Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel28. märts 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

EURESe Rootsi esindus aitab tööotsijatel kohandada CVd Rootsi tööturu nõuetega

Kas oled kunagi mõelnud, et võiksid elada ja töötada Rootsis? Rootsis on töötajail suured õigused, tööelu arvestab perekondi, tööstus on uuenduslik ning töö- ja eraelu on tasakaalus.

EURES Sweden helps jobseekers craft CVs specific to Swedish job market
Arbetsformedlingen

Kõigele lisaks on Rootsi loodus imekaunis. Seda kõike teades võib Rootsis elamine ja töötamine tunduda nüüd tõenäolisem.

Mis tahes riigis algab sobiva töökoha otsimine CV ja kaaskirja koostamisest, mis kinnitavad, et oled töökoha jaoks parim.

Igal ametikohal on eritingimused, mille järgi tuleb CVd kohandada. Samuti hindavad tööandjad töökohale kandideerijate puhul eri riikides erinevaid omadusi.

Sellele mõeldes korraldas EURESe Rootsi esindus koos Rootsi riikliku tööhõivebürooga (Arbetsformedlingen) kasuliku veebiseminari teemal „Kuidas koostada kaaskirja ja CVd?“.

Tunniajane ingliskeelne video annab praktilisi nõuandeid, kuidas koostada professionaalne avaldus, et värbajale, täpsemalt Rootsi värbajale, silma jääda.

Video esitati otseülekandes neljapäeval, 12. oktoobril ning seda registreerus vaatama ja vaatas ligi 350 inimest üle kogu Euroopa Liidu. Kes ei juhtunud seda nägema otseülekandes, saab veebiseminari järelvaadata YouTube’is.

Veel veebiseminare

Rootsi elu- ja töötingimused on ainult üks mitmest veebiseminaride sarjast. Iga sari keskendub eri teemale, näiteks „Kuidas olla tööintervjuul edukas“, „Kuidas kirjutada kaaskirja?“, „Kuidas kirjutada CVd?“ ning „Võrgustiku moodustamine“.

Miks registreeruda?

Veebiseminarid selgitavad, kuidas Rootsis vabale töökohale kandideerida ja kuidas kogu menetlus toimub. Peale selle saab veebiseminarile registreerudes ja otseülekannet vaadates esitada küsimusi ning saada kohe vastuseid.

Veebiseminarid annavad hea ülevaate tööturust, tööandjate mõtteviisist ning sellest, kuidas ennast ja CVd paremini ette valmistada.  

„Oluline on, et videot saab vaadata kõikjal Euroopas ning samal ajal saab reaalajas suhelda ja küsida, mida vaja,“ räägib EURESe Rootsi esinduse riiklik abikoordineerija Mikael Lindbom.

Parem ettevalmistus kohe algusest peale tähendab, et tööotsing ja -vestlus toimuvad kiiremini, millest on kasu nii tööotsijatele kui ka tööandjatele.

Millal toimuvad järgmised veebiseminarid? Jälgige Arbetsformedlingenit sotsiaalmeedias – Facebookis, Instagramis ja Linkedinis – või vaadake EURESe ürituste kalendrit.

 

Seotud lingid

EURES: Elu- ja töötingimused Rootsis

Rootsi riiklik tööhõivebüroo Arbetsförmedlingen

„Kuidas koostada kaaskirja ja CVd?“ – veebiseminar

EURESe Rootsi esinduse Facebooki lehekülg

EURESe Rootsi esindus Instagramis

EURESe Rootsi esinduse LinkedIni lehekülg

EURESe ürituste kalender

 

Lisateave

EURESe nõustajad

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusEURESe parim tavaEURESe koolitusNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidSotsiaalmeediaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.