Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva14. března 2019Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Vše, co potřebujete vědět před návštěvou evropského (on-line) dne pracovních příležitostí

V rámci programu Make it in Germany bylo během let uspořádáno několik evropských (on-line) dnů pracovních příležitostí a další jsou plánovány v roce 2019. Abychom uchazečům o zaměstnání pomohli se připravit, hovořili jsme s týmem programu Make it in Germany a zjišťovali, co by měli před návštěvou evropského (on-line) dne pracovních příležitostí vědět.

Everything you need to know before attending a European (Online) Job Day

Nejlepší na evropském (on-line) dni pracovních příležitostí je, že není třeba být přítomen v hostitelském městě. Akcí na místě se lze zúčastnit také on-line, takže se můžete zapojit, ať jste kdekoliv v Evropě.

Účast na dni pracovních příležitostí může nahánět strach, a proto uvádíme několik rad, které vám pomohou připravit se a využít této zkušenosti, ať už se této akce účastníte osobně, nebo on-line.

Vyhledejte si informace

Pokud se chcete zúčastnit evropského (on-line) dne pracovních příležitostí, musíte se nejdřív zaregistrovat. Akce jsou zdarma, registrace je tedy jednoduchá. Dalším krokem je vyhledání informací o účastnících se společnostech, jejich hlavních projektech a nejdůležitějších hodnotách.

Seznam organizací, jež se mají zúčastnit, bude předem zveřejněn na stránkách akce, můžete se tedy rozhodnout, s kým byste rádi hovořili, a připravit si vhodné otázky. Pokud jste schopni prokázat znalosti o společnostech a jejich projektech, ukážete tím svůj zájem a iniciativu, což vám může pomoci vyniknout mezi ostatními.

Ucházejte se o práci předem

Pracovní nabídky jsou k dispozici rovněž on-line a účastníci akce se o ně mohou ucházet předem. To vám umožní, abyste si vše dopředu naplánovali a maximálně využili svůj čas o víkendu. Budete se tak moci o společnostech dozvědět více podrobností.

Před tím, než se budete o práci ucházet, měli byste zvážit několik věcí. „Podívejte se na to, jak vypadá životopis v Německu a jaké informace obsahuje. Požadavky týkající se životopisu se ve vaší zemi a v zemi, kde byste rádi pracovali, mohou výrazně lišit,“ vysvětluje Natalia Giménez Pérezová, poradkyně Střediska na podporu migrace německé veřejné služby zaměstnanosti. „Německé společnosti požadují ‚motivační dopis‘, který by měl vysvětlovat, proč se ucházíte o místo u dané společnosti a o konkrétní pracovní pozici“, dodává Natalia.

Připravte se na pohovor

„Na pohovory se zaměstnavateli si připravte stručné představení v angličtině nebo němčině. Nezapomeňte, že pro různé společnosti a různé pracovní pozice mohou být důležité odlišné informace o vás,“ upozorňuje Natalia.

Kromě toho byste si měli připravit odpovědi na obvyklé otázky, jako například „Proč si přejete pracovat v naší společnosti?“ a „Proč jste tím pravým pro tuto pozici?“

Natalia také doporučuje udělat totéž ohledně země, do které se chcete přestěhovat. Zaměstnavatelé se vás mohou zeptat, proč chcete pracovat v Německu, a zjišťovat, jaké máte znalosti o kraji, kde sídlí daná společnost. „Pokud jste schopni tyto otázky zodpovědět, ukazujete tím, že máte dobře připravený plán a že nejde jen o spontánní nápad,“ vysvětluje Natalia.

Pár tipů na závěr

Jestliže můžete navštívit akci na místě, budete chtít při prvním setkání udělat dobrý dojem. Ujistěte se, že jste vhodně oblečeni, ovládáte dobře angličtinu nebo němčinu a máte s sebou několik vytištěných kopií životopisu (opět v angličtině nebo němčině) pro zúčastněné společnosti.

Pokud se účastníte on-line, zkontrolujte předem své vybavení. Přesvědčte se, že máte stabilní wifi nebo kabelové připojení k internetu a že vaše reproduktory či sluchátka s mikrofonem a webová kamera fungují.

Další informace o nadcházejícím evropském (on-line) dni pracovních příležitostí pořádaném v rámci programu Make it in Germany naleznete na internetových stránkách programu Make it in Germany nebo na stránce portálu EURES s akcemi.

 

Související odkazy:

Internetové stránky programu Make it in Germany

Stránka portálu EURES s akcemi

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradceEURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
EU toolbox pro mobilituExterní zprávy EURESRady a tipyPracovní dny/událostiZprávy z trhu práce/zprávy o mobilitěMládí
Související sekce
Pomoc a podpora
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.