Põhisisu juurde
EURES
Artikkel2. Mai 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Saksamaa safaripark ühendas Itaaliast töötajate värbamiseks jõud EURESega

Veebruaris ühendasid EURESe töötajad Saksamaa föderaalse tööturuameti osakonna Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) Alam-Saksi ja Bremeni üksusest jõud Euroopa ühe suurima safaripargiga ning korraldasid Itaalias kaks värbamisüritust.

German safari park teams up with EURES to hire Italian jobseekers
TBC

Üritused korraldasid Itaalia linnades Anconas ja Maceratas tööhõiveametnikud Marianne Perrini ja Stephanie Diegel koostöös safaripargiga Serengeti Park. Neid toetasid kolleegid EURESe Itaalia büroost, kes võtsid ühendust Itaalia tööotsijatega ning kutsusid üritustele eelvalikumenetluse raames 27 kandidaati.

Üritustel tutvustasid kõigepealt töövõimalusi ZAVi EURESe töötajad ja seejärel vestlesid safaripargi esindajad kandidaatidega. Ürituste lõpuks pakuti tööd 14 kandidaadile – üle pooltele saabunutest.

Ootamatu, kuid ideaalne võimalus

Serena oli üks edukatest kandidaatidest Macerata üritusel. Ta lõpetas ülikooli külalismajanduse erialal kaks aastat tagasi, kuid unistas töötada loomadega. Ta sai üritusest teada Facebooki kaudu ja vaimustus mõttest töötada safaripargis.

Serena meenutab: „Kui projektist lugesin, teadsin kohe, et see on just mulle, sest nii saaksin ühendada õpitud eriala loomaarmastusega. Üritus oli suurepärane. Kõike selgitati väga hästi – saime üldteadmisi Saksamaa kohta ning üksikasjalikku teavet palga ja maksude kohta.“

Ühine keel loob vahetu usalduse

Ka Maria sai üritusest teada Facebookist. Maria sõnul oli üritus väga meeldiv, „sest õhkkond ei olnud liiga ametlik ja mulle püüti leida töökoht, mis vastaks igati minu oskustele ja pädevusele“.

Marianne selgitab: „Tööandja võttis tööle ka kandidaate, kes oskasid saksa keelt vähe või üldse mitte, sest pargi omanikud on itaalia perekond ja ka osa juhtkonnast oskab itaalia keelt.“

„Üks neist oli üritusel kohal ja tegi ettekande itaalia keeles. Samuti vestles ta kandidaatidega, kes ei osanud saksa keelt. Mõistagi aitas see oluliselt kaasa usaldusliku õhkkonna tekkimisele.“

Marianne arvab, et Saksamaale minek annab „suurepärase võimaluse leida töökoht, õppida saksa keelt, omandada rahvusvaheline töökogemus ilma eriti riskimata ja kasutada arvukaid võimalusi“.

Pargis on paljud töökohad hooajalised, kuid pakkuda võidakse ka pikaajalisemat tööd. Serenale ja Mariale selline töökorraldus meeldib, sest see võimaldab enne pikaajaliste otsuste tegemist vaadata, kuidas töö sobib.

Abi algatuse „Sinu esimene EURESe töökoht“ raames

Serena ja Maria kavatsevad minna Saksamaale ja alustada töötamist aprillis. Minekuks valmistumisel on nad osalenud saksa keele intensiivkursusel, mis on tasuta ja mida toetab algatus „Sinu esimene EURESe töökoht“.

Serena jaoks oli ettepanek Saksamaale tööle tulla ootamatu, kuid ta ei saanud võimalusest ka loobuda: „Ausalt öeldes ei olnud ma kunagi ette kujutanud, et võiksin töötada ja elada Saksamaal, kuid see võimalus oli liiga hea, et käest lasta. Loodan, et minu kogemus innustab teisigi tegema sama, sest minu jaoks oli see tõeline kingitus.“

Pärast seda edukat algatust kavatsevad Marianne ja tema kolleegid ZAVist korraldada Itaalias veel sarnaseid üritusi koos külalismajanduse tööandjatega Saksamaalt.

Kui soovite hoida end kursis tulevaste üritustega, hakake ZAVi jälgijaks LinkedInis, registreeruge EURESe portaalis ja võtke ühendust kohalike EURESe töötajatega.

 

Seotud lingid

Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV)

EURES Facebookis

Algatus „Sinu esimene EURESe töökoht“

ZAV LinkedInis

EURESe portaal

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe töötajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe parim tavaEURESe välisuudisedTööpäevad/üritusedVärbamistrendidSotsiaalmeediaEduloodNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.