Prejsť na hlavný obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Novinový článok12. novembra 2021Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Pobočka siete EURES Nemecko sprístupnila webovú stránku pre sezónnych pracovníkov

Ste občan EÚ alebo štátny príslušník tretej krajiny a hľadáte sezónnu prácu v Nemecku? Pobočka siete EURES Nemecko nedávno sprístupnila novú webovú stránku s odpoveďami na najčastejšie otázky.

EURES Germany launches web page for seasonal workers
EURES

Komu je určená táto stránka?

Webová stránka je určená občanom EÚ a štátnym príslušníkom z krajín mimo EÚ, ktorí majú záujem o sezónnu prácu v Nemecku. Na tejto stránke sa nachádzajú praktické informácie o ich právach a o iných dôležitých otázkach, ako je pracovný čas, zmluvné podmienky, ubytovanie a sociálne zabezpečenie. Sezónni pracovníci tu nájdu odpovede na najčastejšie otázky pred tým, ako sa presťahujú do Nemecka.

Prečo by sezónni pracovníci mali poznať svoje práva?

Na sezónnych pracovníkov v Nemecku sa vzťahuje nemecký zákonník práce bez ohľadu na krajinu ich pôvodu. Ak poznajú svoje práva, je menšia pravdepodobnosť, že by sa mohli stať obeťou nelegálneho zamestnávania.

Ktoré informácie sa nachádzajú na tejto stránke?

Stránka je k dispozícii v nemčine a angličtine a obsahuje informácie k mnohým témam, ako napríklad:

  • pracovné povolenia,
  • mzdy,
  • sociálne a zdravotné poistenie,
  • platená dovolenka,
  • začiatok a koniec pracovného pomeru.

Na stránke nájdete aj podrobnejšie informačné materiály o sezónnych pracovníkov z krajín mimo EÚ (v angličtine, gruzínčine a nemčine) a z EÚ (v bulharčine, angličtine, nemčine, poľštine a rumunčine).

Pozrite si webovú stránku pre sezónnych pracovníkov pobočky siete EURES v Nemecku. Dočítajte sa viac o  živote a práci v Nemecku.

 

Súvisiace odkazy:

Život a práca Nemecko

Sezónna práca v Nemecku: vaše možnosti

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Vyhľadať poradcov siete EURES

Životné a pracovné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce online podujatia

EURES na Facebooku

EURES na Twitteri

EURES na LinkedIn

Témy
Externé správy EURESSprávy z trhu práce/správy o mobilite
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.