Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2018 m. rugsėjo 6 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Viešbutis Vokietijoje su EURES pagalba užpildo netikėtai atsiradusias laisvas darbo vietas

Turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonėms kaip niekad svarbu rasti darbuotojų iš užsienio į laisvas darbo vietas. Tačiau mažosios ir vidutinės įmonės ne visada turi išteklių arba ryšių, kad rastų darbuotojų užsienyje.

Hotel in Germany fills urgent vacancies with the help of EURES
Romantik Berghotel Astenkrone

Kvalifikuotų specialistų užsienyje ieškančioms Vokietijos įmonėms pasisekė – jos nėra paliktos likimo valiai. Vokietijos valstybinės užimtumo tarnybos Tarptautinis departamentas Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) padeda joms užsienyje ieškoti potencialių kandidatų, kurių trūksta Vokietijos rinkoje.

Be to, šiame etape į pagalbą ateina ir EURES. Kaip EURES tinklo narė, ZAV darbdaviams padeda naudodamasis tinklo duomenų bazėmis. Konkrečiau kalbant, departamentas gali pasinaudoti parama, teikiama pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“, kuri skirta padėti jaunimui rasti darbą ar įgyti profesinio mokymo galimybių užsienyje, o darbdaviams – rasti darbuotojų, kurie turi įmonėms reikalingų įgūdžių.

Viena iš įmonių, pasinaudojusių ZAV ir EURES teikiama parama, yra Vinterbergo mieste (Šiaurės Reinas-Vestfalija) įsikūręs viešbutis „Romantikhotel Astenkrone“, kuris šiemet priėmė du naujus darbuotojus iš Pietų Europos į darbo vietas, kurios netikėtai atsilaisvino pačiame sezono įkarštyje.

„Romantikhotel Astenkrone“ vadovas Jörgas Templinas sako: „Prieš pat Kalėdas, intensyviausio sezono pradžioje, iš darbo netikėtai išėjo du darbuotojai, todėl turėjome per trumpą laiką rasti padavėją ir administratorių mūsų viešbučiui, kuris tuo metu buvo visiškai užpildytas. Kreipėmės į vietos užimtumo agentūrą, kuri padėjo susisiekti su ZAV, o ši mums pasiūlė keletą kandidatų iš užsienio.“

J. Templinas pasirinko Angelo Cinieri iš Italijos ir Marią Consuelo Bravo iš Ispanijos ir jie nuo metų pradžios prisijungė prie viešbučio 42 darbuotojų komandos. Abiem atvejais nuo paraiškų pateikimo per ZAV iki pirmos darbo dienos viešbutyje praėjo mažiau nei trys savaitės.

ZAV M. C. Bravo gyvenimo aprašymą EURES tinklo duomenų bazėje rado 2017 m. pabaigoje ir susisiekė su ja. Jos profesija – užsieniečius mokyti ispanų kalbos, tačiau daugiau kaip trejus metus moteris buvo dirbusi viešbučio administratore Barselonoje ir aukle Vienoje, tad jos gyvenimo aprašymas tiko viešbučiui.

Su A. Cinieri ZAV jau buvo užmezgęs ryšius – 2017 m. departamentas jam buvo radęs darbą vasaros sezonui Vangerogės salos ledainėje. Grįžęs į Italiją, Angelo po kurio laiko sužinojo apie vieną iš įdarbinimo renginių, kurį ZAV rengė su EURES Italijos biuro padaliniu Milane, ir vėl susisiekė su departamentu.

„Greitai pastebėjome, kad nuo tada, kai su juo kalbėjome paskutinį kartą, Angelo vokiečių kalbos žinios smarkiai patobulėjo, – prisimena ZAV padalinio Dortmunde įdarbinimo pareigūnė ir EURES konsultantė Stephanie Diegel. – Todėl iš karto supratome, kad jį galime pasiūlyti kaip kandidatą kitiems darbdaviams.“

Norint užtikrinti užsienio darbuotojų įtraukimą į įmonės veiklą, būtinas aktyvus darbdavio dalyvavimas; šiuo atžvilgiu viešbutis „Romantikhotel Astenkrone“ yra puikus pavyzdys. Viešbutis labai rėmė abu atvykusius naujus darbuotojus pradiniame etape: padėjo jiems rasti būstą ir susitvarkyti formalumus, taip pat suteikė galimybę bet kada kreiptis patarimo.

Be to, programos „Tavo pirmasis EURES darbas“ atstovai padėjo padengti M. C. Bravo ir A. Cinieri kelionės išlaidas.

„Darbuotojai niekada neturėtų jaustis vieni“, – mano J. Templinas. Jo teigimu, įmonės „neturėtų ignoruoti socialinės integracijos svarbos, nes, jei darbuotojai laisvalaikiu nuobodžiauja, įmonėje jie ilgai neužsilaikys“.

„Daugumai iš užsienio atvykstančių kandidatų kelionė į Vokietiją yra žingsnis į nežinią, – priduria ZAV įmonių skyriaus direktorius Thorstenas Rolfsmeieris. – Jie turi tiksliai žinoti, ko tikėtis ir kokia parama jiems bus suteikta.“

SU ZAV ir EURES pagalba viešbutis „Romantikhotel Astenkrone“ sezono įkarštyje sugebėjo rasti darbuotojus į dvi svarbias darbo vietas, o M. C. Bravo ir A. Cinieri gavo progą įgyti vertingos tarptautinės darbo patirties. Be to, viešbučio teikiama integracijos parama yra puikus pavyzdys kitiems darbdaviams, kurie nori įdarbinti darbuotojų iš užsienio.

Pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ 18–35 metų amžiaus jaunuoliams suteikiama galimybė rasti darbą arba mokytis kitoje ES valstybėje narėje, Norvegijoje arba Islandijoje, pavyzdžiui, dalyvauti stažuotėje, praktikoje ar kalbos kursuose. Daugiau informacijos rasite adresu http://www.yourfirsteuresjob.eu/en/home.

 

Susijusios nuorodos

Tavo pirmasis EURES darbas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų paieška

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Išorinės EURES naujienosSėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.