Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2019 m. spalio 2 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

2019 m. Europos profesinių įgūdžių savaitę skatinamas profesinis rengimas ir mokymas visą gyvenimą

Ketvirtoji Europos profesinių įgūdžių savaitė vyks Helsinkyje (Suomija) 2019 m. spalio 14–18 d. Per šią Europos Komisijos kartu su ES Tarybai pirmininkaujančia Suomija rengiamą savaitę toliau bus siekiama parodyti profesinio rengimo ir mokymo naudą visais gyvenimo etapais.

European Vocational Skills Week 2019 promotes lifelong vocational education and training
European Union

2016 m. pradėta rengti Europos profesinių įgūdžių savaitė yra kasmet vykdoma kampanija, kurios tikslas – skatinti profesinį rengimą ir mokymą visoje Europoje, rengiant renginius vietos, regionų ir nacionaliniu lygmenimis. Kampanijoje dalyvauja švietimo ir mokymo paslaugų teikėjai, pilietinės visuomenės organizacijos, valdžios institucijos, verslo organizacijos, profesinės sąjungos ir plačioji visuomenė. Ja siekiama akcentuoti profesinio rengimo ir mokymo naudą, ir supažindinti su galimybėmis visoje Europoje.

Praeitais metais, vykdant 2018 m. kampaniją, surengta per 1 800 renginių ir įvairios veiklos, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 2,4 mln. žmonių. Šiais metais jau užregistruota beveik 500 renginių ir įvairios veiklos. Dar daugiau turėtų vykti per likusį metų laikotarpį ir pačią kampanijos savaitę.

Visiems puikus pasirinkimas

Nepaisant to, kad beveik 80 proc. jaunų profesinio rengimo ir mokymo įstaigas baigusių asmenų randa darbą vos gavę diplomą, profesinis rengimas ir mokymas kartais vertinamas kaip „antraeilis“, palyginti su įprastesnėmis karjeros galimybėmis. Europos profesinių įgūdžių savaite siekiama pakeisti šį potencialių darbdavių ir darbuotojų požiūrį.

„Šių metų kampanijos tema – „Profesinis rengimas ir mokymas visiems. Įgūdžiai visam gyvenimui, – sako už užimtumą, socialinius reikalus, gebėjimus ir darbo jėgos judumą atsakinga Komisijos narė Marianne Thyssen. – Taip yra dėl to, kad noriu, jog profesinis rengimas ir mokymas taptų pirmaeilis pasirinkimas tiek jauniems žmonėms, tiek suaugusiesiems. Esu įsitikinusi, kad profesinis rengimas ir mokymas yra atspirties taškas prasmingai karjerai ir visaverčiam gyvenimui.“

Trūkstamų įgūdžių užtikrinimas

ES deda daug pastangų esamoms įgūdžių spragoms, kurias lemia sparčiai kintantys darbo rinkos poreikiai, mažinti Europos ekonomikoje. Europos profesinių įgūdžių savaitę atkreipiamas dėmesys į tai, kaip profesinis rengimas ir mokymas gali padėti darbdaviams patenkinti nuolat kintančius įgūdžių poreikius, suteikdamas esamiems darbuotojams galimybę tobulinti įgūdžius ir juos perkvalifikuoti. Tai gali padėti visokio amžiaus žmonėms prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių, didinti savo potencialą ir dirbti kokybišką darbą. Be to, tai gali pagelbėti įmonėms išsaugoti savo konkurencinį pranašumą dabartinėmis sparčiai kintančios ekonomikos sąlygomis.

Pažangumo ženklas

Per savaitę taip pat bus atkreipiamas dėmesys į pasiekimus profesinio rengimo ir mokymo srityje, apdovanojimais už kompetenciją profesinio rengimo ir mokymo srityje pripažįstant žmonių, organizacijų ir projektų indėlį visoje Europoje. Apdovanojimais bus pagerbti įvairioms kategorijoms priskiriami profesinio rengimo ir mokymo srities laimėjimai, o laureatus atrinks iš nepriklausomų narių ir visuomenės atstovų sudaryta komisija.

„Europos profesinio rengimo ir mokymo įgūdžių savaitė bus platforma, kurioje bus dalijamasi žiniomis apie kompetenciją profesinio rengimo ir mokymo srityje, ir aš noriu, kad tai nuskambėtų visoje Europoje – nuo šiaurės iki pietų ir nuo rytų iki vakarų“, – baigia Komisijos narė M. Thyssen. – Šios ambicingos iniciatyvos, kuri kasmet sulaukia vis didesnės sėkmės, ėmėmės prieš trejus metus. Kiekvienais metais mūsų žinia pasiekia vis daugiau žmonių, ir vis daugiau žmonių pradeda naudotis profesinio rengimo ir mokymo paslaugomis.“

Dalyvaukite!

 

Daugiau informacijos apie 2019 m. Europos profesinių įgūdžių savaitę rasite:

2019 m. Europos profesinių įgūdžių savaitė

2019 m. Europos profesinių įgūdžių savaitės renginių planas

2019 m. Europos profesinių įgūdžių savaitės ištekliai

Renginiui skirtas puslapis tinkle „Facebook“: 2019 m. Europos profesinių įgūdžių savaitė

2019 m. Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Suomijos svetainė

Sekite Marianne Thyssen naujienas tinkle „Facebook“ ir „Twitter“

Europos profesinių įgūdžių savaitėtinkle „Twitter“: #EUVocationalSkills, #DiscoverYourTalent

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES darbuotoją

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Išorinės EURES naujienosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.