Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva28. března 2018Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

EURES ve Švédsku pomáhá uchazečům o zaměstnání napsat životopis přizpůsobený švédskému trhu práce

Napadlo vás někdy, že byste mohli žít a pracovat ve Švédsku? Tato země se chlubí jednou z nejprogresivnějších legislativ v oblasti práv pracovníků, zavedla mnoho politik zaměřených na rodinu a vyznačuje se inovativním průmyslem a zdravou rovnováhou mezi pracovním a osobním životem.

EURES Sweden helps jobseekers craft CVs specific to Swedish job market
Arbetsformedlingen

Navíc to všechno je zasazeno do prostředí plného ohromující přírodní krásy. Pokud vás to ještě nikdy předtím nenapadlo, možná o tom již začínáte uvažovat.

Prvním krokem, jak si najít vhodné zaměstnání v kterékoli zemi, je vytvořit životopis a motivační dopis, v nichž ukážete, že jste pro danou roli tím nejlepším kandidátem.

Každé pracovní místo má specifická kritéria, jimž byste se měli snažit přizpůsobit svůj životopis. Stejně tak se může v jednotlivých zemích lišit to, čeho si zaměstnavatelé na potenciálním zaměstnanci cení.

V tomto ohledu vytvořila pobočka sítě EURES ve Švédsku v partnerství se švédskou veřejnou službou zaměstnanosti Arbetsformedlingen užitečný webinář nazvaný „Jak napsat motivační dopis a životopis“.

Hodinové video v angličtině poskytuje praktické tipy, jak nejlépe prezentovat profesionálně svou žádost o práci, aby upoutala náborového pracovníka – konkrétně švédského náborového pracovníka.

Video bylo vysíláno v přímém přenosu ve čtvrtek 12. října a k jeho sledování se zaregistrovalo a následně si ho naladilo téměř 350 zájemců z celé EU. Ale žádné obavy, pokud jste ho zmeškali, webinář je totiž nyní dostupný na YouTube.

Další webináře v nabídce

Webinář „Život a práce ve Švédsku“ je jen jedním z ucelené řady webinářů. Každý se zaměřuje na jiné téma, např. „Excelujte u pracovního pohovoru“, „Jak napsat motivační dopis“, „Jak napsat životopis“ a „Vytváření sítí“.

Proč se zaregistrovat?

Webináře vám pomohou dobře pochopit, jak přistupovat k žádostem o práci ve Švédsku a k souvisejícím procesům. A navíc, registrací a sledováním webinářů v přímém přenosu máte též příležitost klást otázky a dostat na ně okamžitě odpověď.

Webináře jsou skvělým způsobem, jak se důkladněji seznámit s trhem práce a myšlením zaměstnavatelů a jak lépe připravit jednak sebe, a pak také svůj životopis.  

„Úspěch spočívá ve skutečnosti, že informace můžete sledovat odkudkoli v Evropě a současně chatovat a položit svou konkrétní otázku v reálném čase,“ říká zástupce národního koordinátora pobočky sítě EURES ve Švédsku, Mikael Lindbom.

Být lépe připraven od samého počátku znamená, že proces hledání práce a pohovoru může proběhnout rychleji, což má přínos pro uchazeče o zaměstnání i pro zaměstnavatele.

Chcete-li dostávat aktuální informace o nadcházejících seminářích, můžete službu Arbetsformedlingen sledovat na sociálních sítích Facebook, Instagram a LinkedIn, nebo můžete navštěvovat stránku sítě EURES s akcemi, kde najdete více podrobností o celé řadě akcí.

 

Související odkazy:

EURES: Život a práce ve Švédsku

Švédská veřejná služba zaměstnanosti Arbetsförmedlingen

„Jak napsat motivační dopis a životopis“ – webinář

Facebooková stránka pobočky sítě EURES ve Švédsku

Instagram pobočky sítě EURES ve Švédsku

LinkedIn pobočky sítě EURES ve Švédsku

Stránka sítě EURES s akcemi

 

Další informace:

Najděte si svého poradce EURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Obchod / PodnikáníOsvědčené postupy EURESškolení EURESRady a tipyZprávy z trhu práce/zprávy o mobilitěTrendy náboruSociální médiaMládí
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.