Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2021. gada 26. februārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Četri ieteikumi CV rakstīšanai, ja jums ir neliela pieredze

Ja jūsu pieredze ir neliela, iespējams, ir grūti saprast, ko iekļaut savā CV. Par laimi, ne visu izšķir pieredze. Izlasiet mūsu četrus galvenos ieteikumus, lai pēc pieteikuma veidlapas vien jūs uzaicinātu uz interviju!

Four tips for writing a CV when you have limited experience
EURES
  1. Uzskaitiet prasmes, nevis amata nosaukumus

Kad esat izlasījis prasības amatam, uz kuru piesakāties, padomājiet par prasmēm, kas jums darbā varētu palīdzēt. Tostarp tās varētu būt prasmes, ko esat ieguvis, studējot vai strādājot nepilna laika darbu. Sadarbība ar līdzbiedriem izglītības projektos bieži ietver komandas darbu, vadību un laika pārvaldību, un jebkura darbavieta parasti ir saistīta ar organizēšanu (ierasties laikus), atbildību un saziņas prasmēm. Apsveriet, kādas prasmes jums jau ir, un kuras, jūsuprāt, būs vajadzīgas darbā, kuram piesakāties. Tikai būtisko prasmju iekļaušana CV palīdzēs atrast labi piemērotu darbu.

  1. Iekļaujiet būtiskos atslēgvārdus

Persona, kura izskatīs jūsu CV, meklēs dažus atslēgvārdus. To vidū ir ne tikai kvalifikācijas un prasmes, bet arī tādi vārdi kā “sasniegts”, “motivēts”, “uzlabots” un “ierosināts”. Ja varat iedomāties piemēru jebkurā situācijā, kas parāda, ka esat kaut ko sasniedzis vai motivējis kādu, pievienojiet to savam CV. Šie vārdi izcelsies un parādīs darba devējam, ka jūs spējat rīkoties un rast risinājumus. Ja jums ir neliela pieredze, ir lietderīgi arī norādīt, ka vēlaties mācīties.

  1. Pievienojiet kādu rakstura iezīmi

CV bieži vien ir pilni ar faktiem, tāpēc ir svarīgi lasītājam arī parādīt, kas jūs esat kā cilvēks. Esiet radošs, izmantojot formātu, un izskaidrojiet savas īpašības un prasmes. Ja jums nav gluži tādas pieredzes, ko meklē darba devējs, jūs to varat kompensēt ar personību! Personāla atlasītāji pievērš uzmanību ne tikai kvalifikācijai – viņi arī apsver, kuri kandidāti varētu iekļauties darba vidē. Tādēļ parādot, kas jūs patiešām esat, varat sev palīdzēt.

  1. Palūdziet kādam to izlasīt

Vienmēr ir labi, ja kāds pazīstams cilvēks apskata uzrakstīto. Tas ir īpaši svarīgi CV gadījumā. Pat maza kļūda var ietekmēt darba devēja lēmumu par jūsu pieteikumu. Ģimenes loceklis, draugs vai bijušais darbabiedrs var ne tikai pārbaudīt kļūdas, bet arī ieteikt prasmes vai pieredzi, ko esat aizmirsis pievienot. Padoms un cits skatījums var lieti noderēt. Aizmirstas pieredzes pievienošana var jums sniegt lielākas izredzes atrast darbu.

Labāk parādiet cilvēkiem, ko spējat darīt un kāds cilvēks esat, nevis pievērsiet uzmanību nelielai pieredzei. Tā jūs ar savu CV piesaistīsiet vairāk uzmanības. Padomājiet par būtisko prasmju iekļaušanu, izmantojot pareizos vārdus, pievienojot kādu rakstura iezīmi un ņemot vērā pazīstama cilvēka viedokli.

Europass ir bezmaksas tiešsaistes rīks, kas var jums palīdzēt sagatavot lietderīgu CV. Ja vēlaties strādāt ārzemēs, EURES padomdevējs var jums arī palīdzēt uzlabot un pielāgot savu CV. Vairāk informācijas varat iegūt šeit. Veiksmi meklējumos!

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

Microsoft Word

Europass

EURES ziņas

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Sīkāka informācija

Temati
ES mobilitātes instrumentu kopumsIeteikumi un padomiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Mācības
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.