Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2019. gada 27. novembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

EURES svin 25. gadadienu!

EURES 2019. gadā svin 25. gadadienu, bet, lai šīs svinības būtu neaizmirstamas, mums ir vajadzīgs jūsu atbalsts un aktīva iesaistīšanās!

EURES turns 25!
European Commission

EURES, kura darbība sākta 1994. gadā, ir Eiropas nodarbinātības dienestu sadarbības tīkls, kura mērķis ir atvieglot darbinieku brīvu pārvietošanos. Gadu gaitā EURES tīklā ir iesaistījušās 32 valstis (28 ES dalībvalstis, Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Šveice), un tajā strādā vairāk nekā 1000 EURES darbinieku. Tīkls vienmēr ir aktīvi centies nodrošināt, lai Eiropas pilsoņi varētu gūt labumu no vienādām iespējam neatkarīgi no valodas barjerām, kultūras atšķirībām, birokrātiskiem sarežģījumiem, atšķirīgām darba tiesībām un izglītības sertifikātu neatzīšanas visā Eiropā.

Šobrīd portālu izmanto vairāk nekā 14 300 darba devēju un tajā ir publicēti 3,7 miljoni darba vakanču. Šie skaitļi apliecina, cik apjomīgs un nozīmīgs šobrīd ir EURES. Lūkojoties uz nākamajiem 25 darba gadiem, tīkls rīkosies, lai nodrošinātu, ka daudzi potenciālie darba meklētāji un darba devēji ir informēti par EURES, par to, kas tas ir un kā tas viņiem var sniegt atbalstu profesionālajā karjerā vai darbā pieņemšanas procesā.

Kādus pakalpojumus EURES piedāvā?

Darbinieki sniedz informāciju un palīdzību darba meklētājiem, kuri vēlas pārcelties uz citu Eiropas valsti, tostarp sniedz konsultācijas par dzīves un darba apstākļiem. Viņi arī atbalsta darba devējus, kad tie pieņem darbā cilvēkus no citām valstīm.

EURES pakalpojumus darba meklētājiem un darba devējiem sniedz tīklā iesaistīto valstu nodarbinātības dienesti, kā arī dažādi privāti nodarbinātības dienesti, arodbiedrības un darba devēju organizācijas.

Kas ir #EURES25?

#EURES25 ir piecus mēnešus ilga ES mēroga komunikāciju kampaņa, ar kuru atzīmē EURES tīkla 25. gadadienu. Tā ilgs līdz 2020. gada janvārim.

Kādi ir galvenie mērķi?

  • Atzīmēt EURES sasniegumus pēdējos 25 gados, parādot tā pastāvīgo izaugsmi un panākumus.
  • Pulcināt EURES tīkla dalībniekus un svinēt viņu veiksmes stāstus un panākumus.
  • Darba meklētājiem būtu jāzina par EURES un jāsaņem tā pakalpojumi, vai nu tieši reģistrējoties EURES darba mobilitātes portālā, vai tieši vēršoties pie EURES personāla konkrētās valstīs.
  • Izplatīt informāciju par EURES un vairot tā pamanāmību, lai no tā gūtu labumu darba meklētāji, darbinieki, darba devēji un jebkurš pilsonis, kurš vēlas saņemt tā pakalpojumus, izmantojot personu brīvas pārvietošanās principu Eiropā.
  • Veicināt iespējas nākotnē ar jauniem darba devējiem, kuri būtu ieinteresēti sadarbībā ar EURES.

Kā es varu iesaistīties #EURES25?

Jūs varat sekot kampaņai un iesaistīties tajā sociālajos plašsaziņas līdzekļos, izmantojot tēmturi #EURES25.

Lai atrastu kampaņas pasākumus jūsu valstī vai reģionā, skatiet EURES pasākumu kalendāru.

Jūs varat arī uzzināt #EURES25 jaunumus  FacebookEURES lapā, kā arī Twitter un LinkedIn.

Vai EURES jums palīdzēja atrast darbu? Pastāstiet mums par to un iegūstiet balvas!

Ja esat ES pilsonis un/vai iedzīvotājs un esat izmantojis EURES pakalpojumus, dalieties ar savu veiksmes stāstu!

Piedalīties konkursā ir vienkārši:

  • ierakstiet un augšupielādējiet vienu minūti garu video ar sava EURES veiksmes stāsta aprakstu;
  • iekļaujiet video vārdu “EURES” pēc iespējas radošākā veidā.

Trīs uzvarētāji saņems kuponu 500 EUR vērtībā, ar kuru varēs piedalīties:

  • valodu kursos, lai mācītos sevis izvēlētu valodu,

VAI

  • nodarbināmības prasmju apmācībā, lai vairotu iespējas strādāt savā sapņu darbā.

Pasteidzieties, konkurss noslēdzas 24. novembrī!

Trīs laimīgos uzvarētājus paziņos 6. decembrī.

Skatiet šeit, lai saņemtu vairāk informācijas un piedalītos konkursā.

Visā #EURES25laikā atcerieties, ka mūsu svinības izdosies tikai kopā ar jums! Līdz šim jūs esat bijis ļoti svarīga EURES darbības daļa, un mums arī turpmāk būs vajadzīgs jūsu atbalsts.

 

Saistītās saites:

EURES portāls

EURES darbinieki

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazinieties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ārējās EURES ziņasZiņas/ziņojumi/statistikaSociālie mēdijiVeiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.