Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2021 m. balandžio 12 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Vyresnio amžiaus žmonių priežiūra Vokietijoje. Saros ir Aitoro istorija

Kaip ir daugelyje ES šalių, Vokietijoje jau kurį laiką trūksta kvalifikuotų vyresnio amžiaus žmonių slaugytojų. Vokietijos EURES tarnyba nusprendė spręsti šį klausimą įgyvendindama projektą, pagal kurį geriatrinės priežiūros srityje derinamas darbas ir profesinis mokymas. Sara ir Aitoras dalyvavo šiame projekte.

Caring for older people in Germany: Sara and Aitor’s story
Sara Campillo Margalef

Prieš pateikdama paraišką Vokietijos EURES tarnybos tarptautiniam kvalifikacijos projektui, Sara niekada nedirbo geriatrijos priežiūros srityje. „Tai buvo toks mano gyvenimo etapas, kai man reikėjo radikalių pokyčių, – dalinasi Sara. – Mane domino geriatrijos slaugytojo profesija. Mintis sugebėti padėti žmonėms, kurie patys negali patys atsistoti, man atrodė nuostabi.“

Greitieji darbo pokalbiai

Sara pradėjo nuo greitųjų darbo pokalbių su devyniomis geriatrijos įstaigomis Amberge, Bavarijoje. Per pokalbius EURES konsultantė Carmen Kräutner teikė vertimo paslaugas. Carmen yra viena pagrindinių projekto atstovų, ji palaiko glaudžius ryšius su Ispanijos EURES tarnyba, nes moka abi kalbas.

„Man malonu prisidėti prie judumo skatinimo ir padėti darbo ieškantiems asmenims, darbdaviams ir – kai kalbame apie geriatrinę slaugą – visuomenei“, – sako Carmen.

Sara įsikuria Vokietijoje... ir sutinka Aitorą

Gavusi darbo pasiūlymą, Sara Ispanijoje pradėjo lankyti pradedančiųjų vokiečių kalbos kursus, o 2019 m. vasario mėn. persikėlė į Vokietiją ir ten lankė integracijos kursus. Ji taip pat gavo finansinę paramą kelionės išlaidoms padengti. Sara greitai apsiprato Amberge ir būtent čia sutiko savo būsimą partnerį Aitorą. Aitoras anksčiau dirbo geriatrinės slaugos srityje gimtojoje Ispanijoje, tačiau daugiausia pagal laikinąsias sutartis ir jo padėtis nebuvo stabili.

Per Ispanijos valstybinę užimtumo tarnybą sužinojęs apie Vokietijos EURES projektą, Aitoras nusprendė sudalyvauti greitųjų darbo pokalbių renginyje Bavarijoje. Kaip ir Sara, jis gavo finansinę paramą kelionės ir kalbos kursų išlaidoms padengti.

Persikėlęs į Ambergą, kur dabar gyvena kartu su Sara, Aitoras pradėjo dirbti Phönix Lebenszentren slaugos namuose ir tuo pačiu dalyvavo profesinio mokymo kursuose.

Sara jau antrus metus mokosi pagal trejų metų Ausbildung programą, kur ji derina darbą Seniorenheim der Diakonie slaugos namuose su ne visą darbo dieną trunkančiomis slaugos studijomis. „Tai gana sudėtinga, ypač mokantis kalba, kuri nėra gimtoji, tačiau manau, kad verta imtis šio iššūkio“, – sako ji.

„Vis dar esame labai laimingi, motyvuoti ir dėkingi“

Praėjusiais metais geriatrinės slaugos sektorius smarkiai nukentėjo nuo COVID-19. Sara pripažįsta, kad darbuotojai išgyveno įtemptą laikotarpį. Jos studijos taip pat buvo nutrūkusios dėl apribojimų, nors paskaitos vėliau buvo atnaujintos internetu.

Aitoro Ausbildung programa taip pat nutrūko, tačiau neseniai jis pradėjo tobulinti savo vokiečių kalbą internetiniuose integracijos kursuose ir tikisi netrukus vėl tęstimokslus.

Nepaisant šių neišvengiamų sunkumų, ir Sara, ir Aitoras yra pasiryžę tęsti mokslus ir pasinaudoti tolesnėmis galimybėmis savo sektoriuje Vokietijoje.

„Mes vis dar esame labai laimingi, motyvuoti ir dėkingi, kad galėjome atvykti į Vokietiją gyventi ir dirbti“, – sako Sara. – Kita kultūra, kita šalis, kita kalba – turime prisitaikyti prie visko, tačiau mes ir toliau įgyvendiname savo planus dirbti ir mokytis čia.“

Vasarą planuojama daugiau greitųjų darbo pokalbių

Pandemijos metu Vokietijos EURES tarnybos projektas buvo tęsiamas. Du paskutiniai priėmimo į darbą etapai vyko internetu, projekto atstovai išlaikė savo patikimą greitųjų pokalbių formatą organizuodami juos virtualiai.

18 atrinktų kandidatų iš Italijos ir Ispanijos į Bavariją atvyko vasario mėn., o dar 90 kandidatų šiuo metu baigia vokiečių kalbos kursus savo gimtosiose šalyse. Jie pradės dirbti rugsėjo mėnesį.

Carmen ir jos kolegos EURES konsultantai Carmen Allabar ir Kim Prade dabar ketina išplėsti projektą už Bavarijos ribų ir jau kalbasi su darbdaviu Tiuringijoje.

Jie taip pat rengia greituosius darbo pokalbius dėl dar 90 laisvų darbo vietų šeštajame projekto įdarbinimo etape, kuris vyks birželio arba liepos mėn.

Jei norite dalyvauti šiame projekte, kreipkitės į grupę adresu ZAV [dot] Regionenteam-Suedwesteuropaatarbeitsagentur [dot] de (ZAV[dot]Regionenteam-Suedwesteuropa[at]arbeitsagentur[dot]de).

Jei norite sužinoti apie kitas galimybes Vokietijoje, kreipkitės adresu zavatarbeitsagentur [dot] de (zav[at]arbeitsagentur[dot]de).

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
EURES geriausia praktikaDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosSėkmės istorijosJaunimas
Sektorius
Human health and social work activities

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.