Prejsť na hlavný obsah
EURES
Novinový článok29. septembra 2022Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Ako získať sezónnu prácu

Sezónne pracovné miesta sú skvelým spôsobom, ako si zarobiť nejaké peniaze navyše. Mnohí študenti a mladí ľudia si počas zimných prázdnin hľadajú zamestnanie, aby si financovali svoje štúdium alebo zarobili nejaké peniaze navyše. Ponúkame vám niekoľko rád, ktoré vám pomôžu zabezpečiť si ďalšiu sezónnu prácu.

How to land a seasonal job

Podajte žiadosť včas

Väčšina podnikov začína s náborom niekoľko mesiacov pred začiatkom zimnej sezóny. Vďaka tomu si môžu vybrať tých správnych ľudí a podľa potreby ich zaškoliť. Preto sa na zamestnávateľa určite obráťte včas a nečakajte do posledného dňa lehoty na podávanie žiadostí.

Konajte profesionálne

Pre vás to môže byť „len práca na prázdniny“, avšak z pohľadu zamestnávateľa ste dôležitou investíciou do jeho podnikania. Ukážte svojmu zamestnávateľovi, že tento pracovný pohovor beriete vážne. Bez ohľadu na to, či pohovor prebieha online alebo nie, oblečte sa primerane, buďte dochvíľny a osobe vedúcej pohovor ukážte, že si vážite príležitosť, ktorú vám ponúkli.

Buďte flexibilný

Zamestnávatelia často najímajú sezónnych pracovníkov na to, aby dokázali zvládnuť obdobia, ktoré sú pre ich podniky náročné. To znamená, že od sezónnych pracovníkov sa často môže požadovať, aby pracovali v nezvyčajnom pracovnom čase alebo vykonávali úlohy, ktoré pôvodne neboli uvedené v ich náplni práce. Jednou z dôležitých kvalít, ktoré zamestnávatelia od sezónnych pracovníkov vyžadujú, je flexibilita. Určite na túto zručnosť upozornite v rámci svojho životopisu, ako aj počas pohovoru.

Pouvažujte nad predchádzajúcimi zamestnávateľmi

Ak ste už v minulosti pracovali ako sezónny pracovník a boli ste spokojný so svojim zamestnávateľom, skúste ich osloviť priamo. Väčšina zamestnávateľov by radšej opätovne prijala niekoho, kto je už oboznámený s pracovnou náplňou a ktorý nepotrebuje tak veľa poradenstva a odbornej prípravy.

Vyhľadajte si informácie

Pred pracovným pohovorom si nájdite čas a oboznámte sa s tým, čím sa daná spoločnosť zaoberá a aké produkty ponúka. Osobe, ktorá vedie pohovor, tak ukážete, že vám na danom pracovnom mieste záleží a že túto príležitosť beriete vážne.

Obráťte sa na našich poradcov siete EURES

S viac ako 3 miliónmi pracovných miest v celej Európe je portál EURES najlepším miestom, kde začať hľadať ďalšiu sezónnu prácu. Takisto sa môžete obrátiť na poradcov siete EURES, ktorí vám pomôžu určiť vaše silné stránky a záujmy a ktorí vás podporia pri hľadaní pracovných miest a podávaním prihlášok.

Nájdite si poradcu siete EURES vo svojom regióne alebo sa obráťte na svojho miestneho poradcu siete EURES prostredníctvom chatu.

V rámci partnerstva s portálom EURES, Európskym portálom pre pracovnú mobilitu

 

Súvisiace odkazy:

Vyhľadávanie poradcov siete EURES

Chats poradcami EURES

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Vyhľadať poradcov siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Témy
Rady a tipyTrendy náboruMladosti
Súvisiace sekcie
Rady a tipyŽivot a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.