Põhisisu juurde
EURES
Artikkel29. märts 2023Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Soovid ühitada tööd ja õppimist? See on võimalik!

Töö ja õppimise ühitamine on suurepärane võimalus saada kogemusi ja ka lisaraha enda ülalpidamiseks. Mõnele võib see esialgu tunduda hirmutav. Järgi neid lihtsaid nõuandeid, mis aitavad sul olla edukas tööl ja koolis.

Combining work with study? Here is how to stay efficient

Leia paindliku tööajaga töökoht

Põhimõtteliselt on sul võimalik leida oma õpingutega sobiv töö- või praktikakoht. Sel viisil teenid lisaraha ja hakkad ka omandama asjakohast töökogemust. Kuid seda on lihtsam öelda kui teha. Tegelikult on üks olulisimaid tegureid töö ühitamisel haridusega paindlikkus. Otsi tööandjaid, kes pakuvad paindlikku või osalist tööaega. Sea haridus esikohale. Seega peaks töögraafik vastama sinu õpingutele, mitte vastupidi. Samuti uuri, kas sinu ülikoolis on vabu töökohti. See vähendaks oluliselt töö ja ülikoolilinnaku vahel liiklemist.

Kaalu osalemist veebipõhises või osaajaga õppeprogrammis

Viimastel aastatel on muutunud populaarseks veebipõhised ja osaajaga õppeprogrammid. Kaug- ja digiõpe annab suure paindlikkuse, mis võimaldab sul kombineerida haridust tööga.

Ole tööandjaga avatud

On oluline, et sinu olukord oleks kõigile teada. Ära varja asjaolu, et oled üliõpilane. Pead leidma tööandja, kes soovib palgata üliõpilasi ja mõistab nende olukorda. Siis on sul lihtsam vahetada vahetusi või võtta töölt õpinguteks puhkust.

Võta enne eksameid puhkust

Eespool esitatud soovitust järgides veendu, et sul oleks alati aega eksamiteks valmistuda. Töö peaks õpinguid toetama, mitte neid häirima.

Sea sisse korrapäraselt ajakohastatav kalender

Kui töötad ja õpid, on lihtne unustada olulisi tähtaegu. Kanna kõik eelseisvad ülesanded, eksamikuupäevad ja tähtajad kalendrisse, et midagi ei jääks kahe silma vahele.

Koosta range ajakava

Sul on õpingu- ja töörutiini lihtsam sisse seada, kui koostad ajakava ning eraldad tööks ja õpinguteks aega. See aitab sul edukalt eksamid sooritada.

Ära pinguta üle

Töö ja õpingute ühitamine on niigi raske, seetõttu ära sea endale ebarealistlikke eesmärke. Lepi sellega, et olenemata jõupingutustest ei pruugi sa alati saada parimaid hindeid ning võid olla tööl veidi hajevil. Sa oled niigi vapper, nii et ära sunni ennast tagant.

Võta lõõgastumiseks aega

Ära unusta, et elus on muudki kui õppimine ja töötamine. Isegi kui sul on suur koormus, varu alati aega puhkamiseks. Puhkamine on väga oluline, sest see mõjutab otseselt sinu tulemusi tööl ja koolis.

Lühikesed tähtajad on töömaailmas tavaline probleem. Allpool on nõuanded lühikestest ja pikkadest tähtaegadest kinnipidamiseks ning stressivabaks töötamiseks.

 

Seotud lingid

Kas sul on raskusi ülesannete õigeaegse täitmisega? Anname nõu, kuidas edaspidi alati tähtaegadest kinni pidada.

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Nõuanded ja soovitusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Nõuanded ja soovitusedÕppimineElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.