Põhisisu juurde
EURES
Artikkel28. juuli 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kas tunned end läbipõlenuna? Me aitame!

Eduka karjääri nimel ei pea ohverdama vaimset heaolu ega täisväärtuslikku isiklikku elu. Tegelikult võib töö- ja eraelu hea tasakaalu säilitamine oluliselt parandada töö kvaliteeti. Loe edasi, et teada saada, kuidas seda saavutada.

Feeling burnt out? We can help!

Kehtesta oma tööajale piirid

Olenemata sellest, kas töötad kontoris või kodunt, taga, et lõpetad töö iga päev asjakohasel ajal. See aitab sul vältida läbipõlemist pikas perspektiivis. Selleks teata oma tööaeg töökaaslastele. Kui nad endiselt paluvad teha ülesandeid, mis sunnivad sind tegema ületunde, ütle neile sõbralikult, kuid kindlalt, et aitad neid meeleldi tööajal.

Teata töökaaslastele selgelt oma töökoormus

Tuginedes eelmisele punktile, võib oma töökoormuse haldamine aidata tõhusalt vältida ületunde. Põhiaspekt on oma töökoormuse täpne teatamine töökaaslastele. Kui lisatöö võtmisega on raskusi, küsi, kas on tähtaegade paindlikkuse võimalusi. Kui neid ei ole, püüa delegeerida ülesanded teistele oma rühma liikmetele või teise võimalusena püüa selgitada klientidele, mida saab olemasoleva ajaga saavutada.

Säilita elu- ja tööruumide eraldatus

Eralda kodus kindel tööruum (kui võimalik) ja väldi töötamist voodis või diivanil. Hoia tööruum korras ja ülearuse kraamita. See parandab keskendumist ja tootlikkust ning eraldab ka töö- ja koduelu psühholoogiliselt, aidates puhkeajal tööst välja lülituda. Kontoris töötades pea töölauast eemal regulaarseid pause (sh lõunapausid). See võib pakkuda ka hea võimaluse õppida töökaaslasi paremini tundma vabamas keskkonnas.

Jaota töökoormus väikesteks konkreetseteks ülesanneteks

Jaota pikaajalised üldeesmärgid väikesteks konkreetseteks ülesanneteks, et töökoormus tunduks saavutatavamana, ning vähenda tõenäosust, et viivitad tööga või lükkad seda edasi, sest ei ole kindel, millest alustada. See aitab ennetada ületundide vajadust ning parandab ka su töövaba aja kvaliteeti, sest siis muretsed tõenäoliselt vähem lõpetamata või tähtaja ületanud töö pärast.

Puhka regulaarselt

Kasuta aastapuhkust ja kavanda regulaarseid puhkeperioode. Nii saad aega puhkamiseks ja taastumiseks, mis parandab töö tulemuslikkust pikas perspektiivis. Et tagada, et saad kasutada puhkeaega täielikult, ära unusta andmast töökaaslastele üksikasjalikku tööjärje kirjeldust, et nad ei peaks küsima töö kohta, ja väldi töiste e-kirjade ja teadete lugemist, mis võib tekitada stressi.

Lisateave, kuidas olla tööpäeval tulemuslikum, on meie artiklis „Kuidas suurendada tööl tootlikkust“.

 

Seotud lingid

Kuidas suurendada tööl tootlikkust

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitused
Seotud jaotis(ed)
Nõuanded ja soovitused
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.