ja töötajatele. Tööalane ebakindlus, sundpuhkuse kavad ja terviseprobleemid on vähendanud Euroopas tuhandete töötajate motivatsiooni. Siin on ettevõtjatele paar nõuannet, kuidas tõsta töötajate moraali.

How to motivate employees returning to work after COVID-19
Unsplash

Uurige küsitluse abil oma töötajate motivatsiooni

Töötajate vaimse tervise jälgimine on väga oluline, et tööjõud püsiks tootlik ja motiveeritud. Paljud töötajad on teatanud, et neil on pandeemia põhjustatud stressi tõttu tekkinud tööle naasmise ärevus. Mõni töötaja võib olla COVID‑19st isiklikult mõjutatud, samas kui teised võivad pidada pärast kuudepikkust isolatsiooni kontorisse naasmist stressirohkeks.

Seepärast on hea mõte uurida töötajate emotsioone ja teha kindlaks nende ebakindlus või kartused tööle naasmise suhtes. Küsitlust võib täiendada ka isiklike kohtumistega, et saada põhjalikum ülevaade. Tulemused aitavad teil seada eesmärke kooskõlas oma töötajate praeguste võimetega, riskimata vähendada nende motivatsiooni veelgi.

Seadke lühiajalised eesmärgid

Vaktsineerituse määr võib tõusta, kuid ettevõtted ei tohi unustada, et Euroopas on endiselt pandeemiaolukord. Kuna olukord võib veel väga kiiresti muutuda, on oluline, et tööandjad seaksid töötajatele lühiajalised eesmärgid (nt kuu- või kvartalieesmärgid).

See lähenemisviis on kahtepidi kasulik. Esiteks võimaldab töötajatele lühiajaliste eesmärkide seadmine teie ettevõttel olla paindlik ja kohaneda ootamatute muutustega kiiresti. Teiseks võimaldab see töötajatel saada tulemusi ja tunnust kiiremini. Sellised kiired edusammud võivad mõjutada positiivselt töötajate moraali ja motivatsiooni, andes neile kindluse oma võimetes.

Seadke väikesed ja realistlikud lisaeesmärgid

Võite seada oma töötajatele lisaeesmärgid, kui nad ületavad algsed eesmärgid. Kuigi see on suurepärane viis säilitada ettevõtte tootlikkust, on parem mitte kehtestada töötajatele mitut ambitsioonikat lisaeesmärki kohe pärast tööle naasmist. Alustage tasapisi ja hoidke lisaeesmärgid realistlikud, et vältida kohest läbipõlemist. Kui töötajad hakkavad töökoormusega harjuma, võite eesmärke järk-järgult suurendada.

Tõstke moraali ühiste eesmärkidega

Töötajate kaasamine eesmärkide määratlemisesse on praegu eriti oluline. Kui teie rühma töötajatel on oma eesmärkide määratlemisel sõnaõigus, on nad töösse rohkem kaasatud. See suurendab ka teie kui tööandja läbipaistvust.

Lisaks rühma kaasamisele eesmärkide koostamisse võite kehtestada eri rühmadele ühised eesmärgid, et edendada rühma- ja koostööd. Kuna pärast kuudepikkust kodust töötamist võivad töötajad olla kaotanud sideme mõne kolleegiga, on see hea võimalus töösuhted taastada.

Nüüd hakkavad piirangud leevenema ja töötajad valmistuvad naasma töökohale ning võivad küsida, kuidas see toimub. Siin on meie neli parimat nõuannet, kuidas tervitada töökohale naasvaid töötajaid.

 

Seotud lingid

Neli nõuannet, kuidas tervitada COVID-19 pandeemia järel töökohta naasvaid töötajaid

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusTööturuuudised/liikumisuudised
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.