Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 24. oktobrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Igaunijas iespēja sevi apliecināt, uzņemoties ES prezidentvalsts pienākumus

Šajā rudenī un ziemā Igaunija, kas pašlaik ir ES Padomes prezidentvalsts, atrodas uzmanības centrā.

Estonia’s turn to shine as it hosts EU presidency
EURES Estonia

Šī ir Igaunijas iespēja ne tikai iepazīstināt pārējās dalībvalstis ar savu kultūru, bet arī piesaistīt darba meklētājus un popularizēt pakalpojumus, ko EURES var piedāvāt tiem, kas meklē darbu ārvalstīs.

EURES Igaunija to galvenokārt īsteno, 7. novembrī Tallinā organizējot darbvietu gadatirgu. Tiek gaidīts, ka gadatirgu apmeklēs vairāk nekā 90 vietējie un ārvalstu darba devēji un aptuveni 5000 apmeklētāju. Darba devēji no Norvēģijas, Vācijas un Čehijas Republikas jau ir apstiprinājuši savu dalību, jo vēlas pieņemt darbā darba meklētājus no Igaunijas.

Šis pasākums ir valsts lielākais darbvietu gadatirgus un notiks Radošajā centrā Tallinā, kur prezidentūras laikā norisinās visas oficiālās sanāksmes. Gadatirgus laikā vietējiem darba devējiem būs iespēja piedalīties semināros, kas notiks Eiropas Darba devēju dienas iniciatīvas ietvaros, kuru organizē Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkls (turpmāk tekstā — VND tīkls).

EURES nacionālā koordinatore Marta Traks uzskata, ka darbs Igaunijā sniedz vairākus ieguvumus. “Cilvēki, kas no citām valstīm pārceļas uz Igauniju darba nolūkā, uzskata, ka galvenā priekšrocība ir kompaktā organizācijas hierarhija, kas ļauj virzīties augšup pa karjeras kāpnēm ātrāk nekā citās valstīs,” viņa norāda. “Jauniem darbiniekiem dod iespēju uzņemties vadību, un tiek pamanīts un novērtēts viņu ieguldījums.”

Turklāt viņa piebilst, ka valstij ir arī daudz, ko piedāvāt ārpus darbavietas. “Svaigs gaiss, svaigi produkti un plašas lauku ainavas. Cilvēki no dažādām kultūrām apgalvo, ka jūtas ērti, dzīvojot šajā valstī. Neraugoties uz šīs valsts mazo izmēru, tajā vienmēr ir iespēja doties uz lieliskiem koncertiem un izstādēm. Nekad nav sajūtas, ka laiks stāvētu uz vietas.”

Prezidentūras laikā valstī tiek organizēti vairāki citi ar migrāciju saistīti pasākumi. Piemēram, septembrī Tallinas Universitātē norisinājās konference “ES līdzdalība globālajos centienos piesaistīt talantus —problēmas un risinājumi saistībā ar ES konkurētspējas stiprināšanu”, ko organizēja Eiropas migrācijas tīkla Igaunijas valsts kontaktpunkts.

Šī konference ir unikāla platforma, kas apvieno galvenās ieinteresētās personas likumīgas migrācijas jomā Eiropā, tostarp politikas veidotājus no ES dalībvalstīm, Eiropas Komisiju, Eiropas Parlamentu, EMT valstu kontaktpunktus, starpvaldību organizācijas, NVO, privātā sektora un sabiedrības pārstāvjus.

 

Saistītās saites:

Lielākais darbvietu gadatirgus Igaunijā, kurā piedalīsies 5000 darba meklētāju.

Tallinas Radošais centrs atrodas Tallinas pilsētas centrālajā daļā.

Igaunijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē.

Eiropas Darba devēju dienas iniciatīva.

Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkls (VND tīkls)

Video, kas iepazīstina ar Igauniju pirms šīs valsts pirmās prezidentūras Eiropas Savienības Padomē.

Konference: ES līdzdalība globālajos centienos piesaistīt talantus —problēmas un risinājumi saistībā ar ES konkurētspējas stiprināšanu.

Eiropas migrācijas tīkls.

 

Papildu informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs

EURES Darbvietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaEURES labākā prakseEURES apmācībaĀrējās ieinteresētās pusesIekšējās EURES ziņasZiņas/ziņojumi/statistikaPersonāla atlases tendencesSociālie mēdijiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.