Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 10. jūlijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

NVO darbā pieņemšanas process: kā atpazīt īsto talantu Jūsu vajadzībām!

Daudziem cilvēkiem patīk ideja par strādāšanu nevalstiskā organizācijā (NVO), un tāpēc jebkura šāda vakance izraisa interesi. Ja ir tik daudz potenciālu darbinieku, no kuriem izvēlēties, kā Jūsu NVO var atrast īsto talantu, lai virzītu organizāciju uz priekšu?

The hiring process of NGOs: how to recognise the right talent for you!

Apgūstiet korporatīvo sektoru

Ir viegli iedomāties, ka perfektais nākotnes darbinieks jau strādā NVO sektorā. Lai gan tā var būt patiesība, tādējādi ievērojami tiek sašaurināts potenciālais nolīgstamo darbinieku kopums, kā arī tas nozīmē, ka Jūs varat nepamanīt vispiemērotāko personu kādam konkrētam amatam. Prasmes un pieredze, kas iegūta korporatīvajā sektorā, var būt vienlīdz vērtīga Jūsu organizācijai.

Novērtējiet attiecīgo pieredzi

Ir svarīgi arī pievērst pienācīgu uzmanību tai attiecīgajai pieredzei, ko potenciālais darbinieks ir ieguvis ārpus darba, jo īpaši tad, ja viņiem ir ierobežota darba vidē balstīta pieredze. Brīvprātīgo darbs vai darbs sabiedrības labā norāda uz iniciatīvu un var patiešām papildināt kandidāta darba vidē balstītās prasmes, jo īpaši tad, ja tas veikts Jūsu darbības jomā vai valstī, ar kuru Jūsu NVO ir saistīta, kā arī tas var padarīt kandidātus īpaši piemērotus Jūsu amatam.

Neizvirziet “aizrautību” kā prioritāti cēlonim

Nav šaubu, ka Jūsu NVO veic lielisku darbu un daudzi Jūsu darbinieki ar aizrautību vēlēsies kaut ko uzlabot Jūsu izvēlētajā jomā. Tomēr, ja vien šī vēlme iesaistīties konkrētajā jomā nav pamatota uz patiesu aizraušanos un talantu attiecībā uz pašu darbu, tad, iespējams, pat labāk būtu nolīgt darbā kādu, kurš ne vienmēr ir sapņojis par vides glābšanu, nabadzības apkarošanu vai pasaules mainīšanu. Jaunam darbiniekam ir daudz vieglāk uztvert un apgūt Jūsu NVO misiju un vērtības, nekā iemācīties, kā labi veikt savu darbu.

Izaiciniet viņus

Strādāšana organizācijā, kas ir balstīta uz ziedojumiem, ir saistīta ar regulāru saziņu ar mazāk aizsargātiem cilvēkiem vai ar darījumiem ar satraucošu būtību, var būt izaicinoša. Var būt nepieciešams atšķirīgs prasmju kopums, tāds, lai potenciālais darbinieks var efektīvi reaģēt uz tāda veida izaicinājumiem, ar kādiem var nākties sastapties šajā unikālajā vidē.

Jautājumu uzdošana par vissarežģītākajiem izaicinājumiem, ar kuriem viņi pagātnē ir saskārušies, vai par to, ko persona darītu testa scenārijā, kas būtu kā daļa no intervēšanas procesa, var palīdzēt Jums redzēt, kuram ir temperaments, kāds būtu izcili piemērots Jūsu NVO.

Esiet godīgi attiecībā uz kandidāta spējām

Jauniem darbiniekiem vienmēr ir daudz kas jāapgūst, un viņiem ir jādod iespēja “augt savā amatā”. Bet tad, ja ir nepieciešama pārāk liela izaugsme, var būt situācijas, kad kandidāta potenciālu intervēšanas procesa laikā novērtē pārāk augstu. Godīgums attiecībā uz cilvēka spējām var palīdzēt izvairīties no ļoti vieglām lamatām, kurās iekrist, un samazināt vajadzību izvērtēt darbā nolīgšanas procesu, kad atklājas, ka izvēlētais darbinieks nav piemērots konkrētajam darbam.

Piedāvājiet vilinošu nodarbinātības paketi

Darbā pieņemšana ir divvirzienu ceļš — Jūs varētu domāt, ka esat atradis piemērotāko kandidātu, bet, ja vien šis cilvēks patiešām negrib strādāt Jūsu organizācijā, tad varētu atklāties, ka Jums nav paveicies. Pievilcīga nodarbinātības pakete, kurā izklāstīts, ko no amata var sagaidīt, norādīti visi pabalsti un atbalsts, ko Jūs nodrošināsiet, lai palīdzētu darbiniekiem augt, palīdzēs nodrošināt pārredzamību un iedrošinās kandidātus pieņemt Jūsu piedāvājumu.

Pēdējā laikā mēs daudz runājam par NVO. Ja Jums ir interese par NVO Eiropā un to, kāpēc kāds varētu vēlēties strādāt Jūsu organizācijā, noteikti izpētiet NVO: kas, kāpēc un kā?

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļiEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.