Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2023 m. vasario 3 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

EURES padeda darbo ieškantiems Slovakijos piliečiams rasti kvalifikuotą darbą Suomijoje

Alexandra Mikulasova rado darbą Suomijos įdarbinimo agentūroje „Econia“. Suomijos EURES ir agentūra „Econia“ sėkmingai bendradarbiauja nuo 2014 m.

Janne Vainikkala and Alexndra Mikulaslova
Janne Vainikkala and Alexndra Mikulaslova

Dvejus su puse metų dirbusi Slovakijos eksporto ir importo sektoriuje Alexandra pajuto, kad nebeprogresuoja. Ji pradėjo galvoti apie draugus ir mokyklos draugus, persikėlusius į užsienį, ir ši mintis jai pasirodė įdomi. „Žinojau, kad noriu pabandyti gyventi užsienyje ir šiek tiek pakeliauti, man tai atrodė patrauklu. Pasirinkau Suomiją remdamasi šioje šalyje jau buvusių draugų patirtimi“, – sako ji.

Padedami EURES tarnybos Alexandra ir jos draugas rado darbą Suomijos maisto pramonės sektoriuje, kur nereikėjo specialių kvalifikacijų ar suomių kalbos žinių. Galiausiai ji išėjo iš šio darbo ir ėmė mokytis suomių kalbos.

„Mokydamasi kalbos ieškojau stažuotės, todėl kreipiausi į savo ankstesnį Suomijos darbdavį. Domėjausi darbo vietomis žmogiškųjų išteklių ir darbo užmokesčio srityje, nes Slovakijoje studijavau finansus, bankininkystę ir investicijas, daugiausia dėmesio skiriant finansų valdymui“, – sako ji. „Man susisiekus su bendrove paaiškėjo, kad ji prisijungė prie „Econia“ – kitos Suomijos bendrovės, kuri taip pat yra EURES narė. „Econia“ teikia įdarbinimo paslaugas darbo ieškantiems asmenims iš viso pasaulio.“

Nuo 2014 m. Suomijos EURES konsultantas Tomi Puranen glaudžiai bendradarbiaudamas su Janne Vainikkila iš „Econia“ padeda darbo ieškantiems asmenims – rengia darbo muges, įdarbinimo keliones, seminarus, praktinius seminarus, „TE-live“ laidas ir informacinius vaizdo įrašus. Be to, jie kartu dalyvavo 2022 m. Romoje vykusiame „EURESinAction“ renginyje.

„Alexandra – puikus pavyzdys, kaip žmonės atranda save naujoje šalyje ir savo vietą naujoje kultūroje ir darbo aplinkoje“, – sako Janne.

„Kai Alexandra išmoko suomių kalbą, ji grįžo dirbti į „Econia“ su naujomis dalykinėmis darbo užmokesčio apskaičiavimo srities žiniomis. Tai pavyzdys, kad po to, kai išmokstate vietos kalbą, galite rasti darbą pagal savo kompetencijos sritį“, – sako Tomi.

Alexandra jau penkis mėnesiudirba bendrovėje „Econia“ ir dalijasi mintimis apie tai, kaip ji vertina savo sprendimą persikelti į užsienį.

„Džiaugiuosi, kad turiu galimybę padėti ir patarti darbuotojams ir darbo ieškantiems asmenims, atsidūrusiems tokioje padėtyje, kokioje ir man seniau teko būti, – sako ji. – Tokie pokyčiai visuomet patikrina žmogų, ir aš daug apie save sužinojau. Turėjau galimybę susitikti su naujais žmonėmis ir rasti naujų draugų, susipažinau su kitomis kultūromis, ir tai praplėtė mano požiūrį.“

Aleksandra nori pagirti EURES už suteiktas paslaugas, padėjusias jai persikelti į užsienį. „Persikelti į užsienį nėra lengva, todėl žmonėms reikia šį sprendimą priimti padedančių garantijų. Pasitikėjimas labai svarbus. EURES tarnybų veiklą remia valdžios institucijos ir pareigūnai, ir tai labai skatina pasitikėjimą.Tikrai rekomenduoju EURES darbo ieškantiems asmenims iš Slovakijos, nes tai saugus būdas gauti darbą kitoje šalyje.“

Norite dirbti užsienyje? Susipažinkite su EURES portale skelbiamomis laisvomis darbo vietomis  arba kreipkitės pagalbos į EURES konsultantą.

 

Susijusios nuorodos

Econia

EURES.Rasti darbą Europoje

Susisiekite su EURES konsultantu

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susirasti EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Sėkmės istorijos
Susijusios skiltys
EURES tarnybos
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.