Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2021 m. birželio 22 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Penkios priežastys, kodėl kalbos mokymasis gali padėti įsidarbinti

Užsienio kalbos mokėjimas gali suteikti išskirtinumo darbo rinkoje ir atkreipti darbdavių dėmesį. Dvikalbystė ne tik padeda pagerinti CV – ji išryškina ir kitus įgūdžius, kurie darbdaviams atrodo patrauklūs ieškant darbuotojų.

Five reasons why learning a language can boost your employability
Unsplash

Pageidaujamas įgūdis

Dėl interneto įmonėms tapo lengviau nei bet kada anksčiau patekti į tarptautinę rinką. Kadangi daugelis mažesnių įmonių užmezga ryšius su tarptautiniais klientais ir partneriais, darbo pasiūlymuose vis dažniau numatomas reikalavimas gebėti bendrauti užsienio kalba. Todėl kad ir kur beieškotumėte darbo – ar didelėje korporacijoje, ar mažoje įmonėje, greičiausiai bus reikalaujama mokėti bent vieną užsienio kalbą.

Išsiskirti iš kitų

Konkurencija darbo rinkoje gali būti didelė, kai dėl populiariausių darbo pasiūlymų gaunama šimtai, o kartais ir tūkstančiai darbo prašymų. Mokėjimas kalbėti dviem ar trimis kalbomis gali padėti išsiskirti iš kitų, ypač jeigu jūsų patirtis ir kvalifikacija yra panaši į kitų kandidatų. Gyvenimo aprašyme išryškinkite savo kalbinius gebėjimus, kad jie neliktų nepastebėti.

Galbūt netgi būtų galima teigti, kad kai 35 proc. 25–64 metų Europos piliečių moka dvi kalbas, dviejų kalbų mokėjimas nebėra išskirtinis gebėjimas, ir darbo ieškantys asmenys, norėdami išsiskirti iš kitų, turėtų mokytis antrosios užsienio kalbos.

Didesnis darbo užmokestis

Užsienio kalbą mokantys darbuotojai yra paprastai geriau apmokami nei jų kolegos, kalbantys tik viena kalba. Pagal tyrimo rezultatus galima daryti išvadą, kad mokant antrąją kalbą, darbo užmokestis gali būti 11–35 proc.didesnis , priklausomai nuo to, kokią kalbą mokate ir kokioje šalyje gyvenate. Pavyzdžiui, ispanų kalba, kaip antrąja kalba, Prancūzijoje kalba daugiau asmenų nei Latvijoje, todėl šiose dviejose šalyse šios kalbos poreikis bus skirtingas.

Daugiau darbo galimybių

Mokėdami dvi ar daugiau kalbų, galite gauti visiškai naujų darbo galimybių. Darbas užsienio bendrovėje nebereiškia gyvenamosios vietos keitimo. Populiarėjant darbui iš namų dėl COVID-19 pandemijos, bendrovės yra linkusios dažniau nei bet kada anksčiau samdyti nuotoliniu būdu dirbančius darbuotojus. Todėl ieškodami darbo, kuriame reikalaujama mokėti kalbas, kuriomis kalbate, jūs taip pat galite ieškoti darbo tose šalyse, kuriose kalbama šiomis kalbomis. Tarptautiniai darbo portalai, tokie kaip „EURES“, yra puiki vieta pradėti paieškas.

Mokant dvi kalbas, gerėja ir kiti įgūdžiai

Pagal tyrimo rezultatus matyti, kad žmonės kurie moka vieną ar daugiau užsienio kalbų, geriau sprendžia problemas, yra kūrybiškesni ir turi daugiau empatijos. Gebėjimas spręsti problemas, kūrybiškumas ir empatija yra labai vertingi įgūdžiai – juos turintis kandidatas patiks kiekvienam darbdaviui. Taip pat teigiama, kad dvi ir daugiau kalbų mokantys asmenys lengviau priima kitų žmonių nuomones ir jiems geriau sekasi užmegzti tarpusavio santykius, o tai taip pat yra puikūs įgūdžiai, ypač tokiose srityse kaip klientų aptarnavimas ir verslo ryšiai.

Ar norėtumėte patobulinti kalbos įgūdžius ir atnaujinti žinias? Nemokamos kalbos mokymosi priemonės, padedančios įgyti naujų įgūdžių iš namų.

Parengta bendradarbiaujant su EURES – Europos darbo mobilumo portalu.

 

Susijusios nuorodos

EURES: Rasti darbą Europoje

Europoje mokėjimas kalbėti daugiau nei viena kalba vis dar yra išskirtinis bruožas

Pagal tyrimų rezultatus matyti, kad dviem kalbomis kalbantys žmonės yra protingesni, kūrybiškesni ir turi daugiau empatijos

Didesnis darbo užmokestis mokant užsienio kalbas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susirasti EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.