Põhisisu juurde
EURES
Artikkel1. november 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas jätta head esmamuljet… kahe esimese nädalaga

Ei ole oluline, kas töö on täisajaline, kutsepraktika või osalise koormusega tööpraktika – esmamuljed on alati tähtsad. Palju on kirjutatud selle kohta, kuidas jätta head esmamuljet esimeste sekunditega, … seepärast otsustasime vaadelda hoopis paari esimest töönädalat. Uue töökohaga harjumine ja kohanemine võtab ikkagi omajagu aega!

How to make a good first impression… within the first two weeks
EURES

Ole täpne

Täpsus on töökohas tähtis. Ajaline täpsus ei tähenda ainult iga päev õigeks ajaks tööle jõudmist (ehkki see jätab hea mulje), vaid ka töö tähtajaks valmis saamist. Arvatavasti ei anta uuele töötajale esialgu palju kiireid ülesandeid, kuid muid ülesandeid küll. Nende kiire täitmine aitab töökaaslastel mõista uue töötaja väärtust ja võimeid.

Riietu arukalt

Ei, me ei väida, et igaüks peaks kandma ülikonda – mõnel juhul võib see olla isegi veidi kohatu! Riietumisstiil tuleb arukalt läbi mõelda. Kui pead kogu päeva seisma, ära kanna ebamugavaid kingi. Kui pead suhtlema klientidega, ära kanna vabaajarõivaid. Kui liigud tööl palju ringi või teed füüsilist tööd, ära kanna parimaid moerõivaid. Need soovitused on iseenesest selged, kuid üllatavalt paljud teevad valesti. Kui ei ole täpselt teada, kuidas ja mis, küsi juba enne järele. Töökohas selgub üsna peagi, mis sobib ja mis mitte.

Osale

Osalemisvalmidus on kindel viis, kuidas näidata, et oled innukas ja pühendunud. Võib juhtuda, et esimestel töönädalatel on tööülesandeid väga vähe – just siis on sobiv aeg näidata üles algatusvõimet ja küsida, mida saad teha. Osale kõikjal, kus võimalik, isegi kui seda ei ole ametijuhendis – nii võid olla kindel, et jätad töökaaslastele suurepärase esmamulje.

Küsi

Uues töökohas kuluvad esimesed nädalad – õigemini esimesed kuud – kõik õppimisele. Ehkki palju teadmisi tuleb tööst endast või töökaaslastelt, saab neid alati täiendada. Küsimine näitab huvi ning omakorda tugevdab soovi ja indu õppida. Võib-olla soovid teemat paremini mõista? Võib-olla tunned huvi kuuldu või loetu vastu? Anna uudishimule järele ja küsi!

Räägi töökaaslastega

Tõenäoliselt on töökaaslased huvitavad, eri tausta ja isiksusega inimesed. Oled nendega koos kaua aega, seepärast on mõistlik neid paremini tundma õppida – ja nii saavad ka nemad sinuga tuttavamaks. Võid näiteks teha ettepaneku minna koos kohvile või lõunale. Vaba õhkkond võib lihtsustada suhtlemist ja toetada läbikäimist töökaaslastega.

Esimeste töönädalateni jõudmiseks pead kõigepealt täiustama CVd ja läbima edukalt töövestluse. Õnneks on meil häid nõuandeid, kuidas seda teekonda edukalt alustada.

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESenõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ 

Teemad
EttevõtlusELi liikuvuse tööriistakastEURESe parim tavaEURESe koolitusEURESe välisuudisedVälised sidusrühmadNõuanded ja soovitusedEURESe siseuudisedTööpäevad/üritusedTööturuuudised/liikumisuudisedUudised/aruanded/statistikaVärbamistrendidSotsiaalmeediaEduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.