Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2018. gada 21. jūnijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

EURES Rumānijā palīdz jauniem darba meklētājiem atrast māceklības Vācijā

Kopš finanšu krīzes sākuma ES ir novērots augsts jauniešu bezdarba līmenis. Taču dažās valstīs sekas ir bijušas smagākas nekā citās, savukārt Vācija ir viena no valstīm, kurās jauniešu bezdarbs pēc krīzes ir pat samazinājies.

EURES Romania helps young jobseekers find apprenticeships in Germany
EURES

Patiesībā saskaņā ar Vācijas Federālā statistikas biroja Destatis datiem jauniešu nodarbinātības rādītājs Vācijā 2016. gadā (7,1 %) bija viszemākais kopš 20. gadsimta 90-to gadu sākuma.

Programmu “MobiPro-EU – The Job of my Life” izveidoja Vācijas valdība 2013. gadā, lai risinātu šo jautājumu, sniedzot iespēju iziet profesionālo apmācību Vācijā jauniešiem no citām ES dalībvalstīm, kurās ir augstāks bezdarba līmenis.

Bakeu apgabala nodarbinātības aģentūra, kas ietilpst EURES Rumānijā, 2015. gadā sāka piedalīties sistēmā pēc tam, kad to uzaicināja sadarboties Vācijas Starptautiskās darbā iekārtošanas dienests (ZAV), kas bija atbildīgs par praktikantu iesaistīšanu programmā.

EURES Rumānijā lūdza organizēt tādu kandidātu atlasi vecumā no 15 līdz 25 gadiem, kuri būtu ieinteresēti iziet profesionālo apmācību Vācijā. Drīzumā Bakeu uz vietas sāka gatavot darbā iekārtošanas pasākumus, kas notika 2015. gada februārī.

“Mēs reklamējāmies plašsaziņas līdzekļos, valsts un vietēja mēroga portālos, kā arī izsūtījām e-pastus un īsziņas uz visu to jauniešu vecumā no 15 līdz 25 gadiem tālruņa numuriem, kuri bija reģistrējušies mūsu datubāzē, informējot viņus par šo projektu,” atceras EURES padomdevēja Alina-Elena Ciorchelia.

Alina-Elena un Rumānijas Valsts nodarbinātības aģentūras vadītāja Florina Andreea Avram piedalījās pasākumā kopā ar diviem pārstāvjiem no ZAV Rostokā. Pasākumu apmeklēja 35 jaunieši, kā rezultātā Vācijā iekārtoja darbā 24 jauniešus.

“MobiPro-EU – The Job of my Life” programmas pamatā bija Vācijas Duale Ausbildung sistēma, kas ir duālas māceklības veids, apvienojot apmācību darbā ar klases nodarbībām.

Kā apgalvo Alina-Elena, šī duālās māceklības sistēma ir veiksmīgs veids, kā integrēt rumāņu jauniešus Vācijas darba tirgū, jo ieguvumi bija ne tikai kvalifikācija un darba pieredze, bet arī vācu valodas zināšanas un citas svarīgas dzīves prasmes.

“Šādā veidā Vācijas uzņēmumi pieņem darbā jauniešus jau agrīnā posmā, un viņi vienlaicīgi strādā un mācās (3–4 dienas uzņēmumā, 1–2 dienas skolā), iegūstot lielāku pašpārliecību, jaunus draugus, mācoties būt patstāvīgiem un nopelnot sev iztiku, uzņemoties jaunus pienākumus, ko rada jaunā vide,” skaidro Alina-Elena.

Dalībniekiem no projekta nodrošināja finansiālu atbalstu gan sākotnējiem valodas kursiem Rumānijā, gan profesionālās apmācības laikā Vācijā. Tāpat no projekta sedza ceļa izdevumus, lai dotos uz intervijām, un piedāvāja atbalstu, lai palīdzētu dalībniekiem pierast pie dzīves un darba Vācijā.

EURES Rumānijā dalība programmā “MobiPro-EU – The Job of my Life” bija lielisks piemērs sekmīgai sadarbībai starp EURES nacionālo biroju un citas ES dalībvalsts valdību.

Tas izrādījās noderīgs darba meklētājiem Rumānijā, kuri bija gatavi pārvākties uz ārzemēm apmācības iespēju meklējumos, kā arī darba devējiem Vācijā, kuri vēlējās piesaistīt jaunus mācekļus savas uzņēmējdarbības atbalstam.

“MobiPro-EU – The Job of my Life” bija Vācijas valdības pilotprojekts, kas ilga četrus gadus — no 2013. gada līdz 2016. gadam. Sīkāka informācija par programmu ir pieejama programmas tīmekļa vietnē.

 

Saistītās saites:

Destatis – Youth employment in Germany

MobiPro-EU – The Job of my Life

 

Lasiet vairāk:

Eiropas darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseĀrējās EURES ziņasĀrējās ieinteresētās pusesDarba dienas/pasākumiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesVeiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.