Põhisisu juurde
EURES
Artikkel14. märts 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kõik, mida on vaja teada enne Euroopa (veebipõhisel) tööhõivepäeval osalemist

Projekti „Make it in Germany“ raames on aastate jooksul korraldatud arvukaid Euroopa (veebipõhiseid) tööhõivepäevi ja need on kavas ka 2019. aastal. Et aidata tööotsijatel valmistuda, küsisime projekti „Make it in Germany“ rühmalt, mida peaks teadma enne Euroopa veebipõhistel tööhõivepäevadel osalemist.

Everything you need to know before attending a European (Online) Job Day

Euroopa veebipõhiste tööhõivepäevadega on parim see, et nendel osalemiseks ei pea sõitma toimumiskohta. Kohapealsetel üritustel saab osaleda ka veebis ja seega kõikjalt Euroopast.

Tööhõivepäeval osalemine võib olla raske ülesanne, seega anname nõu, kuidas ette valmistada, sõltumata sellest, kas saabute kohale või osalete veebi kaudu.

Uuri tausta

Euroopa tööhõivepäevadel osalemiseks on vaja eelregistreeruda. Üritused on tasuta ja registreerimine on lihtne. Järgmiseks uuri, mis ettevõtted osalevad, mis on nende olulised projektid ja põhiväärtused.

Osalevate organisatsioonide loetelu avaldatakse varem ürituse veebilehel, niisiis saad läbi mõelda, kellega rääkida ja mida küsida. Teadmised ettevõtete ja nende projektide kohta näitavad huvi ja algatusvõimet ning võivad aidata eristuda massist.

Kandideeri töökohale enne üritust

Tööpakkumised on avaldatud ka veebis ja osalejad saavad neile kandideerida enne üritust. Nii saad kavandada tegevust ette ja kasutada nädalavahetuse aega kõige paremini. See võimaldab põhjalikumalt tutvuda ettevõtete taustaga.

Enne kandideerimist tuleb arvestada mõnda asjaolu. „Uuri järele, milliseid CVsid Saksamaal kasutatakse ja mis teavet need sisaldavad. Igas riigis võidakse CVs nõuda eri asju,“ selgitab Saksamaa avaliku tööturuasutuse rände toetamise keskuse nõustaja Natalia Giménez Pérez. Ta lisab: „Saksamaa ettevõtted tahavad motivatsioonikirja, milles tuleb selgitada, miks soovid kandideerida just sellesse ettevõttesse ja just sellele töökohale.“

Valmistu töövestluseks

„Valmista vestluseks tööandjaga ette enda inglis- või saksakeelne lühitutvustus. Pea meeles, et vajalik teave võib oleneda ettevõttest ja ametikohast,“ meenutab Natalia.

Peale selle mõtle läbi, mida vastata tavalistele küsimustele, näiteks „Miks soovite meie ettevõttes töötada?“ või „Miks te sobite ametikohale?“.

Ühtlasi soovitab Natalia tutvuda ka sihtriigiga. Tööandjad võivad küsida, miks soovid Saksamaal töötada, ja kontrollida, mida tead ettevõtte tegutsemispiirkonna kohta. „Nendele küsimustele vastamine näitab, et kandidaat on teinud ettevalmistusi ja tegevuse hästi läbi mõelnud,“ selgitab ta.

Veel mõni soovitus

Kui osaled kohapeal, jäta endast hea esmamulje. Veendu, et rõivastud asjakohaselt, oskad hästi inglise või saksa keelt ja sul on kaasas väljaprinditud CVd (inglise või saksa keeles), mida pakkuda üritusel osalejatele.

Kui osaled veebi kaudu, kontrolli enne, kas seadmed töötavad. Kontrolli, et Wi-Fi- või kaabelühendus, mikrofon/kõrvaklapid ja veebikaamera on täiesti töökorras.

Projekti „Make it in Germany“ järgmise Euroopa (veebipõhise) tööhõivepäeva lisateave on veebilehel „Make it in Germany“ ja EURESe ürituste kalendris.

 

Seotud lingid

Veebileht „Make it in Germany“

EURESe ürituste kalender

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESenõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
ELi liikuvuse tööriistakastEURESe välisuudisedNõuanded ja soovitusedTööpäevad/üritusedTööturuuudised/liikumisuudisedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Abiteave ja kasutajatugi
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.