Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2021. gada 26. martsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Četras lietas, kas jums būtu jāzina par sezonas darbu 2021. gadā

Sezonas darbs ir lielisks veids, kā iegūt pieredzi dzīvei un darbam ārvalstīs. Ja šogad apsverat domu par vasaras darbu Eiropā, jums varētu rasties neskaidrības sakarā ar pašreizējo situāciju. Lūk, četras lietas, kas jums šogad būtu jāzina par sezonas darbu.

Four things you should know about seasonal work in 2021
Shutterstock

1.Sezonas darbam ir daudz priekšrocību

Pirmkārt, ir daudz pamatotu iemeslu izvēlēties sezonas darbu. Tas var jums palīdzēt apgūt jaunas prasmes, izmēģināt jaunu karjeru, pavērt jaunas iespējas un satikties ar jauniem cilvēkiem. Tas ir arī lielisks veids, kā pavadīt laiku ārzemēs, vienlaikus saņemot atlīdzību par pieredzi!

Sezonas darbs var jums palīdzēt iegūt vērtīgu pieredzi bez ilgtermiņa saistībām, tāpēc tā ir lieliska iespēja, ja esat students vai jaunietis, kurš vasaras laikā meklē darbu uz noteiktu laiku.

Daudziem darba devējiem šajā aizņemtajā sezonā vajadzēs vairāk darbinieku, tāpēc viņi būs priecīgi, ja ieradīsieties strādāt pie viņiem uz īsu laiku un pēc tam atgriezīsieties atpakaļ uz izcelsmes valsti.

2.Būs pieejamas iespējas

Protams, šis gads visiem ir bijis neparasts. Jūs, iespējams, uztraucaties, ka  COVID-19 dēļ sezonālās darbvietas nebūs pieejamas, bet iespējams, ka darba devēji joprojām meklēs sezonas darbiniekus.

Lielākā daļa sezonas darbvietu ir tādās nozarēs kā tūrisms, viesmīlība, izklaide un lauksaimniecība. Šīs nozares ir ļoti svarīgas ES ekonomikai, tāpēc sagaidāms, ka tās palielinās aktivitāti brīdī, kad tas būs droši.

Ja līdz vasarai būs iespējams atkal atvērt tādas vietas kā viesnīcas, atpūtas kūrortus, restorānus un bārus, tiem būs ātri jāpieņem darbā darbinieki pirms darbīgā vasaras perioda. Ja tā, iespējams, esat tas, ko viņi meklē!

3.Kā sezonas darbiniekam jums ES ir tiesības

Kā sezonas darbiniekam jums ir tiesības uz tādiem pašiem taisnīgiem darba apstākļiem kā vietējiem darbiniekiem. Tas ietver tādus aspektus kā atalgojums, darba laiks un veselība un drošība.

ES arī nesen aicināja dalībvalstis labāk aizsargāt sezonas darbiniekus. Piemēram, jūsu darbavietā jābūt piemērotiem distancēšanās un higiēnas pasākumiem, lai jūs pasargātu no COVID-19 riska.

Iespējams, ka dažas mazākas darbavietas, sākot darbu, nepiedāvā oficiālu līgumu, bet neļaujiet tām izmantot priekšrocības. Atcerieties par savām sezonas darbinieka tiesībām un skaidri norādiet, ka jūs sagaidāt, ka jūsu darba devējs ievēros jūsu vienošanos.

Ielūkojieties EURES portāla darba sadaļā Dzīvošana un darbs, lai atrastu informāciju par mājokli vai skolām, nodokļiem, dzīvošanas izmaksas, veselības aizsardzību, sociālajiem tiesību aktiem un kvalifikāciju salīdzināmību valstī, par kuru jūs interesējaties.

4.Situācija mainās visu laiku

Ja dodaties uz ārzemēm pat darba nolūkā, jums būtu jāturpina pārbaudīt ceļošanas vadlīnijas un ierobežojumi savā mītnes valstī un valstī, uz kuru dodaties. ES robežu atkalatvēršana ir lielisks rīks, lai jūs informētu par jaunākajiem ieteikumiem ceļotājiem.

Cilvēki pašlaik tiek vakcinēti visā Eiropā, bet dažas valstis ir paveikušas vairāk šajā jomā nekā citas. Tas var ietekmēt arī to, cik ātri var atsākt darboties tādas vietas kā restorāni, viesnīcas, bāri, festivāli un tūrisma objekti.

Lielākoties ir grūti paredzēt, kas notiks tālāk ar šo vīrusu, tāpēc mēģiniet būt elastīgi un saprātīgi. Esiet atvērti dažādām iespējām un sagatavojiet rezerves plānu situācijas izmaiņu gadījumā!

Ceram, ka šis raksts jums sniedza noderīgus padomus par sezonas darbu 2021. gadā. Lai uzzinātu vairāk par iespējām ārzemēs, sazinieties ar vietējo EURES padomdevēju jau šodien.

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

Astoņi iemesli, kas jums jāņem vērā saistībā ar sezonas darbu

Koronavīruss: Eiropas Komisija aicina rīkoties, lai aizsargātu sezonas darbiniekus

Vai vēlaties droši ceļot uz citu ES valsti?Jaunais interaktīvais rīks pateiks, kas jums ir jāzina

meklēt EURES padomdevējus;

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.