Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. kovo 28 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Švedijos EURES tarnyba padeda darbo ieškantiems asmenims susikurti Švedijos darbo rinkai pritaikytą gyvenimo aprašymą

Ar kada nors pagalvojote apie gyvenimą ir darbą Švedijoje? Šalis didžiuojasi tokiais dalykais kaip didelė pažanga darbuotojų teisių užtikrinimo srityje, įvairios į šeimos poreikius orientuotos politikos iniciatyvos ir novatoriška pramonė, taip pat tinkama profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra.

EURES Sweden helps jobseekers craft CVs specific to Swedish job market
Arbetsformedlingen

Ir visa tai – stulbinamo grožio gamtos fone. Jei anksčiau apie tai negalvojote, turbūt susimąstėte dabar!

Pirmasis žingsnis norint rasti tinkamą darbą bet kurioje šalyje – susikurti tokį gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką, kad pasirodytumėte geriausias kandidatas tai pareigybei.

Kiekvienam darbui taikomi tam tikri kriterijai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti rengiant savo gyvenimo aprašymą. Atitinkamai skirtingų šalių darbdaviai gali teikti pirmenybę skirtingoms potencialių darbuotojų savybėms.

Švedijos EURES tarnyba, bendradarbiaudama su Švedijos valstybine užimtumo tarnyba (Arbetsformedlingen), parengė naudingą internetinį seminarą „Kaip rašyti motyvacinį laišką ir gyvenimo aprašymą“.

Valandos trukmės vaizdo klipe anglų kalba pateikiama praktinių patarimų, kaip kuo geriau pristatyti savo paraišką profesiniu požiūriu, kad sudomintumėte personalo samdos specialistą, konkrečiau – personalo samdos specialistą iš Švedijos.

Seminaras buvo tiesiogiai transliuojamas spalio 12 d., ketvirtadienį; į jį buvo užsiregistravę ir jį stebėjo beveik 350 žmonių iš visos ES. Jei transliaciją praleidote, nesijaudinkite, nes seminarą dabar galima žiūrėti  tinkle „YouTube“.

Daugiau internetinių seminarų

„Gyvenimas ir darbas Švedijoje“ – tik vienas iš keleto parengtų internetinių seminarų. Kiekvienas iš jų yra skirtas vis kitai temai, kaip antai „Kaip užtikrinti darbo pokalbio sėkmę“, „Kaip rašyti motyvacinį laišką“, „Kaip rašyti gyvenimo aprašymą“ ir „Tinklaveika“.

Kodėl verta prisijungti?

Internetiniai seminarai padės jums geriau suprasti, kaip ieškoti darbo Švedijoje, taip pat kokie yra su darbo paieška susiję procesai. Be to, jei užsiregistruosite ir internetinius seminarus stebėsite tiesiogiai, taip pat turėsite galimybę užduoti klausimus ir iškart išgirsti atsakymus.

Internetiniai seminarai yra puikus būdas daugiau sužinoti apie darbo rinką, ko tikisi darbdaviai, taip pat kaip geriau pasirengti pačiam ir parengti gyvenimo aprašymą.  

„Seminarų sėkmę lemia tai, kad galite sekti informaciją būdamas bet kur Europoje ir kartu tiesiogiai dalyvauti pokalbyje, užduoti jums rūpimą klausimą“, – sako Švedijos EURES tarnybos nacionalinio koordinatoriaus padėjėjas Mikaelis Lindbomas.

Jei būsite geriau pasirengęs nuo pat pradžių, darbo paieška ir pokalbių procesas gali būti spartesnis, o tai yra naudinga tiek darbo ieškantiems asmenims, tiek darbdaviams.

Jei norite gauti naujausią informaciją apie būsimus internetinius seminarus, galite sekti Arbetsformedlingen paskyras socialinėje žiniasklaidoje – tinkluose „Facebook“, „Instagram“ ir „Linkedin“ – arba užsukti į EURES renginių puslapį, kuriame pateikiama daugiau informacijos apie įvairius renginius.

 

Susijusios nuorodos

EURES. Gyvenimas ir darbas Švedijoje

Švedijos valstybinė užimtumo tarnyba Arbetsförmedlingen

„Kaip rašyti motyvacinį laišką ir gyvenimo aprašymą“. Internetinis seminaras

Švedijos EURES tarnybos paskyra tinkle „Facebook“

Švedijos EURES tarnybos paskyra tinkle „Instagram“

Švedijos EURES tarnybos paskyra tinkle „Facebook“

EURES renginių puslapis

 

Išsamesnė informacija

EURES konsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasEURES geriausia praktikaEURES mokymaiNurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosSocialinė žiniasklaidaJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.