Põhisisu juurde
EURES
Artikkel27. juuni 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Nõuanded, kuidas leida töökoht Madalmaades

Kui oled keevitaja, audiitor, koduhooldusõde või programmeerija, võid leida töökoha Madalmaades. Nende elukutsete esindajaist on Madalmaades puudus ja sobivaimat tööpakkumist aitab leida EURES.

Going Dutch: tips for working in the Netherlands
Shutterstock

Majanduse taastudes väheneb Madalmaades tööpuudus. Riigi palgal olevate töötajate arv väheneb kärbete tõttu, kuid tööhõive erasektoris suureneb.

Kuigi lihttöötajaid vajatakse vähe, on paljud keskmise kvalifikatsiooniga töökohad täitmata ja seega on olemas arvestatav tõenäosus leida tööd teatud tehnilistel ametikohtadel. Need on näiteks arvjuhitavate tööpinkide juhid, erikeevitajad ja tööstustorustike paigaldajad, samuti projekteerimisinsenerid, tehnilise pädevusega projektijuhid ja uurimis-arendustegevuse spetsialistid.

Suureneb ka nõudlus inimeste järele, kes suudavad ühendada IKT-teadmised äriga, samuti vajatakse erihooldustöötajaid, finantsspetsialiste ning keskhariduse kõigile tasemetele matemaatika, loodusteaduste ja keelte õpetajaid.

Laia kutsevõrgustikuga suurendad tõenäosust, et saad Madalmaades tööd, sest paljud vabad töökohad täidetakse mitteametlikult. Madalmaades töötatakse üha enam paindlikult – praegu töötab kolmandik töötajatest alltöövõtjana, hooajaliselt, vabakutselisena, nulltunnilepinguga või ajutist tööjõudu vahendavate asutuste kaudu.

Madalmaade tööturuasutus UWV on EURESe võrgustiku liige ning avaldab oma veebilehel werk.nl palju teavet inglise, saksa, prantsuse, hispaania, bulgaaria, poola ja rumeenia keeles. Seal on kõik, mida on vaja teada tööloast, kandideerimisavaldustest ja muust asjaajamisest, kui soovid elada Madalmaades.

EURES ja UWV avaldavad tööpakkumisi oma veebilehel, kuhu saavad tööotsijad üles panna ka oma CV. UWV veebilehel on üldised ja spetsialistide töökohtade tööpakkumised.

Madalmaades on väga tavaline saata ettevõtetesse spontaanseid kandideerimisavaldusi. Kui leiad ettevõtte, kus soovid töötada, võid saata CV ja motivatsioonikirja ilma vaba töökoha teadet ootamata.

Madalmaades oskavad inglise keelt paljud, kuid hollandi keele oskus tuleb töökoha saamisel kasuks. UWV-s töötavad EURESe esindajad saavad aidata õppekoha leidmisel.

 

Seotud lingid

UWV

werk.nl

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe töötajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Tööturuuudised/liikumisuudisedUudised/aruanded/statistikaVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.