Põhisisu juurde
EURES
Artikkel16. Mai 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Sotsiaalmeediakonkursi #EUmovers võitjad on selgunud

Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat tunnustas kampaania #EUmovers viit parimat sotsiaalmeediapostitust.

#EUmovers social media contest winners announced
EURES

2018. aastal möödus 60 aastat ELi sotsiaalkindlustussüsteemide kooskõlastamisest ja 50 aastat töötajate vaba liikumist käsitlevate asutamismääruste vastuvõtmisest. Nende kahe olulise tähtpäeva tähistamiseks palus Euroopa Komisjon neid õigusi kasutanud inimestel jagada oma lugusid #EUmovers kampaania raames sotsiaalmeedias.

Allpool on viie võitja lood.

Juho-Pekka Palomaa (Soome)

Aasta tagasi mu elu muutus ja mul polnud õrna aimugi, mida tulevik toob. Olin kõrgkooli lõpetamise järel kuuendat kuud töötu, kui mulle helistati järsku Eestist. Olin avaldanud oma CV EURESe platvormil ning umbes kuu aja pärast sain e-postile teate, et keegi oli vaadanud minu profiili ja saatnud mulle sõnumi. Sain tööpakkumise naaberriigist Eestist. Pärast vestlust otsustasin töökoha vastu võtta. Ma ei teadnud Eestist ega Tallinnast suurt midagi peale selle, et eesti keel on soome keelega sarnane, ainult naljakama kõlaga. Kuid leidsin Eestisse kolimise kohta palju teavet ja tulevik tundus paljutõotav. Ehkki Eestis on palgad palju väiksemad, on riik teinud oma kodanike heaolu parandamiseks tõelise digihüppe. Eestis töötamise ajal tutvusin lauamänge mängides kohalikega, osalesin tasuta eesti keele kursusel ja kohtusin teiste välismaalastega, sain tasuta abi perearstilt, allkirjastasin dokumente digitaalselt ning nautisin tasuta transporti vana ja rikka kultuuriga linnas, kus inimesed räägivad inglise, eesti, soome ja vene keelt. Ma ei ela enam Tallinnas, kuid see linn hämmastas mind oma pika ajaloo ning uute kõrgtehnoloogiliste süsteemide ja mugavustega. Kirss tordil oli osavõtt Eesti 100. aastapäeva pidustustest. Seda väikest rahvast ootab helge tulevik!

Carola Bosio (Itaalia)

Tere! Olen 20. eluaastast saadik Euroopas Liidus ringi rännanud. 20-aastaselt elasin Prantsusmaal Lille'is topeltkraadiga ülikoolivahetuse raames ja see oli kogemus avas mu mõttemaailma. 23-aastaselt alustasin oma karjääri Milaanos. 27-aastaselt elasin ühe kuu lihtsalt lõbu pärast Madridis. Nüüd võin luisata, et oskan hispaania keelt… 28-aastaselt elasin Prantsusmaal, Pariisis armastuse ja töö tähe all. Seal kaotasin küll suure armastuse, aga leidsin see-eest kaks parimat sõpra! Paegu, 38-aastaselt, on mul abikaasa ja 2-aastased kaksikud… Ehk oleks aeg ringikolamine lõpetada? EI! Me kolisime oma kahe marakratiga Iirimaale, et alustada terve pere Euroopa-seiklust! Töötan ühes Iiri ülikoolis ja võtsin oma pere siia kaasa. MA ARMASTAN EUROOPAT.

Sheila Margaret Ward (Ühendkuningriik)

Pärast hispaania ja portugali keele õpinguid Leedsi ülikoolis 60ndatel alustasin karjääri inglise keele kui võõrkeele õpetajana. Mul oli hea meel, kui Ühendkuningriik liitus ELiga, sest see idee oli mulle alati südamelähedane. Pärast õpetajatööd Ühendkuningriigis, Hispaanias ja mujalgi asusin 1980. aastal tööle Portugalis Briti Nõukogus. Kui Portugal liitus ELiga, muutus edasi-tagasi reisimine palju lihtsamaks, sest kadusid tollipiirangud. Inglise keele õpetajana olen aidanud paljudel õpilastel valmistuda Erasmuse programmiks, mis pakub minu meelest suurepäraseid võimalusi. Enne, kui ma 2010. aastal pensionile jäin, täitsin Portugali pensioniametis ühe vormi, kuhu märkisin kõik riigid, kus olin töötanud – ja see oli kõik. Kohe pärast pensionile jäämist hakkasin saama pensioni nii Portugalist, Ühendkuningriigist kui ka Hispaaniast. Süsteem toimis väga tõhusalt. Olen avaldanud Portugalis kolm kakskeelset Iasteraamatut ja kasutan vaba aega kakskeelsuse edendamiseks. Meil, eurooplastel, on nii palju ühist! Võõrkeelte õppimine peaks olema kõigi koolisüsteemide prioriteet.

Filipa Rodrigues (Portugal)

Olen Euroopa tütar. Usun piirideta Euroopasse, kus iga kultuurierinevus on sild inimeste vahel. Need erinevused rikastavad meid ja aitavad meil maailma paremini mõista. Minu esimene Euroopa reis oli Hispaaniasse, mu kodumaa Portugali naaberriiki. Olin siis laps ja me reisisime kogu perega. Kui õppisin keskkoolis, tegin oma esimese reisi koos sõpradega Ühendkuningriiki. Käisin koolitustel Ühendkuningriigis ja Kreekas. Minu Erasmus+ praktika toimus Ühendkuningriigis. Olen reisinud Itaalias, Šotimaal, Šveitsis, uuesti Hispaanias... ja kavatsen külastada veel paljusid riike. Sel aastal otsustasin kolida Iirimaale. Leidsin EURESe portaalist sobiva töö ning EURES abistas mind ka Iirimaale kolimisel. Ma armastan Iirimaad... siinset ajalugu, kultuuri, inimesi, loodust... Mul vedas, et mu lapsepõlv möödus ühendatud Euroopas, mis on pakkunud mulle nii palju häid võimalusi. Euroopas, kus mu õigused on kaitstud... kus ma tunnen end turvaliselt. Olen uhke, et olen Euroopa tütar!

Chloé Jorigny-Casteuble (Prantsusmaa)

Parim video

Olen Chloé, 24-aastane ja olen elanud aasta Belgias. Töötan Belgia föderaalses sotsiaalkindlustusametis ja tegelen Brexiti küsimustega. Mulle meeldib reisida ja olen olnud praktikal mitmes ELi riigis. Olen õpingute ja töö tõttu palju reisinud.

 

Seotud lingid

Parim video

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

Otsi EURESenõustajaid

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe välisuudisedUudised/aruanded/statistikaSotsiaalmeediaEduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.