Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. kovo 27 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Kaip produktyviai dirbti iš namų

Dirbti produktyviai esant ne darbe gali būti nelengva, bet pasinaudoję keturiais svarbiausiais patarimais, susikaupsite lengviau!

How to be productive when you’re working from home
Shutterstock

Laikykitės dienotvarkės

Kai dirbate ne darbo kabinete, labai svarbu kasryt nusistatyti žadintuvą, apsirengti ir laikytis įprastos dienotvarkės. Pasiruošę dienai taip, lyg eitumėte į darbą, lengviau susikaupsite ir persijungsite į darbinį režimą. Net jei ir nereikia vykti į darbą, vis tiek turite nuspręsti, kurią valandą pradėsite dirbti. Nuo gebėjimo susiplanuoti darbą ir to plano laikytis, priklausys, ar jūsų diena bus produktyvi, ar ne.

Įsirenkite darbui skirtą erdvę

Kad galėtumėte visą dieną neblaškomi dirbti, namie, ko gero, turėsite susirasti laisvą vietą darbo erdvei įsirengti. Tai gali būti atskiras kabinetas su darbo stalu arba naujoviškesnis sprendimas – darbo vieta valgomajame. Kambaryje, kuriame mažiausiai triukšmo arba pro langą matosi sodas, susikaupsite lengviau nei sėdėdami ant sofos priešais televizorių. Svarbiausia pašalinti arba maksimaliai sumažinti blaškančius aplinkos trikdžius, kad visą dėmesį galėtumėte skirti darbui.

Įžengę į darbo erdvę, pasakykite sau, kad esate kabinete ir čia ilsėtis negalima. Per pertraukas išeikite kitur, kad darbo vietą atskirtumėte nuo poilsio zonų.

Susiplanuokite pertraukas

Pietaukite tuo pačiu metu kaip ir būdami darbe ir per dieną susiplanuokite keletą trumpų pertraukėlių (kas dvi valandas galite pailsėti 10 minučių). Griežtai atskyrus darbo ir poilsio tarpsnius, susitelkti į darbą bus lengviau. Turėdami darbų grafiką, žinome, kada turime susikaupti ir dirbti, o kada galime ilsėtis, todėl dirbdami pasiekiame geresnių rezultatų.

Palaikykite santykius su bendradarbiais

Dirbti, kai šalia nėra bendradarbių, gali būti keista, tačiau pasitelkę nuotolines ryšio priemones su jais galėsite bendrauti ir toliau. Produktyviau dirbsite pakvietę juos į pokalbį per skaipą („Skype“) arba surengę telefoninę konferenciją darbo rezultatams aptarti. Matydami jų veidus taip pat žinosite, kad nors ir nesate savo kabinete, vis tiek dirbate.

Ne visada lengva produktyviai dirbti iš namų ar nuotoliniu būdu, bet jei vadovausitės šiais keturiais patarimais ir griežtai susiplanuosite darbo dieną, visus tos dienos uždavinius neabejotinai įgyvendinsite!

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasEURES geriausia praktikaNurodymai ir patarimaiJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.