Přejít na hlavní obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Zpráva13. září 2021Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Příležitosti sítě EURES: co potřebujete vědět

Připravili jsme pro vás stručného průvodce, abyste mohli plně využívat příležitostí, které síť EURES nabízí. Pokud by vás zajímalo, jak vám tato platforma může pomoci, čtěte dál.

EURES opportunities: What you need to know
EURES

Hledání práce snů                                                                                                                   

Síť EURES uchovává tisíce životopisů, které si zaměstnavatelé v celé Evropě mohou kdykoli snadno vyhledat. Propaguje také nejrůznější volná pracovní místa ve všech odvětvích – stačí jen zadat druh zaměstnání, které hledáte. Pokud najdete vhodné volné pracovní místo, postupujte podle jednoduchých kroků navržených sítí EURES, abyste zaměstnavateli ukázali svůj zájem a podali žádost o zaměstnání. Máte-li jakékoli dotazy týkající se práce nebo země, v níž se nabízí, můžete mezitím kontaktovat místního poradce sítě EURES, který vám pomůže zodpovědět veškeré dotazy a pomůže vám při vyhledávání.

Usazení se na novém místě                                                                                                       

Nové zaměstnání vás může zavést na nové místo. Přestěhování se do nového regionu nebo země se může jevit jako náročný a komplikovaný úkol, síť EURES se však postará, abyste na to nebyli sami. Místní poradci sítě EURES vám pomohou při každém kroku vašeho stěhování. Mají zkušenosti se všemi aspekty přemístění a dokáží vám pomoci ve všem, od hledání ubytování až po zřízení nového bankovního účtu.

Navázání kontaktů                                                                                                                     

V rámci svého poslání, kterým je nalézt vhodné uchazeče o zaměstnání pro nabízená pracovní místa, hraje síť EURES významnou úlohu v pořádání Evropských (on-line) dnů pracovních příležitostí. Jedná se o náborové akce propojující zaměstnavatele z celé Evropy s uchazeči o zaměstnání. Tyto akce zahrnují prezentace zúčastněných zaměstnavatelů, kteří hledají pracovníky, a informační místa věnovaná práci v zahraničí. Zájemcům poskytují příležitost dotázat se různých společností na jejich pracovní podmínky, trh práce, postupy náboru, ale i na pracovní místa, která propagují. Setkání se zaměstnavateli může vést nejen k získání zaměstnání, ale je to i šance rozšířit síť kontaktů a dozvědět se více o tom, jak jednotlivé organizace fungují.

Přístup k dodatečné podpoře                                                                                               

Hledání zaměstnání a přestěhování není vždy snadný proces a právě proto síť EURES poskytuje více než jen seznam volných pracovních míst. K dispozici je téměř 1 000 poradců sítě EURES, kteří vás budou vést po celou vaši kariéru a v jejím průběhu zodpoví všechny vaše otázky. V každém  regionu působí místní poradci, kteří se specializují na poskytování informací, poradenství a umísťování, a to uchazečům o zaměstnání i zaměstnavatelům. V některých případech vám síť EURES pomůže získat finanční podporu, například granty a cestovní poukázky, aby byla zajištěna co nejplynulejší změna zaměstnání. Nabízí i příležitosti ke vzdělávání a rozvoji, které vám umožní rozvíjet vaši nabídku dovedností a následně ji prezentovat potenciálním zaměstnavatelům. Díky akcím a iniciativám, jako je například  EURES Targeted Mobility Scheme (Program cílené mobility) a Europass, se síť EURES snaží vybavit vás nástroji, které potřebujete pro svoji kariéru.

Získání nových tipů a triků

Internetové stránky portálu EURES obsahují také stránku s názvem Rady a tipy, která vám pomůže při vyhledávání pracovních příležitostí, pohybu přes hranice i v reálném životě v Evropě. Obsahují informace o tom, jak a kde nalézt informace o trhu práce, o právních aspektech mobility, jak podat žádost o zaměstnání, ale i o klíčových otázkách, které je třeba zvážit při stěhování do nové země.

Více informací o službách sítě EURES naleznete v různých oddílech těchto internetových stránek. Kontaktní údaje členů a partnerů sítě EURES naleznete na stránce „EURES ve vaší zemi“ nebo se obraťte přímo na poradce sítě EURES, a to telefonicky, poštou nebo prostřednictvím chatu. Můžete se rovněž obrátit na asistenční službu Helpdesk EURES , která vám pomůže s používáním portálu, nebo odpoví na jakékoli případné další otázky.

Můžete zde objevit ještě i mnohem více, takže si ještě dnes vytvořte bezplatný účet, abyste mohli začít!                                                                                                                        Připraveno v rámci partnerství s Evropským portálem pracovní mobility EURES.

 

Související odkazy: 

Evropské (on-line) dny pracovních příležitostí

EURES Targeted Mobility Scheme

Europass

Rady a tipy

EURES ve vaší zemi

Kontaktovat poradce EURES

Helpdesk EURES

Vytvořte si bezplatný účet
 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Najděte si svého poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Obchod / PodnikáníEU toolbox pro mobilituOsvědčené postupy EURESškolení EURESMládí
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.