Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 28 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Jaučiatės pervargę? Galime padėti!

Norint susikurti sėkmingą karjerą, nebūtina aukoti psichinės gerovės ir visaverčio asmeninio gyvenimo. Gera profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra kaip tik gali labai pagerinti darbo kokybę. Kaip tai padaryti, sužinosite toliau.

Feeling burnt out? We can help!

Apribokite darbo laiką

Nepriklausomai nuo to, ar dirbate biure, ar iš namų, kasdien darbą baigdami nustatytu metu, lengviau išvengsite ilgalaikio pervargimo. Todėl savo bendradarbiams aiškiai praneškite savo darbo valandas. Jei jie vis prašo atlikti užduotis, reikalaujančias dirbti viršvalandžius, maloniai, bet tvirtai pasakykite, kad mielai pagelbėsite darbo valandomis.

Bendradarbius aiškiai informuokite apie savo darbo krūvį

Jei darysite taip, kaip nurodyta ankstesniame punkte, veiksmingai valdydami darbo krūvį išvengsite viršvalandžių. Pagrindinė sąlyga – bendradarbius tiksliai informuoti apie savo darbo krūvį. Jei jums sunkiai sekasi susidoroti su darbu, paklauskite, ar terminus būtų galima nukelti. Jei ne, pasistenkite perduoti užduotis kitiems savo komandos nariams arba sumažinkite klientų lūkesčius dėl to, ką galima padaryti per turimą laiką.

Atskirkite gyvenimo ir darbo erdves

Jei dirbate namuose, susikurkite atskirą darbo erdvę (jei įmanoma) ir venkite dirbti lovoje ar sėdėdami ant sofos. Šioje darbo erdvėje palaikykite tvarką ir jos neužverskite. Tai ne tik padės susikaupti ir dirbti produktyviau, bet ir leis psichologiškai atskirti darbinį ir asmeninį gyvenimą, o tada bus lengviau negalvoti apie darbą ne darbo valandomis. Jei dirbate biure, reguliariai ilsėkitės atsitraukdami nuo stalo, taip pat ir išeikite papietauti. Tai gali tapti ir puikia proga su bendradarbiais pabendrauti ne tokioje formalioje aplinkoje.

Suskirstykite savo darbo krūvį mažomis, konkrečiomis užduotimis

Ilgalaikius bendrus tikslus suskaidykite į nedideles konkrečias užduotis, kad darbo krūvis atrodytų lengviau pakeliamas, ir sumažinkite tinginiavimo ar darbų atidėjimo tikimybę, kai neįsivaizduojate, nuo ko pradėti dirbti. Tai padės išvengti viršvalandžių ir pagerins poilsio kokybę, nes tikriausiai mažiau jaudinsitės dėl nepabaigtų ar vėluojančių darbų.

Reguliariai susiplanuokite laisvadienius

Išnaudokite kasmetines atostogas ir reguliariai planuokitės laisvadienius. Taip turėsite laiko pailsėti ir atsigauti, o jūsų darbo kokybė ilgainiui pagerės. Kad galėtumėte visapusiškai mėgautis laisvalaikiu, bendradarbiams būtinai išsamiai surašykite darbines užduotis, kad jiems nereikėtų jūsų trukdyti darbo reikalais. Venkite tikrinti darbinius e. laiškus ir pranešimus, kurie gali kelti įtampą.

Daugiau apie tai, kaip kuo geriau išnaudoti darbo dieną, skaitykite mūsų straipsnyje Kaip dirbti našiau.

 

Susijusios nuorodos

Kaip dirbti našiau

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Raskite EURES konsultantus

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimai
Susijusios skiltys
Nurodymai ir patarimai
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.