Põhisisu juurde
EURES
Artikkel11. aprill 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Töökoht Taanis tänu E-kursusele

EURESe Taani töörühm on välja töötanud e-kursuse, et aidata otsida töökohta Taanis.

E-learning course ‘makes it work’ in Denmark
EURES

Tööotsimine – eriti teises riigis – võib olla keerukas. 2018. aasta märtsi algul otsustas EURESe Taani töörühm aidata riigis töökohta otsivaid inimesi, käivitades veebikursuse ‘Make It Work in Denmark’.

Ingliskeelne e-kursus jagab Taanis tööotsimisega seotud tähelepanekuid, teadmisi ja nõuandeid ning koosneb neljast moodulist.

  1. Tööotsimine Taanis: kuidas leida tööpakkumisi, kirjutada kandideerimisavaldust ja koostada CVd, mis vastab Taani ettevõtete vajadustele.
  2. Ettevõtetega kontakteerumine ja edukas töövestlus: kuidas kõige paremini ettevõtetega ühendust võtta ja end töövestlustel tutvustada.
  3. LinkedIni edukas kasutamine: kuidas optimeerida LinkedIni profiili võrgustike loomiseks ja tööotsinguteks.
  4. Taani töökultuuri tutvustus: kuidas toimivad Taani töökohad ja kuidas käituda harjumatus olukorras.

Moodulites on tõsilood paljudest riikidest pärit inimestelt, kes leidsid töökoha Taanis, interaktiivsed harjutused, videod eri teemadel ja praktilised ülesanded.

Paindlikkus on kursuse Make It Work in Denmark üks põhielemente. Kursus on veebipõhine ja seda saab kasutada kõikjalt mobiilseadmete, näiteks tahvelarvuti ja nutitelefoni kaudu. Registreerida saavad kõik ja kursusel ei ole kindlat algus- ja lõppaega, nii et kursust saab alustada sobival ajal. Mooduleid saab täita mitmes jaos ja alati üle vaadata, tänu millele püsib kursus tööotsijatele alati ajakohane.

Kursust on praeguseks alustanud üle 170 eri riikidest pärit inimese ja senine tagasiside on olnud väga positiivne. „Läbisin kõik moodulid ja pean ütlema, et need on väga head!“ teatab Ungarist pärit ehitusinsener Ágnes Kalmár. „Moodulites on palju teavet ja need pakuvad inspiratsiooni. Kindlasti külastan ka tulevikus sageli.“

Aarhusis elav Austraaliast pärit tervishoiutöötaja Stacey nõustub: „Minu arvates on moodulid väga kaasahaaravad, huvitavad ja sisaldavad rohkesti teavet. Teave oli vajalik ja esitatud arusaadavalt. Eriti meeldis mulle teabe mitmesugune esitamine, sest see aitas hoida lugeja huvi läbi kõigi moodulite.“

Tuleviku nimel on EURESe Taani esindus seadnud eesmärgiks, et igal aastal alustab kursust 600 inimest. 2018. aastal on eesmärgi saavutamine juba lähedal, sest algus on olnud kiire, mis näitab suurt huvi nõuannete, soovituste ja teadmiste vastu, mida kursus pakub tööotsijatele.

Kas otsite töökohta Taanis? Kas soovite rohkem teada e-kursusest Make It Work in Denmark ning sellest, kuidas kursuses osaleda? Kõigepealt looge profiil veebilehel Work in Denmark!

 

Seotud lingid

Veebileht Work in Denmark

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

 EURESenõustajad

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ 

Teemad
EURESe parim tavaEURESe välisuudisedVälised sidusrühmadNõuanded ja soovitusedUudised/aruanded/statistikaSotsiaalmeediaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.