Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel6. september 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat3 min lugemist

Saksamaa hotell leiab kiireloomulistele vabadele töökohtadele EURESe abiga töötajad

Turismi ja majutusteenuse ettevõtetel on olulisem kui kunagi varem leida vabadele kohtadele töötajaid välismaalt. Väikestel ja keskmise suurusega ettevõtjatel puuduvad rahvusvaheliseks värbamiseks siiski sageli vajalikud vahendid või võrgustikud.

Hotel in Germany fills urgent vacancies with the help of EURES
Romantik Berghotel Astenkrone

Õnneks ei ole Saksamaa ettevõtted väljaõppinud rahvusvaheliste spetsialistide otsingul üksi. Saksamaa riikliku tööturuameti rahvusvaheline osakond Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) aitab neil leida välismaalt võimalikke kandidaate, kellel on oskused, mida leidub Saksamaa tööturul vähe.

Just siin tuleb appi EURES. EURESe võrgustiku liikmena kasutab ZAV tööandjate toetamiseks võrgustiku andmebaasi. Täpsemalt saab osakond kasutada abi, mida pakub programm „Sinu esimene EURESe töökoht“, mis aitab noortel leida tööd või praktikavõimalusi välismaal ning toetab tööandjaid vajalike oskustöötajate leidmisel.

Üks ettevõte, kes on saanud kasu ZAVi ja EURESe pakutavast toest, on Nordrhein-Westfaleni liidumaal Winterbergi linnas asuv Romantikhotel Astenkrone, mis sai käesoleva aasta esimeses pooles pakkuda kõrghooaja kiireloomuliste vabade töökohtade täitmiseks tööd kahele uuele töötajale Lõuna-Euroopast.

Romantikhotel Astenkrone juhataja Jörg Templin selgitab: „Kui kaks töötajat vahetult enne jõule, kõrghooaja alguses, ootamatult lahkusid, pidime kiiresti leidma täis broneeritud hotelli jaoks ettekandja ja administraatori. Pöördusime kohaliku tööhõiveameti poole, mille kaudu saime ühendust võtta ZAViga, kes pakkus meile mitut rahvusvahelist kandidaati.“

Templin otsustas palgata Angelo Cinieri Itaaliast ja Maria Consuelo Bravo Hispaaniast, kes on alates aastavahetusest olnud oluline täiendus hotelli 42-liikmelisele töötajaskonnale. Mõlemal juhul kulus kandidaatide avalduse esitamisest ZAVi kaudu kuni esimese tööpäevani hotellis vähem kui kolm nädalat.

ZAV leidis Bravo CV EURESe võrgustiku andmebaasist 2017. aasta lõpus ning võttis temaga ühendust. Ta on ametilt tegelikult hispaania keele kui võõrkeele õpetaja, kuid oli töötanud kolm aastat Barcelonas hotelli administraatorina ning lapsehoidjana Viinis, seega sobis tema CV hotelli jaoks hästi.

Cinieri oli ZAVile juba varem teada, sest osakond oli talle 2017. aastal leidnud suvehooajaks töökoha jäätisekohvikus Wangerooge saarel. Seejärel kolis ta tagasi Itaaliasse, kuni kuulis ZAVi ja EURESe koostöös Itaalias Milanos toimuvast värbamisüritusest ning võttis uuesti ühendust.

„Märkasime kohe, et tema saksa keele oskus on pärast meie viimast suhtlust oluliselt paranenud,“ meenutab Stephanie Diegel, kes töötab tööhõiveametniku ja EURESe nõustajana Dortmundi ZAVis. „Seetõttu oli meile kohe selge, et saame teda pakkuda kandidaadiks teistele tööandjatele.“

Välistöötajate integreerimine ettevõttesse nõuab tööandjalt aktiivset osavõttu, mille hea näide on Romantikhotel Astenkrone. Saabumisel pakkus hotell mõlemale töötajale aktiivset tuge sisseelamise hõlbustamiseks, aidates majutuse ja asjaajamisega seotud küsimustes ning andes nõu ööpäev läbi.

Bravo ja Cinieri said programmist „Sinu esimene EURESe töökoht“ abi reisikulude katmiseks.

„Töötajad ei tohiks tunda end kunagi üksi,“ arvab Templin. „Ettevõtted ei tohi alahinnata sotsiaalse lõimimise tähtsust, sest kui töötajatel on vabal ajal igav, lahkuvad nad peagi.“

„Enamikule rahvusvahelistest töösoovijatest on reisimine Saksamaale samm tundmatusse,“ lisab ZAVi osakonnajuhataja Thorsten Rolfsmeier. „Neil on vaja täpselt teada, mida oodata ja mis abi neile pakutakse.“

Tänu ZAVile ja EURESele leidis Romantikhotel Astenkrone kõrghooajal kiireloomulistele vabadele töökohtadele töötajad, samas kui Bravole ja Cinierile avanes võimalus saada väärtuslik rahvusvaheline töökogemus. Hotelli osutatud tugi integreerumisel on samas suurepärane eeskuju teistele tööandjatele, mida järgida töötajate piiri tagant värbamisel.

Tööalase liikuvuse kava „Sinu esimene EURESe töökoht“ aitab 18–35aastastel leida tööd või praktikavõimalusi teises ELi liikmesriigis, Norras või Islandil, näiteks esmase praktikakoha või keelekursuse kaudu. Lisateave http://www.yourfirsteuresjob.eu/en/home.

 

Seotud lingid

Sinu esimene EURESe töökoht

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

EURESe tööotsingud

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
 • EURESe välisuudised
 • Edulood
 • Noorus
Seotud jaotis(ed)
Sektor
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.