Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2018. gada 11. oktobrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Vai dzīvošana ārvalstīs var uzlabot pašapziņu?

Saskaņā ar Oxford Dictionary (Oksfordas vārdnīcu) pašapziņa ir apzinātas zināšanas par paša raksturu un jūtām. Tā ir mūsu spēja noteikt, kas mēs esam kā cilvēki, izprast mūsu vērtības un zināt, ko vēlamies sasniegt dzīvē.

Can living abroad boost your self-awareness?
EURES

Bet kāda tam visam ir saistība ar dzīvošanu ārvalstīs?

Pētījums

Pētījumā, ko nesen veica zinātnieku grupa no Rice University (Raisa Universitātes), Columbia University (Kolumbijas Universitātes), University of North Carolina (Ziemeļkarolīnas Universitātes) un Massachusetts Institute of Technology (Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta), pētīja saikni starp dzīvošanu ārvalstīs un cilvēku pašapziņas līmeni. Viņi atklāja interesantu saistību.

Pētījuma pamatā bija atbildes no gandrīz 2000 cilvēku, tostarp tādiem, kuri bija dzīvojuši ārvalstīs, un citiem, kuri nebija dzīvojuši ārvalstīs. Kā ziņo World Economic Forum (Pasaules Ekonomikas forums), rezultāti liecināja, ka dzīvošana ārvalstīs paaugstina cilvēku pašapziņu, jo sekmē pašapcerīgas pārdomas par to, vai viņu identitātes daļas patiesi nosaka to, kas viņi ir, vai arī tikai atspoguļo audzināšanu kultūras ziņā. Būtībā dzīvošana svešā kultūrā liek mums pārdomāt mūsu patiesās vērtības un to, kas mēs esam, nevis vienkārši pieņemt vērtības un identitātes apziņu, kāda mūsos ieaudzināta.

Pētījumā arī konstatēja, ka laiks, ko cilvēki pavada ārvalstīs, ir svarīgāks par to valstu skaitu, kurās viņi ir dzīvojuši. Jo ilgāk viņi ir prom, jo viņiem ir vairāk laika pašizvērtēšanai.

Ieguvumi

Augsta pašapziņa var palīdzēt stiprināt attiecības, uzlabot prasmes un ievirzīt dzīvi pozitīvā gultnē. Tā palielina gan laimi, gan pārliecību, jo, zinot, kas mēs esam, mēs varam pieņemt lēmumus, kādi vieglāk ļauj kļūt laimīgiem. Tādējādi rodas lielāka pārliecība.

Šie lēmumi neattiecas tikai uz mūsu privātajām dzīvēm. Pastāv arī pierādījumi, ka augstāka pašapziņa var pozitīvi ietekmēt darbu, uzlabojot cilvēku spēju pieņemt lēmumus darbavietā un par karjeru kopumā.

Secinājums

Lai gan dzīvošana ārvalstīs var būt aizraujošs piedzīvojums, tas var būt arī daudz kas vairāk. Ja jūs jau dzīvojat ārvalstīs, atvēliet laiku pašizvērtēšanai — nekad nevar zināt, kāds būs rezultāts. Ja vēl neesat sākuši šo ceļu, cerams, šis raksts ir parādījis, ka šī pieredze ir daudz vērtīgāka, nekā sākotnēji varētu uzskatīt.

 

Saistītās saites

Zinātniskais pētījums “Īsākais ceļš pašam uz sevi ir apkārt pasaulei: dzīvošana ārvalstīs palielina skaidrību par “Es-koncepciju””

Pasaules Ekonomikas forums “Kā dzīvošana ārvalstīs ietekmē pašapziņu”

 

Plašāka informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaĀrējās EURES ziņasĀrējās ieinteresētās pusesDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiZiņas/ziņojumi/statistikaPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.