Przejdź do treści głównej
EURES (EURopean Employment Services)
Artykuł prasowy11 kwietnia 2018Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Skuteczny kurs internetowy dla poszukujących pracy w Danii

Zespół EURES z Danii opracował kurs internetowy, aby pomóc poszukującym pracy znaleźć zatrudnienie w tym kraju.

E-learning course ‘makes it work’ in Denmark
EURES

Poszukiwanie pracy nie jest łatwe, szczególnie w obcym kraju.  Aby pomóc osobom poszukującym pracy w ich kraju, zespół EURES z Danii uruchomił na początku marca 2018 r. internetowy kurs „Make It Work in Denmark” (Jak zdobyć pracę w Danii).

Opracowany w języku angielskim kurs internetowy ma przekazywać poszukującym pracy w Danii istotne informacje, wiedzę i wskazówki. Składa się z czterech modułów:

  1. Poszukiwanie pracy w Danii: jak znaleźć oferty pracy, napisać podanie o pracę i CV spełniające wymogi duńskich firm;
  2. Kontakt z firmami i sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej: jak najskuteczniej nawiązać kontakt z firmami i przedstawić swoje umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
  3. Efektywne wykorzystanie LinkedIn: jak zoptymalizować swój profil na LinkedIn w celu zbudowania sieci i skutecznego poszukiwania pracy;
  4. Wprowadzenie do duńskiej kultury pracy: jak poruszać się w duńskim miejscu pracy i radzić sobie w zaskakujących sytuacjach.

W modułach przedstawiono autentyczne historie osób z całego świata, które znalazły pracę w Danii, wykorzystano interaktywne ćwiczenia, filmy wideo na różne tematy i praktyczne zadania.

Elastyczność jest kluczowym elementem kursu Make It Work in Denmark. Dzięki temu, że kurs jest dostępny przez internet, zainteresowane osoby mogą w nim uczestniczyć, korzystając z urządzeń mobilnych, takich jak tablety i smartfony. Każdy może się zarejestrować, a kurs dostępny jest nieprzerwanie, dzięki czemu naukę można rozpocząć w dogodnym dla siebie momencie. Poszczególne moduły można również podzielić na kilka sesji i powracać do nich w dowolnym momencie, co czyni kurs stałym źródłem informacji dla osób poszukujących pracy.

Do tej pory zrejestrowało się ponad 170 uczestników z różnych krajów, a pierwsze reakcje są w ogromnej większości pozytywne. „Przerobiłam moduły i muszę powiedzieć, że są naprawdę dobre!” – pisze Ágnes Kalmár, inżynier budownictwa z Węgier. „Kurs zawiera mnóstwo informacji i jest bardzo inspirujący; na pewno często będę do niego powracać”.

Zgadza się z tym Stacey, australijska pracownica służby zdrowia mieszkająca w Aarhus: „Treść poszczególnych modułów jest wciągająca, ciekawa i pouczająca. W zrozumiały sposób przedstawiono w nich istotne informacje.Szczególnie podoba mi różnorodność metod przekazywania wiedzy, dzięki której uczestnik z zainteresowaniem przystępuje do lektury kolejnych modułów”.

Zespół EURES z Danii ma nadzieję, że liczba uczestników kursu sięgnie poziomu 600 osób rocznie. Wszystko wskazuje na to, że cel ten uda się osiągnąć już w 2018 r., ponieważ kurs od razu przyciągnął uwagę sporej grupy osób, które entuzjastycznie oceniają porady, wskazówki i wiedzę oferowane osobom poszukującym pracy.

Czy poszukujesz zatrudnienia w Danii? Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat kursu internetowego Make It Work in Denmark i rejestracji? Wystarczy utworzyć profil na stronie internetowej Work in Denmark!

 

Powiązane linki:

Strona internetowa Work in Denmark (Praca w Danii)

 

Dodatkowe informacje:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Tematy
Najlepsze praktyki EURESWiadomości zewnętrzne EURESInteresariusze zewnętrzniPorady i wskazówkiWiadomości/raporty/statystykiMedia społecznościoweMłodzież
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.