Põhisisu juurde
EURES
Artikkel18. Mai 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Tasuta keeleõppevahendid, mis aitavad oskusi suurendada kodust väljumata

Võõrkeele oskamine on hindamatu oskus. See tõstab konkurentsivõimet tööturul ning on kasulik ja sageli vältimatu, et saaks elada ja töötada välismaal. Paljud teadlased usuvad ka, et uue keele õppimine stimuleerib ajutegevust.

Free language learning tools to help you upskill from home
Shutterstock

Kui oled praegu COVID-19 olukorra tõttu rohkem kodus kui tavaliselt, otsid ehk produktiivset tegevust ja võimalusi, et oma oskusi suurendada. Kui see on nii, siis soovid ehk kasutada võimalust, et alustada uue keele õppimist ja värskendada olemasolevat keeleoskust.

Kuigi aeg ei ole parim klassiõppena toimuvale keelekursusele registreerimiseks, pakutakse paljusid tasuta virtuaalseid õppevahendeid. Selles artiklis oleme koondanud loetelu osadest meie lemmikutest.

Duolingo

Kui olete varem keelt õppinud, tunnete tõenäoliselt keskkonda Duolingo, millel on üle 300 miljoni registreeritud kasutaja. Kursuseid pakutakse 23 keeles ja nende teemad ulatuvad toidust ettevõtluseni.

Duolingo ei keskendu grammatikale nagu teatud muud vahendid, vaid aitab lühiharjutuste abil animafilmide ja punktikogumismängudega kiiresti omandada kasulikku sõnavara ja lauseid. Õpiedukust mõõdetakse soravusprotsendi prognoosiga, mis kohandab harjutused igale kasutajale. Ja mis on parim? See on täiesti tasuta.

Nõuanne. Kui naudite keskkonda Duolingo, siis Mindsnacks viib mängulisuse uuele tasemele. Selle rakendused pakuvad mitmesuguseid kaasahaaravaid mänge, millest paljud on tasuta.

Memrise

Memrise keskendub tegeliku keelekasutuse põhisele õppele. Kursused sisaldavad tuhandeid videolõike emakeele kõnelejatega, kes aitavad kasutajatel mõista argikeelt ja tegelikke aktsente. Eesmärk on pakkuda kohaliku kultuuri kümblust ja tekitada tunne, et kasutaja on ümbritsetud emakeele kõnelejatest. Memrise pakub oma rakenduses mitmesuguste keelte tasuta kursuseid ning tasulisel registreerimisel lisakursuseid ja -võimalusi.

Busuu

Busuu pakub mitmesuguseid tasuta harjutusi ja lõbusaid mälumänge. Teatud võimalused on kättesaadavad üksnes registreerumisel, näiteks reaalajas vestlemine emakeele kõnelejaga. Nagu Duolingo, mõõdab Busuu õpiedukust sisseehitatud soravusprotsendiga, kohandab õppekava õppijale ja pakub kõnetuvastust, et aidata harjutada kõnelemist ja saada tagasisidet. Kui on soov õppida muud kui Euroopa Liidu keelt, võib sobida just Busuu. Pakutakse ainult 12 keelt, kuid nende hulgas on araabia, hiina ja jaapani keel.

Drops ja Scripts

Kui eelistad omandada uut sõnavara, sobib Drops. Rakendus kombineerib pildi ja heli, et aidata kiiresti õppida uusi sõnu. Tasuta versioon piirdub viieminutise õppega päevas ning grammatika ja keelestruktuuri õppimiseks tuleb leida muu viis, kuid lühiharjutused sobivad hästi, kui eesmärk on sõnavara kiire laiendamine. Scripts on sarnane rakendus, mis keskendub võõra tähestikuga (näiteks kirillitsa) keele õppele.

Tandem

Teatud keeleoskuse olemasolul, kui soov on harjutada kõnelemist, võib olla hea mõte leida vestluspartner. Tandem on miljonite liikmetega ülemaailmne keelevahetuskeskkond. Põhimõte on, et kaks eri emakeele kõnelejat aitavad teineteisel vastastikku keelt harjutada ja õppida. Kui oled valmis maksma professionaalsele juhendajale, pakuvad Italki ja Verbling virtuaalseid individuaalseid tunde, kuid tasuta abi pakub Tandemi partner.

 

Seotud lingid

Busuu

Drops

Duolingo

Mindsnacks

Italki

Memrise

Scripts

Tandem

Verbling

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitusedVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.