Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 20 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Kuo praktikantai naudingi įmonėms

Daug darbdavių mano, kad mokomoji praktika geriausiai tinka didelėms korporacijoms. Tačiau net mažosios ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti šiomis abipusiai naudingomis galimybėmis. Susipažinkite, kaip praktikantai gali prisidėti prie jūsų įmonės klestėjimo.

Hiring interns: The benefits for companies

Įgykite naujų perspektyvų

Laikui bėgant kai kurios įmonės, ypač mažesniosios, gali vienaip ar kitaip sustabarėti. Kartais darbuotojai taip susitelkia į savo darbą, kad pamiršta, kaip svarbu nuolat domėtis naujomis perspektyvomis ir neatsilikti nuo naujausių pramonės tendencijų. Praktikantai – puiki galimybė pasiūlyti naujų idėjų ir požiūrį jūsų įmonei. Paprastai jie būna ką tik įgiję atitinkamos pramonės srities žinias ir jaunatviško entuziazmo vedini gali tapti kūrybinių idėjų ir novatoriškų sprendimų šaltiniu. Todėl, turėdami juos savo įmonėje, nepamirškite paskatinti juos pasidalyti savo nuomone. Parodykite, kad jų nuomonė jus domina.

Sumažinkite darbuotojų darbo krūvį

Praktikantų įdarbinimas gali būti puikus būdas padėti įmonei ir darbuotojams, ypač sunkesniu laikotarpiu. Paprastai praktikantai atlieka lengvus administracinius darbus ir sumažina darbuotojų darbo krūvį, kad šie galėtų sutelkti dėmesį į kitas užduotis. Tačiau praktikantai – ne vien administraciniai padėjėjai; tinkamai mokomi ir vadovaujami jie gali atlikti ir kitas sunkesnes užduotis.

Mokykite galimus etatinius darbuotojus

Mokomoji praktika gali tapti puikia galimybe asmenį išmokyti dirbti, supažindinti su įmone ir patikrinti jo gebėjimus prieš įdarbinant etatiniu darbuotoju. Žiūrėkite į mokomąją praktiką kaip į bandomąjį laikotarpį, per kurį jūs ir praktikantas gali nuspręsti, ar jūsų įmonė jam tinka. Kitas argumentas, kodėl naudinga praktikantus priimti etatiniais darbuotojais, – jie jau pažįsta savo bendradarbius. Jie susipažino su darbo aplinka, todėl laiko prisitaikyti jiems nebereikės.

Reklamuokite savo įmonę tarp potencialių darbo ieškotojų

Jei darbdavys dės reikiamas pastangas, o praktikantas savo mokomąją praktiką baigs laimingas ir patenkintas, labai tikėtina, kad jis apie tai papasakos kitiems. Žodinė informacija gali veiksmingai skleisti žinią, kad esate patikimas darbdavys. Dėl to galite gauti daugiau prašymų į laisvas darbo vietas ir dėl kitų mokomųjų praktikų.

Gerinkite darbuotojų vadovavimo įgūdžius

Praktikantai visada privalo turėti savo mentorius ar prižiūrėtojus, kurie rūpintųsi, kad praktikantai išmoktų naujų įgūdžių ir gerai atliktų savo darbą. Tai puiki proga jūsų etatiniams darbuotojams suteikti galimybę parodyti ir ugdyti savo vadovavimo įgūdžius. Be to, taip galite sužinoti, kuris darbuotojas geba vadovauti, jei ketinate kurį nors iš jų paaukštinti.

Praktikantų paieška EURES svetainėje

Pasinaudokite EURES portalu, jei ieškote potencialių kandidatų iš visos Europos. Jei turite klausimų, nebijokite kreiptis į EURES konsultantą.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiĮdarbinimo tendencijos
Susijusios skiltys
Nurodymai ir patarimai
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.