Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)

EURES tarnybos

EURES - tai bendradarbiavimo tinklas, kurio paskirtis - užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą 27 ES šalyse ir Šveicarijoje, Islandijoje, Lichtenšteine bei Norvegijoje.

Šį tinklą sudaro Europos koordinavimo centras (ECO), nacionaliniai koordinavimo centrai (NCO), EURES partneriai ir asocijuotieji EURES partneriai.

Partneriai į tinklą gali įtraukti valstybines užimtumo tarnybas (PES), privačias įdarbinimo tarnybas (PRES), profesines sąjungas, darbdavių organizacijas ir kitus atitinkamus darbo rinkos subjektus. Partneriai teikia informaciją, įdarbinimo ir samdymo paslaugas darbdaviams ir darbo ieškantiems asmenims, Europos ir nacionaliniai koordinavimo centrai prižiūri veiklos organizavimą atitinkamai Europos ir nacionaliniu lygmeniu.

Be to, EURES atlieka svarbų vaidmenį teikdamas konkrečią informaciją ir su įsidarbinimu susijusias paslaugas darbdaviams bei darbuotojams Europos pasienio regionuose.

EURES teikia savo paslaugas per portalą ir per maždaug 1000 EURES konsultantų tinklą, kurie kasdien bendrauja su darbo ieškančiais asmenimis ir darbdaviais visoje Europoje.

Kuo EURES gali padėti Jums?

EURES padeda darbo ieškantiems asmenims rasti darbą, o darbdaviams – darbuotojų iš visos Europos

Europos Sąjungos laisvo darbuotojų judėjimo principas laikomas viena svarbiausių ES piliečių teisių. Tai reiškia, kad ieškodamas darbo ar norėdamas įsidarbinti galite persikelti į bet kurią ES valstybę narę, taip pat Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją.

Tačiau kartais pasinaudoti šia teise gali atrodyti sudėtinga ir pernelyg sunku. EURES tikslas – padėti darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams tą padaryti.

Pagalba teikiama siūlant įvairias paslaugas EURES portale arba galimybę pasinaudoti didžiuliu, daugiau kaip tūkstančio konsultantų, dirbančių EURES narių ir partnerių organizacijose, tinklu.

EURES paslaugos darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams:

  • gyvenimo aprašymų parinkimas pagal laisvas darbo vietas EURES portale;
  • informavimas, konsultavimas ir kitos pagalbinės paslaugos darbuotojams ir darbdaviams;
  • galimybė susipažinti su informacija apie gyvenimo ir darbo sąlygas ES valstybėse narėse, pavyzdžiui, apie mokesčius, pensijas, sveikatos draudimą ir socialinę apsaugą;
  • specialiosios pasienio darbuotojams ir darbdaviams pasienio regionuose teikiamos pagalbinės paslaugos;
  • parama konkrečioms grupėms vykdant "EURES Targeted Mobility Schemes";
  • parama dinamiškiems įdarbinimo renginiams per Europos (internetinių) darbo dienų platformą;
  • informacija apie pagalbą, teikiamą po įdarbinimo, ir galimybė ją gauti, pavyzdžiui, kalbos mokymas ir integracinė parama atvykus į šalį.

Jei norite daugiau sužinoti apie EURES paslaugas, galite apsilankyti įvairiose šios svetainės skiltyse; EURES narių ir partnerių kontaktinius duomenis rasite puslapyje „EURES jūsų šalyje“ arba galite tiesiogiai susisiekti su EURES konsultantu telefonu, paštu ar tiesioginio pokalbio metu. Taip pat galite kreiptis į EURES pagalbos tarnybą, kuri jums paaiškins, kaip naudotis portalu ar atsakys į visus kitus iškilusius klausimus.