Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. spalio 16 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Kaip EURES padeda ieškoti darbo Europoje

Jei norite įsidarbinti kitoje Europos šalyje, EURES pasirengusi jums padėti. Galbūt COVID-19 aplinkybėmis gyvename ir ne taip, kaip esame įpratę, bet darbdaviai toliau ieško darbuotojų, tad susirasti darbą jums gali padėti EURES.

How EURES can help you find a job in Europe
EURES

Pasitelkdama internetinę laisvų darbo vietų duomenų bazę, visoje Europoje veikiantį pagalbos paslaugų tinklą ir reguliariai organizuodama renginius, EURES gali suteikti įvairiapusę pagalbą prieš pradedant ieškoti darbo, paieškos metu ir jį radus. Kokios pagalbos galite tikėtis, skaitykite toliau.

EURES portale galite kreiptis dėl laisvų darbo vietų

Jei skaitote šį aprašymą, vadinasi, EURES portalą jau aplankėte. Jame rasite maždaug 2,8 milijono laisvų darbo vietų 32 EURES šalyse (27 ES šalyse, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje).

Iš pradžių skiltyje registruotis čia susikurkite nemokamą internetinį profilį. Tada galėsite kreiptis dėl laisvų darbo vietų, o jūsų gyvenimo aprašymą matys daugiau kaip 16 000 portale užsiregistravusių darbdavių. Taip pat galite nusistatyti asmenines parinktis ir gauti pranešimus apie jūsų profilį atitinkančias laisvas darbo vietas.

EURES portale yra ir daug kitų naudingų priemonių, įskaitant skiltį Gyvenimas ir darbas, kurioje apie kiekvieną šalį pateikta informacijos, kuri naudinga persikeliant ten gyventi.

Gaukite asmeniškai jums pritaikytą EURES konsultanto pagalbą

Visoje Europoje dirba maždaug 1 000 atsidavusių EURES konsultantų. Šie EURES konsultantai gali jums asmeniškai padėti įvairiausiais klausimais, pavyzdžiui,

  • patarti karjeros klausimais ir pateikti įdomių darbo pasiūlymų;
  • padėti patobulinti ir pritaikyti savo gyvenimo aprašymą, kad darbo paraiška atrodytų solidžiau;
  • pateikti jūsų gyvenimo aprašymą galimiems darbdaviams ir padėti susitarti dėl darbo pokalbio;
  • rekomenduoti mokymus, kalbos kursus ir finansavimo šaltinius;
  • patarti teisiniais ir administraciniais, pavyzdžiui, socialinės apsaugos ir mokesčių klausimais;
  • padėti įsikurti naujoje šalyje.

Nors dėl COVID-19 jūsų šalyje taikomi suvaržymai gali riboti galimybes bendrauti tiesiogiai, individualią pagalbą galite gauti telefonu arba el. paštu. Ženkite pirmą žingsnį ir šiandien pat susisiekite su vietos EURES konsultantu.

Dalyvaukite Europos darbo dienų internetiniuose renginiuose

Nuo 2013 m. EURES surengė daugiau kaip 200 Europos darbo dienų internetinių renginių. Šie renginiai suteikia galimybę susitikti su galimais darbdaviais ir gauti praktinės informacijos iš EURES konsultantų.

Žinoma, tęsiantis COVID-19 pandemijai, daugeliui šalių apribojus tiesioginius renginius ir keliones, vis daugiau renginių vyksta internetu. Laimė, Europos darbo dienų internetinius renginius EURES jau seniai organizuoja virtualiomis priemonėmis; internetu juos reguliariai rengia ir toliau.

Tai reiškia, kad renginyje galite „dalyvauti“ neišeidami iš namų, o su galimais darbdaviais bendrauti per saugų atstumą. Jums net gali būti pasiūlytas nuotolinis pokalbis vaizdo skambučio pagalba. Daugiau informacijos apie būsimus renginius pateikiama Europos darbo dienų renginių interneto svetainėje. Įdarbinimo renginių savo regione taip pat ieškokite EURES renginių kalendoriuje.

EURES paslaugos tarpvalstybiniuose regionuose

Norint gauti EURES pagalbą, nebūtina persikelti gyventi į kitą šalį. Daugiau nei 1,5 mln. žmonių gyvena vienoje, o dirba kitoje valstybėje. EURES vykdo daug tarpvalstybinių partnerysčių, skirtų būtent tokiems darbuotojams.

Jei gyvenate netoli kitos EURES šalies, galime jums padėti joje susirasti darbą ir sutvarkyti su įsidarbinimu susijusius administracinius klausimus.

Kad prasidėtų jūsų bendradarbiavimas su EURES, susikurkite nemokamą paskyrą ir  šiandien pat susisiekite su vietos EURES konsultantu.

 

Susijusios nuorodos

Susikurti darbo ieškančio asmens paskyrą

Gyvenimas ir darbas

Rasti EURES konsultantą

Europos darbo dienos

Renginių kalendorius

EURES tarpvalstybiniuose regionuose

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.