Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2019 m. kovo 14 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Viskas, ką reikia žinoti ketinant dalyvauti (internetiniame) Europos darbo dienų renginyje

Portalas „Make it in Germany“ jau ne vienus metus organizuoja daugybę (internetinių) Europos darbo dienų renginių (angl. EOJD) ir 2019 m. ketina surengti jų dar daugiau. Norėdami padėti darbo ieškantiems asmenims pasiruošti, susisiekėme su portalo „Make it in Germany“ komanda, kad išsiaiškintume, ką reikia žinoti, jeigu ketinate dalyvauti EOJD.

Everything you need to know before attending a European (Online) Job Day

Džiugu pranešti, kad norint dalyvauti EOJD nebūtina vykti į miestą, kuriame vyks renginys. Nesvarbu, kurioje Europos vietoje esate, vykstančiuose renginiuose galite dalyvauti ir internetu.

Dalyvauti darbo dienų renginyje gali būti nedrąsu, todėl pateiksime kelis patarimus, kad padėtume jam pasiruošti ir jis būtų jums naudingas, nesvarbu, ar dalyvaujate tiesiogiai, ar internetu.

Susiraskite informacijos

Norėdami dalyvauti EOJD, visų pirma turėsite užsiregistruoti. Renginiai yra nemokami, taigi užsiregistruoti – labai paprasta. Antrasis žingsnis – pasidomėkite dalyvaujančiomis bendrovėmis, jų pagrindiniais projektais ir svarbiausiomis vertybėmis.

Renginio puslapyje iš anksto bus pateiktas ketinančių dalyvauti organizacijų sąrašas, tad galėsite nuspręsti, su kuo norėsite pasikalbėti, ir paruošite keletą tinkamų klausimų. Gebėdami pademonstruoti, kad pasidomėjote bendrovėmis ir jų projektais, parodysite susidomėjimą ir iniciatyvumą, o tai padės išsiskirti iš visų kitų.

Iš anksto pateikite prašymus priimti į darbą

Su darbo pasiūlymais taip pat galima susipažinti internete, tad dalyviai gali teikti prašymus iš anksto. Taip galėsite susiplanuoti savo veiksmus į priekį ir savaitgalį nešvaistysite laiko. Be to, gausite daugiau informacijos apie bendroves.

Prieš teikiant prašymą priimti į darbą vertėtų apsvarstyti kelis dalykus. „Pasidomėkite, kaip Vokietijoje atrodo gyvenimo aprašymas ir kokia informacija jame pateikiama. Gyvenimo aprašymo reikalavimai šalyje, kurioje gyvenate, ir šalyje, kurioje norite dirbti, gali labai skirtis“, – teigia Vokietijos valstybinės užimtumo tarnybos Migracijos paramos centro patarėja Natalia Giménez Pérez. Be to, ji pastebi: „Bendrovės Vokietijoje prašo atsiųsti motyvacinį laišką, kuriame būtų paaiškinta, kodėl norite dirbti toje bendrovėje ir užimti būtent tas pareigas.“

Pasiruošimas pokalbiui

„Pasiruoškite trumpai apie save papasakoti anglų arba vokiečių kalba, nes šio prisistatymo prireiks bendraujant su darbdaviais. Nepamirškite, kad vieni faktai apie jus bus svarbūs vienoms bendrovėms ir pareigoms, o kiti – kitoms“, – perspėja N. Giménez Pérez.

Taip pat turėtumėte paruošti atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus, pavyzdžiui: „Kodėl norite dirbti mūsų bendrovėje?“ arba „Kodėl esate tinkamas kandidatas šioms pareigoms užimti?“

Be to, N. Giménez Pérez pataria pasidomėti šalimi, į kurią norite persikelti gyventi. Darbdaviai gali klausti, kodėl norite dirbti Vokietijoje, ir patikrinti jūsų žinias apie regioną, kuriame bendrovė įsikūrusi. „Jeigu galėsite atsakyti į šiuos klausimus, parodysite, kad esate gerai pasiruošę ir suplanavę savo ateitį, o ne šiaip ieškote atsitiktinio darbo“, – sako ji.

Keli paskutiniai patarimai

Jeigu galėsite atvykti į renginį, svarbu sudaryti gerą pirmąjį įspūdį. Turite tinkamai apsirengti, gerai mokėti anglų arba vokiečių kalbą ir turėti kelias atspausdintas gyvenimo aprašymo kopijas (vėlgi anglų arba vokiečių kalba), kurias galėsite pasiūlyti renginyje dalyvaujantiems darbdaviams.

Tiems, kurie dalyvaus internetu, patariama iš anksto pasitikrinti įrangą. Įsitikinkite, ar netrūkinėja interneto ryšys ir tinkamai veikia garsiakalbiai, ausinės ir internetinė vaizdo kamera.

Daugiau informacijos apie kitą „Make it in Germany organizuojamą (internetinį) Europos darbo dienų renginį sužinosite apsilankę„Make it in Germany“ puslapyjearbaEURES renginių puslapyje.

 

Susijusios nuorodos

„Make it in Germany“ puslapis

EURES renginių puslapis

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
ES mobilumo priemonių rinkinysIšorinės EURES naujienosNurodymai ir patarimaiDarbo dienos / renginiaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosJaunimas
Susijusios skiltys
Pagalba ir aptarnavimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.