Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2018 m. balandžio 5 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ padėjo pagalbiniam darbuotojui iš Kroatijos pradėti inžinieriaus karjerą Vokietijoje

Gorano Marinoviciaus kelias į tiksliąją mechaniką buvo neįprastas. Gimtojoje Kroatijoje jis išbandė įvairius darbus: santechniko, pardavimų specialisto, rinkodaros specialisto ir netgi okeanariumo praktinių seminarų rengėjo.

Croatian handyman finds career as an engineer in Germany thanks to Your first EURES Job
European Commission

„Dirbau įvairius darbus savo šalyje, tačiau man teko dirbti labai daug valandų, o atlygis buvo menkas“, – sako Goranas.Vaikinas įgijo kelių inžinieriaus specialybę, tačiau šiame sektoriuje taip ir nepradėjo dirbti, o 2017 m. pradžioje įsidarbino pagalbiniu darbuotoju sveikatingumo klube.

Viskas pasikeitė, kai Goranas sužinojo apie programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ ir nusprendė, kad atėjo metas pradėti naują profesinės karjeros etapą Vokietijoje. Goranas susisiekė su Kroatijos užimtumo tarnyba, kuri yra ES darbo judumo programos tarnyba partnerė. Tarnyba padėjo jam rasti profesinio rengimo sistemą Duale Ausbildung, pagal kurią derinamas mokymas darbo vietoje ir mokymasis mokymo įstaigoje. „Aš labai apsidžiaugiau, – sako jis. – Tai buvo puiki galimybė pradėti kurti savo ateitį.“

Šią galimybę pasiūlė inžinerijos įmonė „Stangl & Co. GmbH“, gaminanti tiksliosios mechanikos detales pagal užsakymą įvairiems pramonės sektoriams. Informacija apie programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ įmonės „Stangl & Co.“ atstovą Markusą Meisterį taip pat pasiekė labai laiku. Sužinojęs apie programą 2016 m. gruodžio mėn., Markusas iškart susidomėjo, kuo ji galėtų būti naudinga jo įmonei.

Bavarijos Chamo regione įsikūrusiai firmai iki tol buvo sunku rasti reikalingų darbuotojų. Markusas paaiškina: „Mūsų regione ir mūsų sektoriuje akivaizdžiai trūksta reikiamų specialistų. Nedarbo lygis regione yra labai mažas, todėl darbdaviams sunku rasti jiems reikalingų darbuotojų.“

„Dauguma jaunų žmonių renkasi akademinę karjerą ir pradeda studijas, užuot siekę profesinės karjeros ar ėmęsi profesinės veiklos“, – teigia jis.

Atsižvelgdami į tai, kad per artimiausius 5–10 metų bus sunku rasti naujų darbuotojų, jis su kolegomis ėmėsi peržiūrėti EURES darbuotojų pateiktą potencialių kandidatų informaciją. Nors vietoje surasti kandidatų buvo sunku, Markusas žinojo, kad darbo ieškantiems žmonėms iš kitų šalių „Stangl & Co.“ galėtų pasiūlyti patrauklią galimybę, įskaitant mokymą darbo vietoje, intensyvius kalbos kursus ir ilgalaikės mokomosios praktikos perspektyvą aukštos kvalifikacijos sektoriuje.

Po to, kai Kroatijos užimtumo tarnybos EURES konsultantas padėjo Goranui susisiekti su „Stangl & Co.“, vaikinas netrukus įmonėje pradėjo šešių savaičių mokymo kursus. Sėkmingai užbaigęs kursus ir pradinius vokiečių kalbos kursus, kuriuos galėjo lankyti gavęs finansinę paramą pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“, Goranas priėmė pasiūlymą dalyvauti trejų su puse metų mokomojoje praktikoje.

Markusui ir jo įmonei „Stangl & Co.“ nauji darbuotojai iš užsienio, kuriems suteikiama galimybė įgyti sektoriui reikalingą specializaciją, padėjo išspręsti dalį problemų, susijusių su darbo jėgos trūkumu. Artimiausiais metais Markusas ketina toliau ieškoti naujų darbuotojų per programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ ir šiemet nori priimti dar du stažuotojus.

„Be programos „Tavo pirmasis EURES darbas“ nebūtume galėję įdarbinti darbuotojų iš Kroatijos ar Ispanijos, kur sugebėjome rasti tinkamos kvalifikacijos žmonių“, – sako jis ir priduria, kad programą rekomenduotų ir kitiems Vokietijos darbdaviams.

O Goranas pagalbinio darbuotojo darbą pakeitė aukštos kvalifikacijos specialisto profesine veikla ir įsitraukė į ilgalaikio mokymosi programą, kuri smarkiai pagerins jo galimybes įsidarbinti ateityje.

Be to, vaikinas iš Kroatijos mielai rekomenduoja savo patirtį kitiems: „Norėčiau rekomenduoti tai bet kam, kas neturi darbo, yra atvirų pažiūrų ir nori mokytis.“

„Tavo pirmasis EURES darbas“ yra Europos Sąjungos darbo judumo programa. Norėdami daugiau sužinoti apie darbo ir mokymo galimybes visoje ES arba rasti darbuotojų, kurie turi jums reikiamų įgūdžių, susisiekite su viena iš programos užimtumo tarnybų arba su savo vietos EURES konsultantu per EURES portalą.

 

Susijusios nuorodos

Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“

Kroatijos užimtumo tarnyba (HZZ)

EURES portalas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

„Drop’pin@EURES“

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Išorinės EURES naujienosSėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.