Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2023. gada 6. janvārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā lūgt darba devējam palielināt darba samaksu

Daudziem darbiniekiem liekas, ka ir netaktiski lūgt savam priekšniekam darba samaksas pieaugumu. Tomēr, ja esat profesionāli audzis, pastāvīgi labi strādājis vai uzņēmies uzdevumus, kas pārsniedz jūsu atalgojuma pakāpi, ir tikai taisnīgi, ka jūsu darbs tiek atalgots.

How to ask your employer for a pay rise

Noskaidrojiet savu statusu atalgojuma ziņā

Viena no pirmajām lietām, kas jums jādara pirms darba samaksas pieauguma pieprasīšanas, ir jūsu algas salīdzināšana ar citu jūsu līmeņa un nozares darbinieku algu. Ir daudz veidu, kā to izdarīt. Jūs varētu jautāt sava uzņēmuma personāla darbiniekam par sava līmeņa algas grupu, runāt ar kolēģiem, apmeklēt valsts algu salīdzināšanas tīmekļa vietni vai meklēt darba piedāvājumus tiešsaistē, lai uzzinātu, cik daudz citi darba devēji piedāvā par līdzīgu amatu. Lieliska vieta, lai to izdarītu, ir EURES portāls, kurā pašlaik ir gandrīz četri miljoni darbvietu.

Lietas izveide

Atskatieties atpakaļ un izvērtējiet darbu, ko esat veicis kopš jūsu pēdējās darba samaksas pieauguma (vai kopš pieņemšanas darbā). Mēģiniet iegūt konkrētu statistiku, kā arī piemērus par laikiem, kad esat pārspējis pats sevi, lai paveiktu savu darbu. Tas ietver virsstundas, izpildītos uzdevumus, kas pārsniedz jūsu atalgojuma pakāpi, darbaudzināšanu jaunpienācējiem u. tml. Jo konkrētāki ir piemēri, ko varat sniegt savam vadītājam, jo svarīgāks pamatojums jūsu darba samaksas pieaugumam.

Pareizā laika izvēle

Tipiska kļūda, ko darbinieki bieži izdara, lūdzot darba samaksas paaugstinājumu, ir tam nepareiza laika izvēle. Izvairieties no noslogotiem periodiem, kad jūsu priekšniekam ir stress, kā arī periodiem, kad jūsu uzņēmums samazina štatus. Mēģiniet satikt savu priekšnieku pēc tam, kad jūsu uzņēmumam ir kādi lieli panākumi.

Tāpat izvērtējiet pats savus uzdevumus. Vai jums ir kāds nozīmīgs sasniegums vai profesionāls pavērsiens? Jums varbūt gribēsies pagaidīt, līdz tas notiks, lai jums būtu labāks pamatojums darba samaksas pieaugumam.

Dariet to personīgi

Pēcpandēmijas pasaulē, kur attālināts darbs ir kļuvis par jauno normu, varētu būt kārdinājums lūgt palielināt darba samaksu, izmantojot e-pastu. Tomēr, darot to personīgi (vai izmantojot videozvanu), rezultāts var būt labāks. Runāšana par algu ir saruna, tāpēc nodrošiniet, ka tiekaties ar savu priekšnieku un varat runāt, nevis apmainīties ar e-pasta vēstulēm.

Nenonieciniet sevi sarunā

Dažkārt, lūdzot palielināt darba samaksu, mēs jūtamies tik neērti, ka prasām to mazāku, nekā uzskatām, ko esam pelnījuši. Jūs esat sev lielākais atbalstītājs, tāpēc nevarat atļauties sevi noniecināt. Ja uzskatāt, ka jums pienākas 10 % darba samaksas pieaugums, tad arī lūdziet 10 %. Maz ticams, ka jūsu darba devējs jums piedāvās vairāk par prasīto, tāpēc neizejiet uz kompromisu ar sevi.

Esiet pozitīvs un pašapzinīgs

Sarunās par algām ļoti liela nozīme ir ķermeņa valodai. Parādiet savam priekšniekam, ka apzināties savu vērtību, bet neesiet augstprātīgs. Sēdiet taisni, uzturiet acu kontaktu tikšanās laikā un pārliecinieties, ka jums ir pozitīva attieksme. Neaizmirstiet uzsvērt, cik pateicīgs esat par šo darbavietu un par dalību šajā uzņēmumā.

Esiet gatavs uzņemties vairāk darba

Dažkārt sarunas par algām nenotiek tā, kā plānots. Ja darba devējs saka “nē”, jautājiet viņam, ko jūs varētu darīt, lai varētu pretendēt uz darba samaksas pieaugumu. Jautājums varētu būt par vēl dažu uzdevumu uzņemšanos, lai apliecinātu savu vērtību.

Stingri termiņi darba pasaulē nozīmē vispārēju izaicinājumu. Uzziniet, kā ievērot termiņus, tuvus un tālus, un strādāt bez stresa.

 

Saistītās saites:

EURES portāls

Vai nodošana laikā sagādā grūtības?Uzziniet, kā nekad nenokavēt termiņu

 

Plašāka informācija:

Eiropas darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Ieteikumi un padomi
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.