Põhisisu juurde
EURES
Artikkel21. märts 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

EURESe Saksamaa esindus korraldab edasipüüdlikele orkestrimuusikutele ainulaadse ürituse

Saksamaa on rahvusvaheliste orkestrite muusikutele atraktiivne töökoht. Saksamaal on klassikalise muusika valdkonnas rikkalikud traditsioonid ning riik on koduks rohkem kui 50 filharmooniaorkestrile.

EURES Germany organises unique event for aspiring orchestral musicians
Matthias Naggert (ZAV)

Üksnes nende orkestrite muusikute nimedest on näha, et professionaalide tööturg on rahvusvaheline. Saksamaa on tänu arvukatele prestiižsetele muusikakõrgkoolidele atraktiivne koht ka muusikaõpinguteks. Muusikatööstuse rahvusvahelise olemuse tõttu peavad Saksamaa õppurid olema valmis töötamiseks välismaal.

Valmistamaks lootustandvaid muusikuid selleks võimaluseks võimalikult vara ette, korraldas ZAV-Künstlervermittlung (Saksamaa riikliku tööhõiveameti tegevuskunstide töövahendusteenistus) hiljuti koostöös EURESe Saksamaa riikliku koordinatsioonibürooga ainulaadse ürituse.

Põhjalikud nõuanded EURESe nõustajatelt

Umbes 30 muusikaüliõpilast, sealhulgas harfimängijad, viiuldajad, tšellistid, flöödi- ja fagotimängijad, kogunesid 29.–30. oktoobril 2018 Dortmundis asuvasse Orchesterzentrum NRWsse, et tutvuda Saksamaal ja välismaal pakutavate töövõimalustega.

Orchesterzentrum NRW on nelja eri muusikakolledžit ühendav asutus, millest sai pärast selle avamist 2009. aastal Euroopa esimene sellelaadne ülikoolideülene orkestrimuusikute koolituskeskus.

Üritusel osalesid EURESe nõustajad Slovakkiast, Šveitsist ja Rootsist, et anda esmateavet võimaluste kohta oma riigis. Üliõpilased said teada, kuidas töötamine teises ELi liikmesriigis võib anda väärtuslikke kogemusi, ning tutvusid eri riikide asjaomaste tööturgudega.

„Tänu eri osalejate vahelisele piiriülesele koostööle anti üliõpilastele põhjalikku nõu õiglase liikuvuse kohta,“ märgib Lena Sundheimer EURESe Saksamaa riiklikust koordinatsioonibüroost.

Üliõpilased said teavet ka ELi liikuvusprogrammide kohta, nagu „Sinu esimene EURESe töökoht“, mis pakub tuge tööotsijatele, kes on vanuses 18–35 aastat ja kes soovivad töötada teises ELi liikmesriigis.

„EURESe võrgustik võib tegevuskunstnikele kasulik olla“

Kuigi osalemine rahvusvahelistel üritustel, nagu töömessidel, on EURESe töötajate jaoks tavaline, on kõnealune orkestrimuusikutele mõeldud üritus hea näide ainulaadsest ja sihipärasest algatusest.

Professionaalsete muusikute tööturg on konkurentsivõimeline ja muutub pidevalt, mistõttu on see üritus veelgi olulisem, selgitab korraldaja Lilia Felde-Ritz ZAV-Künstlervermittlungi Kölni esindusest: „Meile kui orkestrimuusikute tööhõiveametnikele on tihe kontakt muusikakõrgkoolide ja lõpetanutega väga oluline, et püsida kursis tööturul toimuvate muutustega.“

Üritusel osalenud Tony Erb, EURESe Šveitsi esinduse koordinaator Bernis asuvas riiklikus majandusküsimuste sekretariaadis (SECO), rõhutas EURESe olulist rolli tegevuskunsti valdkonna töötajate toetamisel: „Tegevuskunstnike rahvusvaheline liikuvus on minu arvates vajalik ning seetõttu on riikidel mõistlik teha koostööd nende abistamiseks,“ sõnas ta. „EURESe võrgustik võib tegevuskunstnikele kasulik olla.“

Kultuuri- ja loomevaldkonnas pakutakse ELi kodanikele välismaal töötamiseks mitmesuguseid võimalusi. Mõned EURESe esindused, sealhulgas ZAV-Künstlervermittlung, Rootsis asuv Arbetsförmedlingen ja Prantsusmaal asuv Pôle emploi, nõustavad nende valdkondade tööotsijaid ja pakuvad neile tööhõiveteenuseid.

Kui oled muusik või tegevuskunstnik, kes on huvitatud rahvusvahelisest karjäärist, või hoopis tööandja, kes otsib oskuslikke kandidaate, siis võta ühendust EURESe kohaliku nõustajaga või registreeru EURESe portaalis https://ec.europa.eu/eures/public/index_et.

 

Seotud lingid:

ZAV-Künstlervermittlung

Sinu esimene EURESe töökoht

EURESe portaal

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

Otsi EURESenõustajaid

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe parim tavaEURESe välisuudisedTööpäevad/üritusedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.