Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2018. gada 6. septembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Viesnīca Vācijā atrod steidzami nepieciešamos darbiniekus, izmantojot EURES

Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumiem vakanču aizpildīšanā vairāk nekā jebkad ir svarīgi atrast darbiniekus ārzemēs. Taču mazo un vidējo uzņēmumu rīcībā ne vienmēr ir resursi vai tīkli, kas nepieciešami darbinieku piesaistei starptautiskā mērogā.

Hotel in Germany fills urgent vacancies with the help of EURES
Romantik Berghotel Astenkrone

Par laimi, Vācijā uzņēmumiem nav vieniem pašiem jāmeklē kvalificēti profesionāļi starptautiskā mērogā. Vācijas Sabiedriskā sektora nodarbinātības dienesta Starptautiskā nodaļa Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) palīdz uzņēmumiem atrast tādus potenciālos kandidātus ārzemēs, kuriem ir Vācijas tirgū trūkstošās prasmes.

Šajā procesā iesaistās arī EURES. Nodaļa ZAVEURES tīkla dalībniece izmanto tīkla datubāzes, lai atbalstītu darba devējus. ZAV var izmantot priekšrocības, ko dod programmas “Tava pirmā EURES darbavieta” piedāvātais atbalsts, proti, palīdzība jauniešiem atrast darba vai prakses iespējas ārzemēs, bet darba devējiem - atrast darbiniekus ar to uzņēmumiem nepieciešamajām prasmēm.

Viens no šādiem uzņēmumiem, kas izmantoja ZAV un EURES atbalsta sniegtās priekšrocības, ir viesnīca Romantikhotel Astenkrone, kas atrodas Vinterbergā, Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē. Šis uzņēmums šogad varēja pieņemt divus jaunus darbiniekus no Dienvideiropas, lai aizpildītu steidzami nepieciešamās vakances tā aktīvākajā sezonā.

Kā norāda Romantikhotel Astenkrone vadītājs Jörg Templin: “Divi darbinieki pēkšņi aizgāja no darba tieši pirms Ziemassvētkiem, proti, laikā, kad sākās aktīvākā sezona, un mums steidzami bija jāatrod viesmīlis un reģistrators, kuri varētu strādāt mūsu pilnībā rezervētajā viesnīcā. Mēs vērsāmies mūsu vietējā nodarbinātības aģentūrā, un tā mūs nosūtīja pie ZAV, kur mums ieteica vairākus kandidātus no ārzemēm.”

Jörg Templin izvēlējās pieņemt darbā Angelo Cinieri no Itālijas un Maria Consuelo Bravo no Spānijas, un šie jaunie darbinieki kopš gadumijas ir lielisks papildinājums viesnīcas 42 cilvēku komandai. Abos gadījumos kopš dienas, kad kandidāti iesniedza savus pieteikumus ar ZAV starpniecību, līdz viņu pirmajai darba dienai viesnīcā bija pagājušas mazāk nekā trīs nedēļas.

ZAV atrada Maria Consuelo Bravo CV EURES tīkla datubāzē 2017. gada nogalē un sazinājās ar viņu. Viņas patiesā profesija ir spāņu valodas (kā svešvalodas) skolotāja, taču viņa vairāk nekā trīs gadus bija strādājusi kādā Barselonas viesnīcā par reģistratori, kā arī bija strādājusi Vīnē par viesaukli, tāpēc viņas CV labi atbilda viesnīcas prasībām.

Savukārt Angelo Cinieri ZAV darbinieki jau zināja, jo jau iepriekš, 2017. gadā, bija viņam atraduši vasaras darbu saldējuma tirgotavā Vangeroges salā. Pēc tam viņš atgriezās Itālijā, bet pēc tam uzzināja par vienu no ZAV darbā pieņemšanas pasākumiem sadarbībā ar EURES Itālijā, Milānā, un atkal sazinājās ar šo dienestu.

“Mēs ātri pamanījām, ka kopš pēdējās sarunas viņa vācu valodas zināšanas bija ļoti uzlabojušās,” atceras darbā iekārtošanas speciāliste Stephanie Diegel, kura ir arī EURES padomdevēja ZAV Dortmundē. “Tāpēc mums uzreiz bija skaidrs, ka varam viņu ieteikt kā kandidātu citiem darba devējiem.”

Ārzemju darbinieku integrēšana uzņēmumā prasa lielu darba devēja iesaistīšanos, un Romantikhotel Astenkrone tam ir lielisks piemērs. Pēc jauno darbinieku ierašanās viesnīca viņus abus aktīvi atbalstīja, lai atvieglotu viņu iedzīvošanos, palīdzot viņiem atrast dzīvesvietu un nokārtot formalitātes, kā arī piedāvājot konsultācijas jebkurā laikā.

Gan Maria Consuelo Bravo, gan Angelo Cinieri saņēma arī programmas “Tava pirmā EURES darbavieta” atbalstu ceļa izdevumu segšanai.

“Darbiniekiem nekad nebūtu jājūtas vientuļi,” uzskata Jörg Templin. Viņš piebilst, ka uzņēmumiem “nevajadzētu ignorēt sociālās integrācijas nozīmi, jo tad, ja darbinieki brīvajā laikā garlaikojas, viņi šajā vietā ilgi neuzkavēsies”.

“Vairumam starptautisko kandidātu ceļošana uz Vāciju ir solis pretim nezināmajam,” piebilst Thorsten Rolfsmeier, kurš strādā par uzņēmumu nodaļas vadītāju ZAV. “Viņiem ir precīzi jāzina, kas viņus sagaida un kādu palīdzību viņi saņems.”

Pateicoties ZAV un EURES, viesnīca Romantikhotel Astenkrone varēja aizpildīt divas svarīgas vakances ārkārtas situācijā, savukārt Maria Consuelo Bravo un Angelo Cinieri bija iespēja iegūt noderīgu starptautisku darba pieredzi. Viesnīcas sniegtais integrācijas atbalsts ir lielisks piemērs citiem darba devējiem, ko vajadzētu ņemt vērā, piesaistot darbiniekus no ārzemēm.

Mobilitātes shēma “Tava pirmā EURES darbavieta” palīdz jauniešiem vecumā no 18 līdz 35 gadiem atrast darbu vai prakses iespējas citā ES dalībvalstī, Norvēģijā vai Islandē, piemēram, sākotnēji stažējoties, piedaloties praksē vai mācoties valodu kursos. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet vietni: http://www.yourfirsteuresjob.eu/en/home.

 

Saistītās saites:

“Tava pirmā EURES darbavieta”

 

Papildu informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darba meklēšana

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
 • Ārējās EURES ziņas
 • Veiksmes stāsti
 • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.