Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2019. gada 13. decembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Pieci dizaina padomi jūsu CV

Lielisks CV ir būtisks jaunu profesionālo iespēju atklāšanā. Dizains ir tikpat būtisks kā saturs - galu galā, pirmais iespaids ir svarīgs. Šis raksts sniegs dažus noderīgus padomus perfekta CV izstrādei.

Five design tips for your resume
Shutterstock

Atdaliet sadaļas

Darba devējs pavada vidēji sešas sekundes, aplūkojot katru saņemto CV. Tas nozīmē, ka, ja svarīgā informācija un attiecīgās prasmes lapā neizceļas, tās, visticamāk, nepamanīs. Izmantojiet teksta apstrādes programmatūras rīkus, piemēram, treknrakstu, pasvītrošanu, tekstlodziņus, ailes un aizzīmes, lai atdalītu svarīgus punktus, norādiet sadaļas (piemēram, “Kontaktinformācija”, “Kopsavilkums”, “Darba pieredze”, “Izglītība” un “Prasmes”) un sadaliet informāciju. Esiet konsekventi, dažviet atstājiet arī atstarpes. Pārāk ciešs izkārtojums vai pārāk daudz teksta tikai atbaidīs lasītājus.

Saglabājiet kodolīgumu

Pārliecinieties, ka CV ir īss un lakonisks. Ja CV garums pārsniedz divas lappuses, pārdomājiet, vai viss, ko esat iekļāvuši, attiecas uz amatu, kuram piesakāties. Vai visas minētās prasmes attiecas uz darba aprakstu? Ja tā nav, tās, visticamāk, nav jānorāda. Vēl viens lielisks veids, kā savā CV iekļaut vairāk informācijas, ir aiļu izmantošana; tas ļauj izmantot lappusi visā platumā.

Pārbaudiet attiecīgajai valstij raksturīgās prasības/vēlmes

Šajā gadījumā viens risinājums noteikti neder visiem. Informācija, kas būtu jāiekļauj CV, var būtiski atšķirties dažādās Eiropas valstīs. EURES Dzīvošanas un darba lapa sniedz noderīgu informāciju par darba meklēšanu un pieteikšanos tam dažādās Eiropas valstīs, ietverot katrai valstij īpaši paredzētus ieteikumus par piemērota CV sagatavošanu.

Pielāgojiet dizainu

Atkarībā no amata, kādam piesakāties, darba devēji sagaidīs konkrētu CV dizainu. Piemēram, CV, kas paredzēts grafiskā dizaina amatam, var būt gandrīz kā darba paraugs un sniegt iespēju apliecināt grafiskā dizaina prasmes. Turpretim bārmeņa amatam paredzētā CV būtu vairāk jāpaļaujas uz saturu (t. i., reālo pieredzi). Šajā gadījumā sarežģīti grafiskie elementi varētu radīt negatīvu ietekmi uz CV iespaidu.

Apsveriet datnes formātu

Ja iesniedzat darba pieteikumu elektroniski, būtu noderīgi sagatavot otru CV versiju. Tas vajadzīgs tādēļ, ka programmatūra, kuru uzņēmumi parasti izmanto CV aplūkošanai, dažreiz neuztver attēlus vai grafiku, nespēj apstrādāt PDF vai nespēj nolasīt informāciju, kas atrodas Word dokumenta galvenē vai kājenē.

Mēs ceram, ka šie padomi palīdzēs jums izveidot CV, ar kura palīdzību jūs tiksiet pie savas sapņu intervijas!

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES.

 

Saistītās saites:

Dzīvošanas un darba

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.