Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 8. oktobrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

EURES palīdz Pere uzsākt jaunu karjeru ārzemēs

Informatīva pasākuma apmeklējums Spānijā bija sākumpunkts Pere sadarbībai ar EURES. Kopš pasākuma Pere pārcēlās uz Vāciju un pabeidza savu pirmo profesionālās izglītības gadu.

EURES helps Pere begin a new career abroad
Pere Castellvell

Strādājot dažādās nozarēs savā izcelsmes valstī, Pere Castellvell meklēja darbu viesnīcu un ēdināšanas nozarē laikā, kad viņš apmeklēja pasākumu “Dzīve un darbs Vācijā” Spānijas reģionā Katalonijā.

Pasākumā Pere izrādīja interesi par iespējamām iespējām Vācijā un sazinājās ar EURES padomdevēju Sofia Tornikidou no starptautiskās darba biržas (Zentrale Auslands- und Fachvermittlung, ZAV), kas ir Vācijas Federālās nodarbinātības aģentūras departaments.

EURES padomdevēja palīdz apzināt profesionālās iespējas

Sofia sāka palīdzēt Pere meklēt darba iespējas Vācijā. Līdz tam Pere pievērsa uzmanību viesnīcu un ēdināšanas nozarei, bet nespēja atrast daudzas iespējas, jo viņam trūka atbilstošu prasmju un pieredzes. Sofia mudināja viņu paplašināt savu meklēšanu un meklēt stažēšanās iespējas, lai specializētos citā nozarē. Vācija ir labi pazīstama ar savu profesionālās izglītības un apmācības nozari, un Sofia zināja, ka Pere būs iespējas šajā valstī.

“Būdama karjeras padomniece, es viņu konsultēju par profesionālās apmācības iespējām kā jaunietim Vācijā,” viņa atceras. “Pēc tam, kad es izskaidroju Vācijas izglītības sistēmas nianses, es mudināju [pieteikties] stažēšanās vakancei. Mēs kopā pārskatījām pieteikuma dokumentus un apspriedām finansējuma iespējas.”

Finansiāls atbalsts, izmantojot “Tava pirmā EURES darbavieta”

Ar Sofia palīdzību Pere atrada stažēšanās iespēju kā noliktavas operators kādā uzņēmumā Štutgartē, Vācijā. Sofia arī palīdzēja Pere saņemt finansiālu atbalstu, izmantojot shēmu“Tava pirmā EURES darbavieta”. “Tavā pirmā EURES darbavieta” ir darba mobilitātes programma ES pilsoņiem vecumā no 18 līdz 35 gadiem, kuri meklē darba vai apmācības iespējas ārzemēs ES. Programma sniedza finansiālu atbalstu, lai palīdzētu Pere pārcelties uz Vāciju.

Savas jaunās karjeras turpināšana specializētā amatā

Kad Pere 2019. gadā pabeidza stažēšanos, uzņēmums viņam piedāvāja iespēju turpināt karjeru, apmācot viņu kā noliktavas loģistikas speciālistu. Pere atzīst, cik tālu viņš ir ticis savā karjerā kopš pārcelšanās uz Vāciju, un pateicas EURES par atbalstu. “Paldies EURES un ZAV. Esmu ļoti pateicīgs un priecīgs, ka varu izmantot šo lielisko iespēju, ko man sniedza Eiropa,” viņš piebilst. “Es priecājos par šo iespēju un varu ieteikt profesionālo apmācību.”

Ar EURES atbalstu Pere ir apguvis jaunas prasmes un profesionālo kvalifikāciju. Tagad viņš vēlas turpināt savu karjeru un strādā pie vācu un angļu valodas prasmēm, lai sagatavotos turpmākiem izaicinājumiem. “Man joprojām ir vieta izaugsmei,” viņš saka.

Ja arī jūs esat vecumā no 18 līdz 35 gadiem un vēlaties atrast darbu vai apmācības iespēju citā ES valstī, Norvēģijā vai Islandē, “Tava pirmā EURES darbavieta” var jums palīdzēt. Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar EURES padomdevēju vai apmeklējiet: https://www.yourfirsteuresjob.eu/

 

Saistītās saites:

Jūsu pirmais EURES darbs

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Veiksmes stāstiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.