Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2017 m. gegužės 9 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Švedijos EURES tarnyba nori suteikti viltį scenaristams

Įgyvendindama savo tikslą Švedijos scenaristams suteikti daugiau galimybių visoje Europoje, Švedijos EURES tarnyba surengė puikų įdarbinimo renginį Lenkijoje.

EURES Sweden: Giving Writers Hope

Renginį drauge organizavo Valstybinės užimtumo tarnybos kultūros sklaidos atstovai (EURES Švedijos tarnyba) ir Lenkijos kino institutas. Jie drauge siekė padėti Švedijos scenaristams susitikti su naujų talentų ieškančiais Lenkijos prodiuseriais.

Kovo 23 d. Varšuvoje surengto renginio tikslas –  padėti kūrybiškiems žmonėms susisiekti su tais, kas turi kūrybai reikalingų išteklių.

Švedijos užimtumo tarnybos Kultūros skyrius pakvietė teikti paraiškas Švedijos scenaristus, kurie rašo scenarijus įvairių žanrų vaidybiniams filmams, įskaitant dramas, kriminalinius, jaunimui ir vaikams skirtus filmus. Iš 60 perspektyvių ir talentingų kandidatų buvo atrinkta 11 scenaristų. Finalistai nuvyko į Lenkiją dalyvauti Lenkijos kino instituto kino teatre „Kino Rejs“ surengtame renginyje, per kurį jie susitiko su kviestiniais Lenkijos prodiuseriais.

Kiekvienam scenaristui buvo skirtos 8 minutės pristatyti savo scenarijus prodiuseriams; po to buvo surengtas priėmimas, per kurį jie turėjo galimybę bendrauti ir megzti naudingus profesinius ryšius.

Tikimasi, kad renginys bus toks pat sėkmingas, kaip ir ankstesni scenaristų prisistatymai Berlyne. Remiantis ankstesnių keturių 2013–2016 m. vykusių renginių dalyvių pateikta informacija, 20 proc. iš jų pasirašė sutartis su prodiuseriais.

Tai puikus rezultatas, nes šis sektorius yra pagarsėjęs tuo, kad į jį sunku patekti. Scenarijų rašymas dažnai yra vertinamas kaip sudėtingiausia kūrybinė profesija, nes ji skiriasi nuo kitokio rašymo tuo, kad kūrėjai neturi galimybės savo kūrybą skelbti savarankiškai. Sėkmė labai priklauso nuo to, ar jūsų darbas pateks į tinkamo asmens rankas tinkamu metu, tačiau netgi pasiekti, kad scenarijų kas nors perskaitytų, atrodo kaip neįmanoma užduotis.

Būtent šias kliūtis Švedijos EURES tarnyba ir tikisi įveikti organizuodama tokius renginius. Taip siekiama Švedijos scenaristams sukurti prieinamesnę platformą, suteikti galimybę megzti ryšius su sektoriaus atstovais ir gauti darbo visoje Europoje.

Tai buvo jau antrasis Lenkijoje organizuotas renginys; artimiausioje ateityje tokius renginius planuojama organizuoti kituose Europos miestuose, tokiuose kaip Berlynas ir Londonas. Norėdami gauti naujausią informaciją apie Švedijos EURES tarnybos kultūros sklaidos atstovų organizuojamus renginius, taip pat apie kitus įdomius būsimus renginius, prisijunkite prie EURES naujienų portalo.

 

Susijusios nuorodos:

Valstybinės užimtumo tarnybos kultūros sklaidos atstovai

Lenkijos kino institutas

 

Daugiau informacijos:

EURES konsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiDarbo dienos / renginiaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosNaujienos/pranešimai/statistikaĮdarbinimo tendencijosSėkmės istorijos
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.