Põhisisu juurde
EURES
Artikkel29. september 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas leida hooajatööd?

Hooajatöö on suurepärane viis lisaraha teenimiseks. Paljud üliõpilased ja noored töötavad talvepuhkuse ajal, et rahastada õpinguid või teenida lisaraha. Allpool on näpunäited hooajatöö leidmiseks.

How to land a seasonal job

Esita avaldus varakult

Enamik ettevõtteid alustab värbamist mitu kuud enne talvehooaja algust. See võimaldab valida õiged inimesed ja neid vajadusel koolitada. Seetõttu võta tööandjaga varakult ühendust ja ära oota avalduse esitamisega tööpakkumises märgitud tähtpäevani.

Ole professionaalne

Sinu jaoks võib see olla tööots talvepuhkuse ajaks, kuid tööandja jaoks oled sa oluline investeering ettevõttesse. Näita tööandjale, et suhtud töövestlusesse tõsiselt. Olgu vestlus veebipõhine või mitte, riietu ametlikult, ole kohal õigel ajal ja näita intervjueerijale, et hindad pakutavat võimalust.

Ole paindlik

Tööandjad palkavad hooajatöötajaid sageli selleks, et tulla toime töömahukate perioodidega. Seepärast paluvad nad hooajatöötajatel sageli teha ületunde või täita ülesandeid, mida ei olnud nende ametikirjelduses mainitud. Üks oluline kvaliteet, mida tööandjad hooajatöötajatelt eeldavad, on paindlikkus. Seda oskust võiksid kindlasti rõhutada oma elulookirjelduses ja vestluse ajal.

Ära unusta varasemaid tööandjaid

Kui tegid varem hooajatööd ja oled varasemate tööandjatega rahul, võta nendega otse ühendust. Enamik tööandjaid eelistab võtta uuesti tööle inimese, kes tunneb tööülesandeid ning vajab vähe juhendamist ja koolitust.

Uuri tausta

Enne töövestlust hangi lisateavet ettevõtte tegevuse ja ka toodete kohta, millega hakkad tegelema. See näitab intervjueerijale, et hoolid töökohast ja võtad tööpakkumist tõsiselt.

Võta ühendust meie EURESe nõustajatega

EURESe portaal, mis sisaldab üle 3 miljoni tööpakkumise kogu Euroopast, on parim koht, kust hakata otsima järgmist hooajatööd. Võid võtta ühendust ka EURES nõustajatega, kes aitavad teha kindlaks sinu tugevad küljed ja huvid ning pakuvad tuge töö otsimisel ja kandideerimisel.

Leia EURESe nõustaja oma piirkonnas või võta ühendust kohaliku EURESe nõustajaga vestluse kaudu.

Koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal)

 

Seotud lingid

EURESe nõustajate otsing

Vestle EURESe nõustajatega

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Nõuanded ja soovitusedVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Nõuanded ja soovitusedElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.