Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2018 m. liepos 26 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Europos turizmo sektoriuje darbą galima rasti ištisus metus

Ieškote darbo? Norite keliauti ir atrasti naujas vietas? Turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektorius gali būti tai, ko jums reikia!Tačiau kur darbo vietos geriausios ir ar darbą galima rasti visus metus?

Europe offers tourism job opportunities all year round
Shutterstock

Visoje ES – nuo pakrančių ir kalnų vietovių iki populiarių miestų – yra daug galimybių plėtoti turizmą. Šiame sektoriuje sukurta ir su juo susiję 25 mln. Europos darbo vietų. Europos Komisijos ir Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) duomenimis, tai sektorius, kuriame įdarbinama daugiausia jaunimo, migrantų, ne visą darbo laiką dirbančių darbuotojų ir moterų. Turizmo sektoriuje reikalingi įvairaus lygio įgūdžiai, todėl čia darbuotojai gali greitai patekti ir (arba) sugrįžti į darbo rinką.

Naujausiais Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) – už atsakingo, tvaraus ir visiems prieinamo turizmo skatinimą atsakingos Jungtinių Tautų agentūros – duomenimis, iki 2017 m. rugpjūčio mėn. pabaigos, palyginti su atitinkamu ankstesnių metų laikotarpiu, į Europą (tiek į 28 ES valstybes nares, tiek į ES nepriklausančias šalis) atvyko 8 proc. daugiau turistų. Ataskaitoje „European Union Short-Term Tourism Trends“ taip pat nustatyta, kad ES turistų lankomose vietovėse didžiausias augimas buvo Pietų Europoje – per tą laikotarpį užsienio turistų skaičius išaugo 12 proc.

Ataskaitos duomenimis, Kroatijoje, Kipre, Maltoje ir Slovėnijoje užsienio turistų skaičiaus augimas buvo dviženklis (iki rugpjūčio mėn. pabaigos, palyginti su atitinkamu ankstesnių metų laikotarpiu). Graikijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje taip pat fiksuotas spartus augimas. 2017 m. vasario mėn. vykusiame Europos darbo dienos renginyje šios šalys buvo dėmesio centre. Renginys „Seize the Summer with EURES 2017“ darbo ieškantiems asmenims iš visų valstybių narių ir EEE šalių suteikė progą susisiekti su darbdaviais iš Pietų Europos, kurie ieškojo motyvuotų darbuotojų, turinčių įvairių kalbų įgūdžių ir įvairios patirties. Internetinis renginys buvo skirtas tik Kroatijos, Kipro, Graikijos, Italijos, Maltos, Portugalijos, Slovėnijos ir Ispanijos turizmo, viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriaus darbdaviams. Perskaitę straipsnį „Internetinis darbo dienų renginys padėjo ekskursijų gidei iš Prancūzijos rasti darbą Portugalijos salose“ sužinosite, kaip renginiu pasinaudojo Portugalijos kelionių bendrovė „TuriAzores“ ir darbo ieškanti prancūzė Laura Combrié.

Daugiau galimybių turizmo sektoriuje įsidarbinti ištisus metus

Keliose Pietų Europos šalyse, įskaitant Graikiją ir Ispaniją, vis daugiau dėmesio skiriama naujoms sritims, siekiant pertvarkyti tradicinį paplūdimio turizmą ir pradėti siūlyti daugiau turizmo paslaugų įvairiose srityse.

Sritys yra šios:

  • trumpalaikio miestų turizmo;
  • kultūrinio turizmo;
  • medicininio turizmo;
  • sveikatingumo;
  • pažinčių;
  • nuotykių ar prabangos turizmo;
  • konferencijų, susitikimų ir renginių turizmo.

Tokios iniciatyvos padeda plėtoti užimtumo perspektyvas turizmo sektoriuje, ypač tiems, kas ieško ne tik sezoninio darbo.

Darbo ieškantys asmenys gali rasti galimybių ir žiemą, pavyzdžiui, Suomijos Laplandijoje. Į šį regioną EURES sutelkė dėmesį per 2017 m. rugsėjo mėn. surengtą internetinį įdarbinimo renginį. Kitas variantas galėtų būti Islandija. Kaip teigiama ketvirčio analitinėje ataskaitoje, kurią organizacijos „European Travel Commission (ETC)“ užsakymu parengė „Tourism Economics“ („Oxford Economics Company“), per pirmuosius aštuonis 2017 m. mėnesius (palyginti su atitinkamu ankstesnių metų laikotarpiu) šalyje labai padaugėjo užsienio turistų. Remiantis ataskaita „European Tourism in 2017: Trends & Prospects (Q3/2017)“, susidomėjimas Islandija sparčiausiai auga tarp JAV turistų; ši kryptis populiari ir tarp Italijos turistų.

Užsienio turistų skaičiaus augimas gali suteikti daugiau galimybių kalbas mokantiems europiečiams

Užsienio kalbų (ne tik anglų) mokėjimas gali būti naudingas ieškant darbo turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuje. Europa vis labiau populiarėja tarp keliautojų iš Kinijos ir Indijos. ETC ataskaitos duomenimis, pastaruoju metu vėl auga turistų iš Rusijos srautas. Ataskaitoje taip pat skelbiama, kad dėl Kinijos išvykstamojo turizmo sektoriaus augimo atvykstančių turistų skaičius išaugo visoje Europoje. Ataskaitoje teigiama, kad prie šios rinkos [Kinijos] turizmo paslaugų paklausos augimo prisideda gerėjančios šalies ekonominės sąlygos ir neregėtas viduriniosios klasės augimas. Be to, ataskaitoje pažymima, kad labiausiai augo Kinijos turistų susidomėjimas Serbija (tiek pagal bendrą atvykstančių turistų skaičių, tiek pagal nakvynių skaičių).

Europa buvo populiari ir tarp Indijos turistų – iš šios šalies atvykusių turistų skaičius išaugo maždaug 14 proc. Pagal atvykusių turistų skaičių populiariausia šalis tarp Indijos turistų buvo Kroatija (remiantis duomenimis iki 2017 m. rugsėjo mėn.). „Ilgainiui ši šalis [Indija] taps vis svarbesnė Europos atvykstamojo turizmo sektoriui,“ – teigiama ataskaitoje.

Atsižvelgdama į didėjančią Kinijos svarbą Europos turizmo sektoriui, Komisija kartu su Kinijos nacionaline turizmo administracija (CNTY) 2018 m. rengia ES ir Kinijos turizmo metų (ECTY) renginį.

Jei norite rasti darbą turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuje, pasinaudodami EURES paslaugomis galite:

 

Susijusios nuorodos

Europos Komisija

Tarptautinė darbo organizacija (TDO).

European Union Short-Term Tourism Trends

Seize the Summer with EURES 2017

Internetinis darbo dienų renginys padėjo ekskursijų gidei iš Prancūzijos rasti darbą Portugalijos salose

Suomijos Laplandija

Internetinis įdarbinimo renginys

Remiantis ataskaita „European Tourism in 2017: Trends & Prospects (Q3/2017)

Didėjanti Kinijos svarba

ECTY

Mokomoji praktika, stažuotė, pameistrystė – kurią pasirinkti?

Kompetencijų aplankas

 

Išsamesnė informacija

Raskite EURESdarbuotojus

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasIšorės suinteresuotosios šalysNurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.