Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2019. gada 5. decembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Ar EURES atbalstu franču datu zinātniece apmetas uz dzīvi Dānijā

Aurēlija Žiro [Aurelie Giraud] vienmēr ir vēlējusies dzīvot Skandināvijā, tāpēc, kad radās iespēja pārcelties uz Dāniju, viņa to izmantoja. Mēs sarunājāmies ar Aurēliju un Larsu Rungo [Lars Rungø] no Workindenmark, lai uzzinātu, kā EURES atbalstīja Aurēliju pārcelšanās procesā.

French data scientist settles into life in Denmark thanks to EURES support
Aurelie Giraud

“Cik vien es sevi atceros, vienmēr esmu vēlējusies dzīvot citā valstī un atklāt jaunu kultūru,” stāsta Aurēlija no Francijas. “Skandināvijas valstis bija mana prioritāte. Man ļoti patīk dāņu domāšanas veids — viņi visu uztver mierīgi, bet tajā pašā laikā domā efektīvi. Tāpēc, kad manam draugam piezvanīja, lai viņu uzaicinātu uz darba interviju Olborgā [Aalborg], mēs izmantojām šo iespēju, un viss noritēja bez problēmām.”

Bezdarbnieka pabalstu pārnešana uz citu valsti

Pārvākšanās laikā Aurēlijā bija neierastā situācijā, proti, pirms tam nostrādājusi gandrīz 10 gadus, viņa aizgāja no darba un Francijā saņēma bezdarbnieka pabalstus. Pateicoties ES politikai attiecībā uz bezdarbnieka pabalstu pārnešanu uz citu valsti, Aurēlija varēja turpināt saņemt pabalstus vēl trīs mēnešus, kas atviegloja viņai darba meklējumus Dānijā. Kā atzīmēja pati Aurēlija: “Īstais laiks, lai atrastu darbu!”

Lai aktivizētu pabalstu saņemšanu, Aurēlijai bija jādodas uz Workindenmark un jāreģistrējas kā darba meklētājai, kura ieradusies no citas ES/EEZ valsts ar tiesībām saņemt bezdarbnieka pabalstus. Olborgā Workindenmark pārstāvniecība atrodas Starptautiskajā Pilsoņu dienestā (ICS), tāpēc viņa devās uz dienesta biroju, lai nokārtotu galīgās formalitātes saistībā ar viņas bezdarbnieka pabalstu pārnešanu. ICS centrā viņa arī varēja veikt vajadzīgās reģistrācijas un saņemt ieteikumus no dažādām Dānijas publiskajām iestādēm.

“Iespēja pārnest bezdarbnieka pabalstus dod vēl lielāku stimulu pārcelties uz citu valsti (pat ja esat bezdarbnieks), jo jūs zināt, ka noteiktu laiku saņemsiet pabalstu un tādējādi jums būs zināma drošības garantija, lai pārceltos un mēģinātu atrast darbu citā valstī,” skaidro Workindenmark pārstāvis Larss Rungo. “Aurēlija arī strādāja kā ārštata darbiniece, tādēļ ieteicām viņai sazināties ar Dānijas nodokļu iestādēm, lai viņa atbilstoši reģistrētos,” viņš atminas.

Semināri starptautiskajiem darba meklētājiem

Lai būtu vieglāk atrast darbu, Aurēlija Olborgā apmeklēja darba meklētāju semināru, kuru organizēja Workindenmark, kas ir EURES tīkla daļa.

“Darba meklētāju semināra mērķauditorija ir iedzīvotāji no visas pasaules, kuri vēlas gūt iedvesmu darba meklējumiem Dānijā,” skaidro Larss. Seminārā arī tiek sniegti padomi par to, kā sagatavot efektīvus CV un pavadvēstules, un pēc tam dalībniekiem tiek nodrošinātas bezmaksas atgriezeniskās saites sesijas.

Larss bija pārliecināts, ka, ņemot vērā Aurēlijas pamatzināšanas IT jomā, starptautisko domāšanas veidu un franču un angļu valodas zināšanas, viņa ir spēcīga kandidāte, vēl jo vairāk tādēļ, ka Dānijas IT sektorā pašlaik ir vērojams darbaspēka trūkums. Aurēlija atrada darbu datu zinātnieka amatā uzņēmumā “Trackunit”, kas ir vadošais lietu interneta pakalpojumu piegādātājs ar galveno biroju Olborgā. Viņas darba pienākumos ietilpst datu vākšana un analīze, lai sniegtu vērtīgu komerciālu informāciju klientiem.

Lai integrētos, galvenais ir sagatavošanās

“Man personīgi integrēties citā valstī ir vieglāk tad, ja esmu labi sagatavojusies. Ir tik viegli apjukt citā valstī, jo viss ir neierasts — cita valsts pārvalde, valoda, kultūra, procedūras, darba tirgus utt. EURES var palīdzēt profesionālajā ziņā, un tas jau ir liels solis ceļā uz integrāciju,” iesaka Aurēlija.

EURES portāls ir zelta vērts,” viņa piebilst. “Tajā es uzzināju ļoti daudz noderīgas informācijas tieši par Dāniju, taču tur ir sniegti arī vispārīgi padomi par to, kā atrast darbu citā valstī. Tas palīdzēja man sagatavoties, pat pirms es biju Dānijā.”

“Man jautā, cik ilgi mēs plānojam uzturēties Dānijā,” Aurēlija stāsta. “Nav atbildes uz šo jautājumu,” viņa atzīst. “Mēs mīlam savu ģimeni un draugus un ilgojamies pēc viņiem — tas tiesa. Tomēr dzīvot šeit ir — kā saka dāņi — hygge, un mums tas patīk!”

 

Saistītās saites:

Bezdarbnieka pabalstu pārnešana uz citu valsti

Starptautiskais Pilsoņu dienests (ICS)

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
ES mobilitātes instrumentu kopumsEURES labākā prakseEURES apmācībaĀrējās EURES ziņasDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesVeiksmes stāsti
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.