Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2018 m. birželio 21 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

EURES Rumunijos biuras padeda darbo ieškantiems jaunuoliams rasti pameistrystės galimybių Vokietijoje

ES jaunimo nedarbas yra didelis nuo finansų krizės pradžios. Vis dėlto kai kurios šalys patyrė didesnį poveikį nei kitos, o Vokietija yra viena iš tų šalių, kuriose jaunimo nedarbas nuo krizės pradžios sumažėjo.

EURES Romania helps young jobseekers find apprenticeships in Germany
EURES

Vokietijos federalinės statistikos tarnybos Destatis duomenimis, 2016 m. jaunimo užimtumo lygis Vokietijoje (7,1 proc.) buvo mažiausias nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžios.

Atsižvelgdama į tai, Vokietijos vyriausybė 2013 m. įsteigė programą „MobiPro-EU – The Job of my Life“. Pagal programą jauniems žmonėms iš kitų ES valstybių narių, kuriose nedarbo lygis yra aukštesnis, buvo suteikta galimybė dalyvauti profesiniuose mokymuose Vokietijoje.

EURES Rumunijos biuro Bakeu apskrities įdarbinimo agentūra programoje pradėjo dalyvauti 2015 m., kai ją bendradarbiauti pakvietė Vokietijos tarptautinio įdarbinimo tarnyba (ZAV), kuri buvo atsakinga už programos stažuotojų įdarbinimą.

EURES Rumunijos biuro buvo paprašyta atrinkti 15–25 metų amžiaus kandidatus, kurie norėtų dalyvauti profesiniuose mokymuose Vokietijoje. Netrukus atrinkti kandidatai pradėjo rengtis 2015 m. vasario mėn. Bakeu vykusiam įdarbinimo renginiui.

„Mes reklamavomės žiniasklaidoje, nacionaliniuose ir vietos portaluose, taip pat siuntėme e. laiškus ir pranešimus telefonu su informacija apie šį projektą visiems mūsų duomenų bazėje užsiregistravusiems 15–25 metų amžiaus žmonėms“, – prisimena EURES konsultantė Alina-Elena Ciorchelia.

Renginyje dalyvavo Alina-Elena ir Rumunijos nacionalinės įdarbinimo agentūros vadovė Florina Andreea Avram, taip pat ZAV Rostoko biuro atstovai. Į renginį atvyko 35 jaunuoliai, 24 iš jų rado mokomosios praktikos galimybių Vokietijoje.

Programa „MobiPro-EU – The Job of my Life“ buvo pagrįsta Vokietijos sistema Duale Ausbildung – dualine švietimo sistema, kai derinamas mokymas darbo vietoje ir mokymasis mokymo įstaigoje.

Pasak Alinos-Elenos, ši dualinė sistema padėjo sėkmingai integruoti Rumunijos jaunimą Vokietijos darbo rinkoje, nes jie įgijo ne tik kvalifikacijos ir darbo patirties, bet ir vokiečių kalbos žinių bei kitų svarbių gyvenimo įgūdžių.

„Taip Vokietijos įmonės pradiniame etape įdarbina jaunus žmones, kurie vienu metu dirba ir studijuoja (3–4 dienos įmonėje, 1–2 dienos mokymo įstaigoje), įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, susiranda naujų draugų, mokosi būti savarankiški ir užsidirba pragyvenimui, taip pat prisiima naujų įsipareigojimų, susijusių su gyvenimu naujoje aplinkoje“, – paaiškina Alina-Elena.

Pagal projektą dalyviams suteikta finansinė parama dalyvauti tiek įvadiniuose kalbos kursuose Rumunijoje, tiek profesiniuose mokymuose Vokietijoje. Be to, buvo apmokėtos dalyvių kelionės į darbo pokalbius išlaidos, taip pat pasiūlyta parama, kad dalyviams būtų lengviau apsigyventi ir pradėti dirbti Vokietijoje.

EURES Rumunijos biuro dalyvavimas programoje „MobiPro-EU – The Job of my Life“ buvo puikus nacionalinio EURES biuro ir kitos ES valstybės narės vyriausybės sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys.

Tai buvo abipusiškai naudinga ir Rumunijos darbo ieškantiems asmenims, kurie ieškojo profesinio mokymo galimybių užsienyje, ir Vokietijos darbdaviams, kurie savo įmonėms ieškojo naujų pameistrių.

Programa „MobiPro-EU – The Job of my Life“ buvo Vokietijos vyriausybės ketverių metų (2013–2016 m.) bandomoji programa. Daugiau informacijos apie programą galima rasti programos interneto svetainėje.

 

Susijusios nuorodos

Destatis. „Jaunimo užimtumas Vokietijoje“

„MobiPro-EU – The Job of my Life“

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
EURES geriausia praktikaIšorinės EURES naujienosIšorės suinteresuotosios šalysDarbo dienos / renginiaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosSėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.