Prejsť na hlavný obsah
EURES
Novinový článok1. septembra 2022Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Európsky rok mládeže: Európsky zbor solidarity

V rámci Európskeho roka mládeže (EYY2022) sa zameriame na príležitosti, ktoré majú mladí ľudia v EÚ. Európsky zbor solidarity ponúka vynikajúce dobrovoľnícke miesta na miestnej i medzinárodnej úrovni v prospech komunít.

The European Year of Youth: The European Solidarity Corps

Prihláste sa za dobrovoľníka

Do ESC sa môžete sa prihlásiť, ak máte 17 až 30 rokov, ale na to, aby ste dostali miesto, musíte mať aspoň 18 rokov. Databáza akreditovaných organizácií ESC ponúka kontaktné údaje organizácií a projektov hľadajúcich dobrovoľníkov v najrôznejších odvetviach (napr. vzdelávanie a odborná príprava, občianstvo a demokratická účasť, ochrana životného prostredia a prírody, migrácia, kultúra a humanitárna pomoc) v zahraničí alebo vo vašej krajine. Po registrácii môžete posielať žiadosti o miesta priamo cez webové sídlo. Ak budete vybraní, všetko budete mať zabezpečené.

Ak máte nápad, ako prispieť k zlepšeniu vo svojom okolí, aj malé skupiny minimálne piatich mladých ľudí môžu zostaviť a realizovať solidaritný projekt v trvaní od 2 do 12 mesiacov vo svojej krajine pobytu. Skupina rozhodne o metóde práce a riadení projektu a môže si nechať poradiť od kouča.

Ak neviete, ktorý druh dobrovoľníckej činnosti v rámci ESC si zvoliť, spravte si kvíz!

Prihlásiť sa ako organizácia

Ak ste organizácia, ktorá ma záujem realizovať projekt európskeho zboru solidarity, môžete sa prihlásiť cez online formulár, ktorý pošlete príslušnej národnej agentúre vo svojej krajine. Každý rok sa publikujú dve výzvy na predkladanie návrhov. Ak bude váš projekt schválený, cez portál ESC získate prístup k databáze motivovaných mladých ľudí vo veku od 18 do 30 rokov. Vaša organizácia môže uverejňovať dobrovoľnícke príležitosti, vyhľadávať vhodných účastníkov a kontaktovať ich.

Financovanie z ESC má pre vašu organizáciu niekoľko výhod:

  • rozšíri vaše možnosti pôsobenia,
  • umožní vám čerpať zo zručností a nasadenia mimoriadne motivovaných mladých ľudí,
  • umožní vám nadviazať kontakty s mladými ľuďmi tým, že im ponúknete zmysluplnú možnosť ďalšieho rozvoja,
  • prinesie nové myšlienky do každodennej činnosti vašej organizácie,
  • posilní prepojenie s miestnou komunitou.

Registrujte sa a začnite svoju skúsenosť s ESC. Ďalšie informácie o Európskom roku mládeže nájdete v našom článku o dobrovoľníckej činnosti.

 

Súvisiace odkazy:

Registrácia

Žiadosti

Kvíz

Online formuláre
Národná agentúra

Výzvy na predkladanie návrhov

Dobrovoľnícka činnosť

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Vyhľadať poradcov siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Témy
Mladosti
Súvisiace sekcie
VzdelávanieŽivot a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.